SR402 Živinice / styling diskusija

SR402 Živinice / styling diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
adi_minimalno je napisao(la):
Ja sto se tema razvilaaaa. :D
Daki samo da te pitam dali sada razumis ekipu koja ovo godinama radi... hehe uh kad se sjetim... ali dobro ste odradili i vidim sve se vise takmicari trude. Po meni ce ova kategorija predstavljanja automobila biti zanimljiva... valjda ce se neko sjetiti pa praviti neki show sa kokama i slicne zanimljivosti :D

A bice bolje momci, vazno je ucestvovati .. nemojte da ja pocnem sa styl-om hihi


@tepsija... ko nezna pravila, jeli erac i ekipa...ili je samo mala nepaznja ucinila svoje..o cemu se radi

Jedna stvar mi se nije svidjela, razbjesnila me, i uopste nema opravdanja za takvo ponasanje.

Neke djevojke su djelile letke. Tip, brkat, u crvenoj kosulji cupav znojav nikakav napao ih je fizicki i poceo vrjedzati sto to rade a zatim iz ruku silom uzeo iste.

Uopste me ne zanima razlog toga, zasto je doslo do toga, ali cure samo sto nisu pocele plakati. Papak je teski... ko god da je, da je meni onako doso, zadnje bi mu bilo. Poslije pod satorom dolje se hvali kako u sarajevu kad je murija dosla i trazila im dozvolu i kad je nastala frka, kaze ja sam nacelnika policije uzeo za ruku i poveo u stranu dao mu kacket, majcu, a kaze nacelink reko dje je mojim policajcima, da bi ovaj reko njima sam vec dao, i kaze onda su nas pustili dalje da odrzavamo miting. I onda je puko u smjeh kako je on to frajerski odradio. Fujj....

Jedan osvrt na komentare i prozivke od prije. Ljudi Gera vam nema nista sa ovim trkama, nista direktno. Covjek je kultura, gospodin pravi, sjedi i uziva, ako nesto zapne ozbiljnije tad presjece da se rijesi problem, da takmicari ne budu nezadovoljni,.
 
daki je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
mozel neko napisat rezultate dB Race-a. ja jos uvijek ne znam koliki je moj rezultat bio. neki su govorili 141.3 neki 142.3. HVALA (Emir Bjelić)

Druze jel tebe neko udario, sta bi sa tim.

nazalost jest, neko dijete iz TZ s crvanim kecom. kurcio se po parkingu i bas mene nadje da udari. sjebo mi je ozvucenje od udara tako da nisam mogo u finale a imo sam bolji rezultat od one cetvorke karavana. PS prvi put sam se takmicio, nisam znao pravila i klase kako se raspoređuju al sam prezadovoljan rezultatom s obziromda sam muziku sastavljo u subotu navece i u ponedjeljak u ranim jutarnjim satima
 
RE: SR402 Živinice

IGY je napisao(la):
U izboru za naljepši automobil, to jest Stylingu, nastupio je veliki broj takmičara. Većinom se radi o već poznatim vozilima, ali pojavilo se i nekoliko novih “igrača”. Prvo mjesto u klasi malih vozila osvonio je Veko Muratčauš sa Škodom Felicijom. Iza njega su se plasirali Novica Gajić sa Fiat Puntom i Adis Suljić sa VW Golfom 3. U klasi velikih vozila, najviše razloga za slavlje imala je Goca Jozić, jer je njena Mazda RX8 očarala žiri. Drugo mjesto pripalo je Madžidu Jažiću sa BMW-om E36, a treće Mirsadu Topiću sa Opel Astrom. Dodjeljene su i specijalne nagrade i to, Best VIP Style – Nedim Tekač, Best Presentation – Madžid Jažić, Jap Style – Goca Jozić, Extreme Style – Vedran Ključanin i Special – Mirza Halilović i Željko Anić

