Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

  • Cijena

    Votes: 40 21,4%
  • Kvalitet

    Votes: 41 21,9%
  • Brand (proizvodjac)

    Votes: 18 9,6%
  • Dizajn

    Votes: 156 83,4%

  • Total voters
    187
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja se takodje dvoumim
da li da mjenjam ove svoje OEM feluge

cuo sam dosta prica
da ove aftermarket nisu ni upola kvalitetne kao OEM

:S
 
Član
Amir1 je napisao(la):
Dizajn felge koja će morati da stoji na autu, da se ne ističe posebno, već da bude dio auta, recimo ja ne furam "old skul", tako da na svog BMW -a neću stavljat falcare jer ga one vrate u vrijeme prijenego je proizveden. Felga je po meni 40% nak* na autu. Bitno mi je da se felga ne krivi sama od sebe, i bitno mi je da nije preteška jer sam već imao problem sa težinom felgi (na golfu). Što se tiče cijene... ja sam student, a posuđivao sam pare od drugova (nekad čak i 500 KM duga) zbog auta, sve je to stvar ljubavi perma autu i koliko si spreman da se žrtvuješ da bi bio ponosni vlasnik ;)


nisam znao da su felge sa falcom staromodne , neznam zašto ih onda napoznatiji brendovi još proizvode a za nekog ko ne fura "old skul" prije bih očekivao da kupi E90 a ne E30 BMW-a, u svemu ostalom se slažem, pozzzz
 
Član
A jeste li znali da cete sa recimo laksim felgama imati vece ubrzanje a manju potrosnju ?

To je jedna od malo stvari koju mozete uraditi, sve ostalo sto povecava ubrzanje ce da poveca i potrosnju, drasticno.

Iznenadi me u prvi trenutak koliko ljudi vise gleda u izgled nego u funkcionalnost i kvalitet.
 

LSD

Član
sve zavisi za sta oces fele....za svaki dan....za race...za style....po meni prvo dizajn...pa kvalitet...pa onda cijena....:icon_biggrin:
 
ako hocu kvalitet,ekonomicnost i udobnost ostvit cu fabricke celicare....a ja licno stavljam felge radi izgleda kompletnog auta...:icon_smile:
 
tvrdoglavi je napisao(la):
zasto svi stavljaju felge-da im auto izgleda ljepse....sto znaci da svi ganjaju dizajn :D

So not true!

Bar ne iskljucivo zbog toga.

Alu felga ispred celicare ima osim izgleda jos i prednost u tezini-laksa je (smanjena neogibljena težina-preciznije upravljanje autom i bolje ponasanje u zavojima,a isto tako zbog manje tezine poboljsava ubrzanje i kocenje),omogucava bolje hladjenje kocnica ,alu je cvrsci itd

Eh sad prelazak sa jedne alu na drugu alu je druga prica,tu je uglavnom zbog izgleda,a ima opet i onih superlaganih alu felgica,obicno za trkaca auta ili bilo koja druga koja teze ka sto boljim performansama ;)
 
najgluplje mi je kad neko plati felge masno i onda kaze ja imam NAJLJEPSE felge ili ta osoba ima najljepse felge....aaa,pa cek ako su skupe ne mora znacit i da stoje na svakom auto i tak.hhehe.. zato Dizajn na prvom mjestu....;)
 
Član
kod nas u bih cijena first,,,bar kod vecine,,,kad je tako onda je koliko para toliko muzike,,pa zelje je tako tesko zadovoljiti,,,,,il ti moze poslati dajdza im njemacke koje ti on kupi:lol:,,,,a najbitnija je funkcionalnost,,,da je felga laka,optimalne sirine i velicine,,,da auto negubi brzinu radi izgleda,,,,
 
Član
ma sve je bitno od kvaliteta do dizajna i cijene ;)
sve je nekako povezano sta ce mi lijepe felge ako su nekvalitetne , po meni kvalitet dizajn pa cijena
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
zasto svi stavljaju felge-da im auto izgleda ljepse....sto znaci da svi ganjaju dizajn :D

So not true!

Bar ne iskljucivo zbog toga.

Alu felga ispred celicare ima osim izgleda jos i prednost u tezini-laksa je (smanjena neogibljena težina-preciznije upravljanje autom i bolje ponasanje u zavojima,a isto tako zbog manje tezine poboljsava ubrzanje i kocenje),omogucava bolje hladjenje kocnica ,alu je cvrsci itd

Eh sad prelazak sa jedne alu na drugu alu je druga prica,tu je uglavnom zbog izgleda,a ima opet i onih superlaganih alu felgica,obicno za trkaca auta ili bilo koja druga koja teze ka sto boljim performansama ;)

de mi objasni kako je cvrsci ?
 

gox

Član
ako se radi o novim felgama DIZAJN,ako se radi o polovnim
-da nisu krive
-da nisu varene
-da nemaju mnogo ostecenja po rubovima (to se da lijeciti)
-da nisu lakirane (jer 80% ljudi lakira felge kad su u raspadnom stanju)
-i da imaju sto vise JOTA ;)

ETO TO JE TO :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top