Sta se desava sa forumom ???

Sta se desava sa forumom ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Pazi, najlakse je pricati kako ne valja ovo, ili ono..
ali evo ja krenem od toga da se konkretno nesto uradi..
Evo od danas treba poceti, jer vjerujem da se dosta clanova dnevno novih registruje, prvo se salje zahtjev za registraciju, uz to naravno da bi se poslala registracija profil mora biti 100% popunjen, od imena, prezimena, lokacije, avatara, signature, dana mjeseca godine i mjesta rodjenja, eventualno fb page i ostalo..
Poslije toga krenuti sa ciscenjem foruma, upozoraanjem clanova ako im nije potpun profil, ako imaju neprikladnu sliku na avataru, ako imaju reklamu i signature i slicno..
zatim se rjestit clanova koji forum koriste samo u oglase , ima ih dosta takvih, svakako, ili u neke druge svrhe (da reklamiraju sebe, ili ono cime se bave)

ma znate vec na sta mislim, ajmo krenut od necega..
 
Član
nenad je napisao(la):
IGY do prije mjesec dana si bio admin i znas i sam kako to sve ide. Evidentno je da je kvalitet foruma u padu, ali kada se daju banovi i brisu teme onda su administratori i moderatori papci, na sav glas se svi zale kako se izivljavaju, ne valjaju nikome. Kazes covjek 24 sata palamudi i psuje, zasto nisi klikno sa strane i prijavio post? Znas i sam da se sve ne moze vidjeti.
Ljudima je tesko pratiti jednostavna pravila foruma o kojim se trubi stalno, pa cak i ljudi koji su na forumu par godina! Prijavljujte spam, glupave teme, sta mislite da nije za ovog foruma i lakse cemo zajedno popraviti kvaitet.

Svaki ban koji sam ja dobio, a dobio sam ih mnogo je bio zaslužen ;) Treba stvarno koristiti ovu opciju PRIJAVI, i kad god neko nešto krene kenjat, neka bude upozoren za to, jer ko će upratit tolike postove i teme, kada se za svaku glupost otvara, kako provući kablo za pojačalo :icon_question: probaj prvo, zavlači se, podvlači itd, i ako stvarno ne znaš ni na koji način i ako si ispuco sve džokere za pomoć onda postavi temu... i tako za bilo šta što je banalno, tipa guma, ulja i sličnih gluposti... prvo ću pitati nekog člana na FB za pomoć pa onda na forumu, a i za neke sitnice imaju PM...
 
Legend
ovo pridonosi i search opcija koja je jako losa, ja nikad preko nje nisam nista nasao, ne znam sad je li do mene ali mene strasno nervira kad trebam naci nesto na forumu..
 
Član
poenta je u mladjim generacijama, ni uzivo ne daju sebi reci da razmisljaju pogresno. ako je ukrao kljuceve pa se provozao ulicom, misli da vec zna radit generalku motora....
 
Putovanja.ba
Administrator
nenade bio sam i ja jedno vrijeme administrator, cak mozda i kad je ovaj forum bio na vrhuncu pa nije bilo price i diskusija zasto. jasno se prije znalo ko sta smije a i pazilo se da ni na bilo koji nacin ne uvrijedis kolegu sa foruma, a i administratori su bili aktivni i na takmicenjima itd i poznavali su vecinu tadasnjih clanova sto je bilo jedna od olaksica pri komunikaciji.
 
Legend
.nOKe je napisao(la):
ovo pridonosi i search opcija koja je jako losa, ja nikad preko nje nisam nista nasao, ne znam sad je li do mene ali mene strasno nervira kad trebam naci nesto na forumu..

koristi google-ovu trazilicu ispod avatara i nicka u headeru, sve ce naci ;)
a drugo ovo sto pricas o zaradi na klikovima, vjeruj mi to nisu vrtoglave cifre kolko ti mislis, puno vise kosta odrzavanje servera na godisnjem nivou...
a druga, ako postavimo sve te silne prepreke pri registraciji, ne vjerujem da ce nam se iko i registrovati, jednostavno puno posla za clanove i vecina bi ih odustala, bilo da se to radi o korisnim ili nepotrebnim clanovima
 
