Sta se desava sa forumom ???

Sta se desava sa forumom ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Slazem se, sve sam manje na ovom forumu, sve pametno nafurano nacitano, a vecina ne zna ulja zamjeniti.......
Mrsko mi i pisati u svojoj i i u bilo kojoj garazi,temi... nema onog cara i smisla kao nekada....
 
Član
uuuu kad se sjetim kako su se samo prije banovi dijelili :icon_smile:;):cool:




Slazem se s ostalim forumasima , forum is down al nije propao ;)
 
Član
dijelili su se banovi za spam i za slicne stvari, sada covjek psuje sve po redu i dobija opomenu. Jednom sam vec napisao ovakav post u ovoj temi i obrisan je, eto nije mi mrsko napisati ga opet, najlakse je obrisati post, sranja ce se i dalje desavati dok se zmiri na jedno oko. Problema ima mali milion, ukoliko nema dovoljno admina neka se ukljuce i drugi, ovdje je po meni glavni problem to. Jedan ili dva covjeka ne mogu odrzavati forum. Najlakse je pricati o nekim pravilima, druga je stvar sto se ta pravila ne postuju ni malo.
 
Član
e moj igy, davno sam ja isto ovo pisao, i tad dobio odgovor "da ja bojkotujem forum, da zelim da on propadne, te da ako mi se ne svidja, ima i drugih foruma". jos tad nije bilo u ovolikoj mjeri izrazeno. al hajd. pitam se samo na sta ce liciti za koju godinu, ako se ovako nastavi...

PS: edo, nije samo u pitanju o projektima, i ovo nije ovako u zadnjih mjesec dana, nego mozda i godina-dvije. koliko je samo raje napisalo, da vise nece ovdje na forumu nista predstavljati, upravo zbog nekih pametnjakovica kojima se sve i svasta tolerise...
 
Moj prijedlog je da odmah počnete sa čišćenjem foruma ako se želi imat kvaliteta, a ako je primarna stvar što veći broj članova onda tu nema pomoći. Teško je stvoriti stručni forum sa toliko tisuća članova kad je većina tu iz čiste za.ebancije i nema nikakve želje ni ambicije naučit nešto novo, jer mnogima je potrebna edukacija ne samo vezano za aute nego općenito iz osnovne kulture i pismenosti.
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Moze li mi neko reci koliko se ozbiljnih projekata radi ove zime kod nas u BIH?

Vjerujem vrlo malo....mogu se nabrojati na prste ruke.a i koji se rade nece se predstaviti ovdje sigurno.

Hahahha nemoj tako trebam staviti ove zime grtalicu i gusjenice na Audia :lol::lol::lol:

Ma katastrofa forum nije vise onaj dobri stari forum :icon_confused:
 
Član
Forum postao isto kao i ovi sto su nam ukinuli vize pa sad nemamo viza pa ljudi to iskoristavaju na sve moguce nacine ... tako i ovdje nema administratora i ljudi to iskoristavaju ..


Al ozbiljno IGY je upravu i drugi su , ako nemozemo drzavu promjeniti od lopova i sranja , dajte da sredimo forum barem za nas , da nama dodju ljudi iz regiona pisati a ne mi da pisemo njima na njihovim stranicama
 
Član
Ako vas to tjesi, nije problem samo kod vas, problem je generalne prirode na cijelom balkanu.

Sad su svi postali internet ratnici i tuning mehanik fanatici, svatko to moze biti, i nemozes znati tko je to sa druge strane monitora.

Kao sot je neko vec rekao, ne samo ovde, svugdje se znalo da ako imas problem i postavis upit, zna se odma od par ljudi tko ce se javiti sa rjesenjem, samo je pitanje vremena kad ce isti vidjeti to i odma odgovoriti, a sad... svaka susa djeli savjete koji su vecinom ''niđe veze oci moje lijepe''


inace... jesam ja to sanjao ili je neko spominjao Mladića u ovoj temi.... WTF!!!!
 
