Sta se desava sa forumom ???

Sta se desava sa forumom ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
damko je napisao(la):
1.zakljucavati i brisati nove teme koje se postave a vec je ranije to isto bilo obradjeno u nekoj od tema...
2.banovati za neprimjereno ponasanje-nema veze dali je ko prijavio post ili nije..psovanje, vrijedjanje i ostalo treba sankcionisati odmah.
3.postavljati teme tamo gdje im je mjesto..evo konkretno primjer... offtopic je mjesto gdje se pise bilo sta nevezano za auto...a bas u offtopicu ima dosta tema kojima je mjesto negdje drugo
4.novi clanovi-obavezno predstavljanje pa tek onda posle toga da im se omoguci da pisu i komentarisu...
5.teme koje idu previse u off i raspravu a u kojima je sve receno-zakljucavati
6.ne dozvoliti spam u temi...komentari koji nemaju veze sa naslovom teme..

Kratko i jasno ;)
 
Član
ja bih ovo u jednu temu http://www.bhtuning.com/l-automobile-magazine-nagrada-za-dacia-strategiju-t-81620.html, a ne ovako svako malo neke vijesti koje niko ne gleda, niti komentariše :icon_question:
 
Ako već postoji grupa koja uređuje forum, krenite odmah, jer od ove priče neće biti ništa. Vidim neke prijedloge, a moj je da se prije ulaza na forum napravi nekakva "predstranica" sa strogo navedenim pravilima, jer ovako malo tko otvara pravila ponašanja. Svima koji nemaju potpun profil uputite poruku (upozorenje), a ostalo riješavat u hodu. Dakle, tko ignorira pravila (napisana velikim crvenim slovima) sankcionirat banom bez upozorenja. Ima dovoljno normalnih članova da forum ostane velik i posjećen, a možda se vrate i neki stari.
 
Član
na renault hr forumu clanovi nemaju pravo da pristupe sadrzaju dok im moderator/dministrator ne da dozvolu, a dozvola se dobiva tako sto se predstavi u temi novi clanovi (jedino je ta tema dostupna) i tako sto se u potpunosti popuni profil (sve je obavezno osim broja telefona) i tek kad moderator/administrator vidi da je novi clan to sve uradio onda mu posalje poruku u kojoj mu napise da je ispunio sve sto treba da bi dobio puni pristup forumu. a to nije sad nesto aman zaman puno posla, za par minuta se napisu ti osnovni podatci koji se traze i u kratko se predstavi, ne vjerujem da bi ljudi samo zbog toga izbjegavali forum.

drugo sto mi je vazda smetalo na ovom forumu je taj famozni broj postova, vecina ljudi odredjuje neku hajd da kazem hijararhiju na osnovu toga koliko neko ima postova. ja recimo imam oko 600 postova, a clan sam od '08 godine, dok neko ko je clan par mjeseci nabije dvije hiljade postova na gluposti i sad je on kao neki baja na forumu i moze svima srat kako hoce, sto je fakat smjesno i glupo da na drustvenoj mrezi/forumu postoji takvo nesto, mislim ko hoce da bude mangup zna se kako se to postize, a smjesno je na forumu neke sile prosipat . a to sto ja i dosta ljudi kao ja ne pisemo puno po forumu ne znaci da nismo aktivani. ja svaki dan udjem po nekoliko puta da vidim sta ima, a ne moram svaki put nesto napisat, samo ako imam nesto konkretno da napisem onda cu napisat.


i na kraju samo jos da dodam na ovo " da nema projekata", to nije tacno, ja redovno po sarajevu vidjam ekstra uradjena auta, neka manje neka vise, al ni jedno to auto nikad nisam vidio na forumu, bas zato sto su ljudi vidjeli/culi kakav je forum i jednostavno nisu zainteresovani, a tek kad forum postigne odredjeni nivo kvaliteta u smislu clanova, materijala i prije svega kulture, onda ce ti ljudi s dobrim napucanim autim jedva docekat da se registruju i da predstave svoje projekte
 
Član
za sve koji hoce da prate nek je pravilo prate svoju garazu, postave avatar sliku svog vozila!
 
Član
Dobra stvar sto vidjam po nekim forumima je da novi clanovi ne mogu pravit nove teme dok im administrator ne odobri, komentari im nisu odmah vidljivi ceka se na odobrenje admina i samo u oftopicu mogu napisati post koji se odmah vidi. Time se smanjuju glupe teme i glupi postovi.
 