Legend
Fele je napisao(la):
nenade bio sam i ja jedno vrijeme administrator, cak mozda i kad je ovaj forum bio na vrhuncu pa nije bilo price i diskusija zasto. jasno se prije znalo ko sta smije a i pazilo se da ni na bilo koji nacin ne uvrijedis kolegu sa foruma, a i administratori su bili aktivni i na takmicenjima itd i poznavali su vecinu tadasnjih clanova sto je bilo jedna od olaksica pri komunikaciji.
kolege administratori :D
upravo, to je bitno da su bili aktivni i stalno tu, i naravno imao si uvijek da obrazlozis zbog cega si banovao nekog..
ne treba bjezat od toga da se poostre kriteriji malo, sto se banova tice ;)
 
Član
Uh i ja sam odavno ovdje,imao sam i ja mnogo glupih tema postova i svega.Al mogu reci jedno forum drasticno propada narocito u zadnjih godinu dana,kad se samo sjetim one off topic ekipe bulex nodiash i jos njih je dosta bilo pa do sabaha bezveze u prazno nabijat postove zezancije pa onda IGY to sve izbrise :D mnogo toga je bilo korisnog,cak stavise pomocu ovog foruma sam upoznao mnogo prijatelja iz citave BiH pa cak i dalje,al sad mnogi ti ljudi ne pisu i cak vise i ne dolaze vamo.Nezz iskreno pratim forum svakodnevno drasticno slabije pisem nego inace,al ovako sta mogu pomoci odgovorim pomognem i tako to.Takoder gledam dosta tema nidje veze se otvori i slicno treba se to sve delete i cao cao vozdrica ha ya ;)
 
Član
offtopic je vrhunac,
nekad(cesto) kad udjem na forum i ne bude nekih kvalitetnih tema udjem u off topic da vidm imal tamo sta..
I imam osjecaj da sam usao na neki forum osoba sa specijalnim potrebama, mentalno zaostalih i slicno, kakve se samo gluposti pisu...
 
Nexus je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
ovo pridonosi i search opcija koja je jako losa, ja nikad preko nje nisam nista nasao, ne znam sad je li do mene ali mene strasno nervira kad trebam naci nesto na forumu..

koristi google-ovu trazilicu ispod avatara i nicka u headeru, sve ce naci ;)
a drugo ovo sto pricas o zaradi na klikovima, vjeruj mi to nisu vrtoglave cifre kolko ti mislis, puno vise kosta odrzavanje servera na godisnjem nivou...
a druga, ako postavimo sve te silne prepreke pri registraciji, ne vjerujem da ce nam se iko i registrovati, jednostavno puno posla za clanove i vecina bi ih odustala, bilo da se to radi o korisnim ili nepotrebnim clanovima

ja podrzavam to da se moraju,ali moraju navesti sve tocne informacije pri registraciji....pa ce biti manje i prevara,a i manje uvreda i psovki na tudji racun....inace vecina tih provokatora se krije iza tipkovnice....manje bi oni j.... drugima da se zna tko su i sta su
 
Legend
Nexus je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
ovo pridonosi i search opcija koja je jako losa, ja nikad preko nje nisam nista nasao, ne znam sad je li do mene ali mene strasno nervira kad trebam naci nesto na forumu..

koristi google-ovu trazilicu ispod avatara i nicka u headeru, sve ce naci ;)
a drugo ovo sto pricas o zaradi na klikovima, vjeruj mi to nisu vrtoglave cifre kolko ti mislis, puno vise kosta odrzavanje servera na godisnjem nivou...
a druga, ako postavimo sve te silne prepreke pri registraciji, ne vjerujem da ce nam se iko i registrovati, jednostavno puno posla za clanove i vecina bi ih odustala, bilo da se to radi o korisnim ili nepotrebnim clanovima

kazem nisam upucen, ne znam koliko se to naplacuje, niti me interesuje mislim ne razisljam u tom smislu da neko od mene ovdje zaradjuje pare, daleko od toga :)

vjeruj mi da grijesis u ovom zadnjem, evo ja vec 3 mjeseca cekam aktivacijski kod od strane seatclubcroatia, debili jesu, ali sta ja mogu, i cekat cu jos dok ne odobre.. ako imas kvalitetne informacije cekat ce ljudi, onaj kome je mrsko sve to popunit i ne zasluzuje da bude na forumu, realno ;)
svakako sad imas clanova , bitno ti je samo da istrijebis levate (ako je vec tako) i da sprijecis da se novi levati registruju ;)



dzinn16v je napisao(la):
ja podrzavam to da se moraju,ali moraju navesti sve tocne informacije pri registraciji....pa ce biti manje i prevara,a i manje uvreda i psovki na tudji racun....inace vecina tih provokatora se krije iza tipkovnice....manje bi oni j.... drugima da se zna tko su i sta su

upravo, da svako stoji iza onog sto napise "glavom i bradom" sto se kaze :)
 