Cestitke svima
ali ipak sramota je ovo sto se desava na style-u
Nemam nista ni protiv koga, ali Madzid da osvoji najbolju prezentaciju pored Astre Topiceve je smjesno isto tako da je astra na trecem mjestu a mazda na prvom, a koliko vidim (a vidim dobro i nisam laik) da astra ima vise prerada od mazde, zatim mala auto Veko ispred Novice, i sto smjesno, Fico osvaja kao neku specijalnu nagradu, (koliko znam samo je restauriran, a jedan od sudija ne da voli nego i sam radi restauraciju starih auta, tako da je to ocito) sta je sa specijalnim nagradama za Clean look, i german styl i ponajvise sto mi je krivo je zbog mene licno, jer realno moja ibiza je bila jedini konkurent za german a ta se nagrada uopste nije ni dodjelila
Dino (AMG) molim objasnjenja.
P.S. molio bih sve koje sam naveo da se ne ljute, ovo su samo cinjenice koje sam ja uocio, a ako mislite da nisam upravu recite.....

Ja ispred Novice,sta ti je tu nejasno?????sta ti je smjesno???
 

IGY

Član
Veko ispred Novice, (pa ide zarez :mregreen: )
naveo sam za ficu da je smjesno
a sa moje tacke gledista, gledao sam samo na kvalitet izrade, nemoj se ljutiti ali punto mi je kvalitetnije odradzen, i i ljepsi mu je gepek.... ima par sitnica
i ako mi je u sustini tvoja skoda na oko ljepsa, i znam kako si je radio i sve, ali ukpni dojam kad se pogleda o kvaliteti izrade, po mom misljenju prevagnuo bih lagano na Novicinu stranu
P.S. ne bi da me na sljedecm race-u neko gleda kao nekog dusmana, i ako sam koga uvrjedio, izvinjavam se, ali u pocetku sam naveo da je ovo moje misljenje a ukusi su razliciti, i skrenuo paznju na dodjelu specijalnih nagrada
toliko od mene.....
 
Član
emir_89 je napisao(la):
daki editovo sam post, prije nego sto sam vidio ovaj tvoj komentar... a hajd mi ti bogati navedi sta to ta mazda ima vise i bolje od madzidovog bmw-a... spominjem madzida zato sto znam kolko je lik ulozio u auto i sta je sve uradio...

PS. zaboli mene sta mazda mora proci u njemackoj. takmici se u BiH... nek ide u svabiju i nek se tamo takmici po njihovom...

edit: sta bi ja sa mazdom, otom potom... da imam tolike pare, sigurno nebi u mazdu ulago. prije audija s3... ;)

da navedem takmicenja po njemackoj i austriji kojima sam sve bila i po kojima idem? nema problema, sa nijednoga nisam bez placiranja otisla. a neznam za pojedinacne odavde kako bi prosli, jer pored broja modifikacija na automobilu, se velika paznja obraca nacinu prerade, kao i funkcionalnost tog dodatnog dijela.

ako je vec muzika radjena. juryu nije dovoljno samo da vidi da ima woofer i pojacalo, vec hoce da vide/cuju da radi a sad manje bitno dB jer nije dB drag. ako je vec netko neke tft-monitore poredao mora da ih predstavi.

cijeni se i originalnost modifikacija. ako takmicar neku themu prati sa stylingom ili dali samo reda neke stvari bez da prati neku liniju. itd.

ja sam vidjela na bmw-u, da dosta modifikacija koje su postavite. nista sa nicim nije. zao tih para, ali trebalo je uloziti do kraja. ako se vec taj gepek radi onda bar kako treba. ako se vec muzika radi, onda bar da je spojena. itd.

za mene je astra od topica na prvom mjestu. jer on je obratio paznju i u detalje.

kad je vec ova diskusija nastala, evo i moga stava:

na mojoj mazdi su uradjene slijedece prerade:

Extern:

- prednja karambolka "X-Treme", kao pragovi i spoiler na gepeku od firme ATHinsberger, Mazda-Tuner http://www.ath-hinsberger.de/index.php uz to sam morala izmijeniti maglenke (manje), mrezu i neke sitnice.

- crvene carbon fender strakes (krilca iznad usisnika kraj tockova)

- zatamnjenje zadnjih sajbi od firme FoliaTec "Dark Midnight"

- Two Tone lackiranje perla: bijela (sa mazde 2,6) i panther crna (sa forda)

- pinstripes za one kojima je to nepoznato - linije koje dijele boje, poznato sa mustanga npr.