Administrator
Svaki član ima pravo i mogućnost da klikne opciju PRIJAVI kada vidi da nešto nije regularno. Tu opciju u zadnjih godinu dana je koristilo nekoliko ljudi 3-4. Detaljan opis kako se koristi ima i ovdje fino objašnjena http://www.bhtuning.com/opcija-prijavi-report-t-68882.html

Dalje, morate uzeti u obzir, da vecina clanova koji su od pocetka foruma ili od kada već, koji su bili aktivni, imaju drugačiji život. Mnogi rade, imaju svoju ženu, djecu ili šta ja znam kakve obaveze, a sada na forum dolaze ljudi koji su tog uzrasta, kojeg ste bili vi kada ste se prijavljivali na forum.

Naravno, mnogo toga se može uraditi, pa eto predložite nešto.

Eto, jednom je bila slična tema, gdje su se tražili prijedlozi za promjene na forumu i mnogi su predlagali ukidanje reputacije, povećanje broja slova u potpisu ili nešto tako, što da kažem ništa ne pridonosi kvalitetu foruma.
 
Član
zasto si izbrisao zadnji sukijev post, covjek je bukvalno u jednoj recenici sumirao stanje na forumu.
 
Član
ograniciti off topic na jednu ili max dva podforuma- super bi bilo da se taj off komplet odvoji od tema o automobilima, pa ko hoce to da cita ide da cita, ko nece ne mora niti mu se pojavljuju u novim postovima...
svi clanovi koji se ne loguju na forum u toku mjesec dana (maximalno, iako bolje bi bilo 7 -15 dana) automatski se brisu, kao na nekim forumima u susjedstvu, ovdje ima bar pola od ovih 20 k koji su takvi, ili uopce ne koriste forum...i mnogo toga drugog sto su naveli ostali ovdje, probrati ono sto ce poboljsati forum ;)
 
Član
Prvo drago mi je sto EDO napisao da napise se sta smeta i slicno , napominjem da prije ovakve teme stvarno il su se brisale il odmah lock ...


Ovo za nove clanove da imaju pristup samo odredjenim dijelovima foruma dok ne navrse uslove za druge - ODLICNO ;)

Da kad se otvara nova tema da moderator(Admin) da je prvo procita pa da je odobri - ODLICANO ;) To bi se moglo rijesiti da imamo vise moderatora svaki u svom polju, neko u garazi , neko u oglasima ,neko u off i tako ...

Neko je napomenuo da svaki clan stavi avatar svog automobila odlican prijedlog , ovi sto nemaju auto a ni polozeno napraviti neki univerzalni avatar s nickom il slicno ;)

Moderatori dosta stroziji da trebaju biti ;) kao nekad upozorenje preko pm sljedeci ban ...

Ukinuti ovo warning level


I poceti brisati clanove ukoliko je moguce
.....

Ona iskustva za trgovinu ono je odlicno i ono treba da stoji

Opcija PRIJAVI isto tako treba da ostane




Moze se ovaj forum vratiti na vrhunac kao nekada ... a to samo mozemo mi clanovi vratiti ...
 
Administrator
xxfmanxx je napisao(la):
zasto si izbrisao zadnji sukijev post, covjek je bukvalno u jednoj recenici sumirao stanje na forumu.

iz jednog jednostavnog razloga, što uopšte nije priča o tome, o jednoj dužini potpisa.

I Suki eto da ti odgovorim, nemam problema sa dužinom. I u čemu je problem?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
xxfmanxx je napisao(la):
zasto si izbrisao zadnji sukijev post, covjek je bukvalno u jednoj recenici sumirao stanje na forumu.

iz jednog jednostavnog razloga, što uopšte nije priča o tome, o jednoj dužini potpisa.

I Suki eto da ti odgovorim, nemam problema sa dužinom. I u čemu je problem?

pa eto problem je sto je moj mozda duzi od tvog samo ja to nemogu dokazati jer sam ja ogranicen na 50 znakova.
 
Administrator
Vjerovatno ne možeš spavati što ne možeš staviti više od 50 znakova u potpis.

To trenutno nije tema ove emisije, o tome drugom prilikom:icon_smile:
 
Legend
Sto se tice novih clanova, niko ne moze komentarisati na forumu dok se ne predstavi u temi predvidjenoj zato, a i skoro sam uveo formu pri prijavi, pa ukoliko se ne unesu svi podaci tema ne moze biti objavljena. Sto se tice toga da morate cekati da vas admin odobri pri registraciji isto dodje kao ovaj sadasnji sistem, opet po datim informacijama ne mozemo skontati ko se prijavljuje na forum, tako da kada se neko prijavi, ja ne znam za druge moderatore odma procesljam njegovu temu i vidim da li je sve podatke popunio kako treba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top