Podrzavam IGY-a ;)
cisto onako samo sam njegov post ovdje procito jer da sve procitam nemam vremena
i ja sam bio jedan od onih koji su pri samoj registraciji na forum poletio da predstavim svoje auto
evo proslo je oko 2 godine kako sam ga predstavio i na par kritika sam uvazio a sve ono sto sam jos radio na njemu a ima toga dosta ne vrijedi postavljat kupio sam četvorku polovinom ove godine i ne mislim je ni predstavljat jer nema smisla a na njoj se isto odradilo kamaru stvari sto se tice (uradi sam) moglo je nekome i pomoci ali sam to zadrzo za sebe
Trudim se da pomognem svima kome god sam nesto pisao pisao sam jer sam se s tim susretao i radio trudim se da dam kakav koristan savjet koliko god mogu.

Sto se tice ovog Hamelja koji se nakupio na forumu nemam rijeci samo ako dijelite Ban-ove napisite zasto BAN ili opomena zbog kojeg razloga jer sam i ja dobijo opomene a nisam imo blage veze o cemu se radi Pozzz
 
Član
Drago mi je da je ova tema otvorena i volio bih da bude nekih konkretnih rezultata... Neznam koliko sam kompetentan da govorim pošto sam na forumu relativno nov, ali mi se nesviđa ovaj nered i kaos, spam, i nekažnjavanje.
 
Član
Ja sam uvijek govorio da novi clanovi trebaju imati ovo sto " noKe " kaze da su sigurni , il napraviti im 5 jednsotavnih pitanja vezana za auta ak odgovori pusti ga ili tako nest , i da se trebaju zastiti ovi stari clanovi mislim na ove preko 1000 plus postova ...


Prije je bilo tesko nabiti postove , kako je vec neko spomenuo ovdje u temi , tema offtopic bulex ,nodiash, onaj decko iz srbije sto je trazio curu po forumu i ta ostala ekipa bilo ludnica al si i mogao nesto i nauciti i da pitas niko te nije kritikovao i slicno i ujtru IGY ustane i izbrise sve :D

Sto se tice banova , ja sam trajni ban jer sam napisao u potpisu nesto vezano za bhtuning tad je bila ona furka ono kao strajk spamera s avatarima onih soljica ako se ko sjeca i najjzalije je od tog sve istom tom IGY - u sam napisao na fb da mi promjeni potpis jer sam ocekivao sta ce biti al nije to uradio i ja trajno banovan ... zao mi jeste jer sam tad bio jedan od dvojce iz Sanskog Mosta i sad sam aktivan i sve .. al et mladost ludost. .. Hocu reci prije dobijes BAN , i nemas se ti kome zaliti pogrijesio si i to je to , bilo je nekad i nepravednih banova da su admini prastali ustvari nisu da htjeli da " banuju " svoje kolege i slicno . ..


----------------


Po meni ja bih uradio : - forum ocistiti al fkt ocistiti ...
- uveo jos par admina ( neznam jel to neko nekome placa ) al izabrati jos i svako u svoj podforum il kategoriju da dezura .. mislim da bi dovelo dosta manje i psovke i uveo bih se neki red ...
- Ukinuo bih onaj warning level , vratio bih se na onaj nacin prvo upozorenje drugi ban
- novim clanovima nebih dozvolio u neke teme da mogu uopce komentarisati cisto radi zastite "nas" ... napuni 1000 postova u par tema ,trebat cu koji mjesec il vise i po tom se vidi da ce bit aktivan

OVo su samo neke ideje koje bi mogle upaliti










PS : sjecate li se kad prije nisi mogao napisati jb a da ne dobijes ban , pa dejo cini mi se napravio one zvjedice ,slicno kao sad kad spomenemo r o m a n a repu ... a sad se velicaju ratni zlocinci:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Legend
e cuj strajk spamera hahahahahaah izvinite ali ja vristim koliko mi je smjesno
sjecam se svakog, i ja sam vas sve banovao po par puta pa mi zbog toga smjesno, nisam znao da spremate ustanak :lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top