Član
Po mom misljenju nisu novi clanovi najveci problem, ima i drugih.
Jedno vrijeme sam skupljao screenshotove raznih tema i postova kako novih tako i starih aktvinih clanova, pa tako da me i ne cudi sto su na drugim forumima ismijavali.
Vecina clanova nikad nece napisati ono sto misle, iz razloga sto se uvlace jedni drugima ili slicno.
Onda ovi koji bi i napisali svoje misljenje izbjegavaju jer ni vecina to ne zna prihvatiti kako treba i ovaj odma ispadne hejter.
Otvaraju se realno preglupe teme a postovi u njoj ako ne i gluplji, ljudi izbjegavaju da postavljaju garaze/projekte, jes' da ih nema puno ali bar ima dovoljno, ljudi koji se iole razumiju izbjegavaju forum u sirokom luku, samo citaju ili ne ulaze nikako ismijavaju i slicno.
Ima tu jos brdo toga za reci...
 
N

nenad

IGY do prije mjesec dana si bio admin i znas i sam kako to sve ide. Evidentno je da je kvalitet foruma u padu, ali kada se daju banovi i brisu teme onda su administratori i moderatori papci, na sav glas se svi zale kako se izivljavaju, ne valjaju nikome. Kazes covjek 24 sata palamudi i psuje, zasto nisi klikno sa strane i prijavio post? Znas i sam da se sve ne moze vidjeti.
Ljudima je tesko pratiti jednostavna pravila foruma o kojim se trubi stalno, pa cak i ljudi koji su na forumu par godina! Prijavljujte spam, glupave teme, sta mislite da nije za ovog foruma i lakse cemo zajedno popraviti kvaitet.
 
Legend
Porschefan je napisao(la):
Vrlo lako se forum dovede u red. Bolje 20 normalnih članova nego 20000 "svakakvih".
Uvedite jednostavno rigorozne mjere, sve smeće od rasprava ubacit u offtopic, a u ozbiljnim temama ( kojih na sreću još ima) za i najmanji spamerski post dodjelit nagradu trajni ban . Eto ...

To se davno ispostavilo da nije tako, nazalost..
ovo sto je igy napisao je doslo nazalost vec kasno, a "zalbe" prije su bile brisane ili se nisu uzimale u obzir..
mislim ajde sad kada kritikujemo, kritikovat cemo da valja.. neki dan sam bas pricao sa par ljudi koji su prije bili stalno clanovi, ucestvovali u raspravama a sada ne zele ni da spomenu bhtuning a ne da udju na njega, predstave svoj novi PROJEKAT ili kazu koju pametnu..
nazalost, opet kazem svelo se sve na kvantitet a ne na kvalitet, zbog toga sam tebe citirao porschefan jer ja ne znam kako ide ovo klikovi pare fazoni ali vjerovatno forum dobija vise para sto ima vise clanova i sto oni vise pisu, sad sadrzaj je tom nekom ko ubire pare ocigledno nebitan, bitno je samo da se pise i klika..

od toga da se trebaju odobravat novi clanovi, do toga da moraju biti 100% popunjeni profili, od toga da se svaki clan moze pridruzit uz preporuku nekog drugog clana, od toga da svaki clan mora pretstavit sebe, svoj auto, onaj ko ga nema (mislim da djecu 14-15-16 god) nek bude gost i nek cita, nema sta komentarisati..(ili mu udari restrikcije nek ima offtopic i jos par tema pa smaraj) na kraju krajeva ima klix ba pa udari..
mislim to tako treba da bude, da se na taj nacin pravi kvalitetan forum

nedavno je bila rasprava na forumu ne mogu se sad tacno sjetit, ali i ja sam se isto zalio u na jednoj temi, moderator ce se sjetit na kraju je zavrsimo preko PMa (pioneer cini mi se) bas o ovom.. i oni su svjesni toga ali sta sad !?
Evo bas mi je drago da su se javili i stariji clanovi, dino, fele, igy koje licno znam, i koji su tu otprilike kad i ja 2007-8 god kad je forum sluzio za jedno, a pored toga smo imali stalna druzenja i to je sve funkcionisalo super... ajde sad su druga vremena, svi nesto rade, nema se vremena, tesko je to sve sabrati ali da bar forum funkcionise kako treba, da znamo gdje je ko i na cemu..

drago admini i administarcijo molim Vas da razmotrite malo sta i kako uradit, ali ode ovo u nedogled..
 
Član
Ovo je pravi moderator :cool: (@nenad)

Ja sam novi na ovom forumu, pa ne mogu biti objektivan, ali sam moderator na drugom forumu, i znam da ta je tačno da moderator/admin nikad ne valja - ni kad je strog ni kad je blag :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top