- carbon folie start-flagg kockice

- clean lock, uklanjanje svih oznaka

- Tenzo R Felge 19" naprijed 2x 225/40 R 19, iza 2x 255/35 R19 na bridgestone potenza 040

- crveno lakirane kocnice

- obrve

- RX-8 Logo u trecem kocnickom svijetlu kao jedina oznaka automarke

- H&R opruge

Intern:

presvlacenja neba sa crnim materijalom i 6m dioda za zvijezdano nebo.

Gepek:

presvlacenje bijelom eko kozom, gravirana plexiglas sajba iznad pojacala.

Muzika:
Rockford Fosgate Punch P1000-1bd Monoblock
2 x Rockford Fosgate Punch P3 SD 212

Motor:

- elektronika preradjena

- usis: racing beat revi intake kit

- komplett auspuh od katalysatora: racing beat


___________________________________________

svi radovi su radjeni u radionicama, kod lakirera, kod elektricara, auto-media kuci, kod tapetara. prepreke u preradama sam imala da, ali u pravu ste to ne vrijedi i ovdje netreba da vazi. a jos manje da u neke bodove ulazi. to u prezentaciji nije nitko ni spomenuo.

da je bmw na prvom mjestu - ove diskusije nebi ni bilo. sve bi bilo na svom mjestu. meni je najvishe zao sto sam uopce bila i na jednom takmicenju, kao takmicar. jer sam vidjela ovaj forum i sa druge strane.

meni licno nije krivo, nebi bilo krivo da nisam ni na jednom od ta tri slavna mjesta. meni je vishe dalo ovo drustvo koje sam stime postigla. momci i cure koje su u nedjelju bili snama. drugi takmicari skojima se dalo znanja izmijenjati i posavjetovati. mtopic skojim sam mogla se bolje upoznati, onaj decko sa plavom astrom takodjer. seat cupra siva. carbonci. i driftac.

i nebi mi bilo krivo da vidim astru, ili automobil sredjen poput nje na daljim mjestima. jer je to styling!

a sad izvolite...
 
Član
i ps: onda ispravite vas pravilnik i zabranite sudjelovanje takmicara iz drugih drzava. tako nema razloga nabrajati kako mi u svabiji vise zaradjujemo a u bosni sve jadnici. stranci po pasoshu nisu samo oni iz njemacke. pa gdje cete poceti
 
Putovanja.ba
Administrator
GreenDevil je napisao(la):
ima li neko rezultate dB Race da ne pisem isto pitanje 100 puta????????????

3, 140,6 Emir Bjelic 140,6 140,6

Rezultati prvog i drugog mjerenja.
 
Putovanja.ba
Administrator
GreenDevil je napisao(la):
Fele je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ima li neko rezultate dB Race da ne pisem isto pitanje 100 puta????????????

3, 140,6 Emir Bjelic 140,6 140,6

Rezultati prvog i drugog mjerenja.

HVALA al meni je samo jednom mjereno a ne dvaput

Vjerovatno je racunar prenjeo onaj rezultat sa kvalifikacija :? neznam, ovo sam copy/past sa term lab-a
 
hmm evo i moje skromno misljenje po meni topic i madzid su tu oko prvog mjesta...prvo sta su decki odradili milion prepravki i to sve odavde iz bosne, sto je puno teze neg u inostranstvu sto se tice djelova...mazda kao mazda lijepa je ona meni al brate meni to uopste nema promjena koliko imaju gore navedeni i ne moze nikako ispred njih a i onaj turbo folk (citaj papanluk) od onih lampica ju je napravio ruznijim, al to ne treba gledat tako subjektivno jer se cura potrudila i to je neka vrsta prerade i njene zamisli tako da to treba postovat, prvo kolko vidim tu nema striktno odredjenog pravilnika i po mom misljenju je to najveca greska i propust u tom dijelu takmicenja tako da mi mozemo ovdje naglabat kolko hocete kad ne znate ni vi po cemu se ravnate... i ne mogu sudije subjektivno gledat ovo mi se auto svidja ovo mi se manje svidja oni trebaju biti profiji koji se razumiju u sve i koji ce moci objektivno prosudit na kojem je autu uradjeno vise prerada i kvalitetnije a ne koje je auto ljepse jer svako ima svoj ukus i nemogu 3 covjeka izabrat pobjednika ako ce se tako gledat po ljepoti...i inace subjektivno sad to mi je malo preseravanje od takvog auta kao sto je mazda koja kosta i fabricki bruku para se zajebavat farbat ga itd i puno imam vise respekta prema onima koji od nicega prave nesto...jer kad covjek ima bruku para lako je sredjivat auto...a i inace imam misljenje o ljudima sto su krenuli da traze srecu po drugim zemljama...al nije tema to i necu sad o tome..
 
