Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

  • Cijena

    Votes: 40 21,4%
  • Kvalitet

    Votes: 41 21,9%
  • Brand (proizvodjac)

    Votes: 18 9,6%
  • Dizajn

    Votes: 156 83,4%

  • Total voters
    187
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

GoPlay

edo_16v je napisao(la):
Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

da lijepo cuce na autu .. nisu sve felge za sva auta :)
da daju lijep dojam o autu i da se vide 4 diska sa klijestima :p
 

DSA

Član
Niko ne priča, ili bar nisam naišao ovdje, o težini alu felgi a to bi isto trebala jako bitna stavka
 
Član
Ja licno gledam dizajn najvise, po meni felge koje su lijepe i kostaju malo vise u 99%. I gledam da felga lezi na autu a ne da je samo felga lijepa, ima mnogo lijepih felgi ali koje ne pasu na auto.. Neki to ne gledaju nazalost. Imao sam priliku da nadjem felgu 18x8 za 90€ nova, koja je veoma kvalitetna a i lezi uz auto,(Golf IV),

Felge koje pasu na svako auto je BBS. BBS Challenge moze na skrom pa svako auto, ali zato i kosta.
 
Član
Najvazniji je pre svega kvalitet, a kad znas da je felna kvalitetna onda gledas dizajn...i naravno cenu....sta ti vredi ako je preskupa :icon_biggrin: Nadjes neki balans izmedju te tri stvari i dobro si prosao....
 
Član
Neverovatno dobro pitanje...;)
Upravo se nalazim u toj dilemi, palim komp i razmisljam kako imam auto zaobljenog i prilicno inovativnog dizajna a u stvari sam zaljubljenik u old school felge.... zelim da napravim kompromis.
Ne znam kako to da resim. Ja se drzim nekoliko direktiva...
Godine proizvodnje automobila, klasne pripadnosti, gabarita i vrste vesanja

Ukoliko je u pitanju Mercedes, Audi, BMW visoke klase, znaci imamo auto koji ne trpi velika odstupanja (osim ako nije neki show car), najbolje resenje su neke masivne felge sa velikim ravnim povrsinama, po mogucnosti OEM.

Ako govorimo o legendarnom Golfu, onda je najbolje ispostovati formu njegovog dizajna i staviti neke ostrije falcare sa neparnim brojem krakova (ja imam poremecaj oko tog brojanja krakova), mada nije apsolutno nikakvo pravilo, sve uglavnom zavisi od licnog osecaja za estetiku i upucenosti u svet automobila.

Japanac je najfleksibilniji po pitanju tockova, oni tolerisu sve moguce inovacije, otud i imamo one "blade" felge sa poliranim kracima ovicenim mat crnim lakom... Ove, kao i par modela OZ-a su felge koje uglavnom kupuju vlasnici novih automobila pod parolom "daj sta das" jer deluju "bling-blingasto" a ustvari su najneukusnije, lako dostupne, dizajnerski promasene felge..:smajli29:.. (moje misljenje nije cinjenica)

Licno, veliki sam fan dubokog valca i jednostavne rally felge, koja vise odise funkcionalnoscu nego upadljivoscu, razmisljam da se vratim na ATS CUP...:icon_smile:

Vazno je da se sa tim setom tockova moze slobodno uputiti na dalje putovanje i da ce sluziti svrsi, a opet svojim dizajnom unaprediti celokupan izgled automobila.
i na kraju krajeva da se mogu priustiti!

Nisi dobio konkretan odgovor na pitanje jer je ovo problematika globalnih razmera. :D
 
Član
1.dizajn - Treba da se uklopi sa autom
2.kvalitet - Treba da kotrlja 24/7 :)
3.brend - Show off
4.cijena - Kad zaradis tad i kupis.
 
Član
podrzavam to-DIZAJN pa kvalitet, treba biti mnogo sjajna (full polirana), da izgleda prej*eno dok se okrece
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top