hajd da i ja dodam neku pametnu na temu:D

prvo da pocnem od ocjenjivanja.Smatram da se ne treba TOLIKO uzimati u obzir kolicninu prerada,treba i to ali ne u toliko mjeri,najvaznije je da je auto kao cjelina dobar,te kao primjer jednog dobro "stajliranog" auta bih uzeo astru od topica,meni najljepsi auto na takmicenju.Takodje su mi losi komentari "on je radio auto u svom stilu",e pa nisu svi rodjeni sa izraznim osjecajem za estetiku,zato i sluze sudije (koji bi TREBALI imati isti,osjecaj).tako neko jednsotvanu ne zna ,a neko opet zna srediti auto,nismo svi isti i zato sluze sudije koji bi pak jako dobro trebali raspoznati sta je lijepo.takodje tu je i kvalitet izrade/obrade, to se takodje treba uzeti za ozbiljno i to mnogo.
Kao sto je i sama RCat rekla i priznala,to sto je ona morala proci taj TUV nema nikakve veze sa nama te to definitvno ne bi trebalo utjecati na bodove,ali isto tako ni financijsja situacija jednog njemca kao i jednog bosanca (razumijem ja ICE npr kad kaze kako sebi uzima od usta,ali jbg ne mozes to navoditi kao svoju prednost zbog koje bi trebao dobiti ekstra poen).
mislim da se zaista treba malo (puno) ozbiljnije sagledati ovaj styling,kao sto rekose,ipak je to najskuplji dio event-a.Treba se sastaviti kvalitetan pravilnik koji bi se ugledao da pravilnike nekih zemalja sa razvijenijim stajling takmicenjem i da se mnogo paznje posveti izabiranju sudaca.nisam upucen nesto u zbivanja previse,ali kad daky rece da je dobio 14 papir na kojem ce napisati utiske,pa to je ne smijesno nego zaista zalosno,to je pljuvanje u lice takmicarima.
i za kraj ove kategorija,zao mi je igy-ja i neosvojenog pehara.glupost da je vec nekoliko puta zaredom ford odnsoi pobjedu jer naravno nema vise niko u koknukrenciji za vip,a isto tako nema niko ni u konkurenciji za german pa ste vi odlucila da ove rede ne dijelite tu nagradu.glupost,to bas pokazuje neozbiljnost takmicenja.moraju se striktno odrediti kategorije i iste se mogu za odredjeniu event ponistiti samo u slucaju da se ni jedan takmicar odredjene kategorije ne pojavi,znaci ako je samo jedan takmicar njemu ide nagrada,jednostavno i posteno.

toliko od mene!
 
Član
E sad ste pretjerali nemojte se dodirivati nekih stvari kojima mjesto nije na auto-forumu.I molim Vas da imate u vidu da je Goca pripadnica njeznijeg spola pa da malo obratite paznju na ponasanje.Nadam se da ce neko od admina prekinuti ovo jer vise nije diskusija o stylingu,otislo se mnogo dalje.
 
Putovanja.ba
Administrator
Schumi je napisao(la):
E sad ste pretjerali nemojte se dodirivati nekih stvari kojima mjesto nije na auto-forumu.I molim Vas da imate u vidu da je Goca pripadnica njeznijeg spola pa da malo obratite paznju na ponasanje.Nadam se da ce neko od admina prekinuti ovo jer vise nije diskusija o stylingu,otislo se mnogo dalje.

Zato sam i predlozio LOCK, najmanje se o takmicenju pise u zadnjim postovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top