SR402 Živinice / styling diskusija

SR402 Živinice / styling diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SR402 Živinice

Iceman je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
i da astra od onog lika s kernozina je meni jebena i ona plava a madzidov bmw mi nekako stara vijest (jest auto EXTRA ali jbga )

samo moje misljenje
i da ja nemam ni blizu takvo auto i po tome me mozete nazvati nekompetentnim da ovo pisem ali to je moje misljenje srry

Nidje veze kralju znaci ako sam ja uradio svoje auto prije ostalih vise nisam dovoljno dobar a svako takmicenje uradim nesto novo za auto, zivim za njega i dizem 5 kredit samo za komad plastike i mramora?

e ovako ja nisam htjeo da te uvredim i necu da budem jedan od ONIH ako me razumijes tvoje auto meni dodje kao zastitni znak bh styla meni licno najvidjenije auto u bh ali iznjeo sam svoej misljenje i nema kome koga znam nisam ispricao za onaj ludi gepek a imao sam takvu zelju da ga otvorim u yivinicama i da te upoznam da popricam s tobom ali opet neznam ni ko si a vbruka ljudi oko auto . . .
ali newazno nemoj se ti uvredit stvarno jer nisam na tome
 
Legend
emir_89 je napisao(la):
ok ak je vlasnistvo firme. al ako mislis na mobil mediju sto se bavi prodajom elektronike po bih, kako onda DE table???

Po informacijama koje sam dobio, auto je naruceno valjda u njemackoj posebno, a onda odkupljeno za potrebe firme. Odatle DE table, isto pitanje sam i ja postavljao. Dobio gore navedeni odgovor.

Posto kupio, poto prodao.
 
Legend
nenad je napisao(la):
Nije auto Mobil Medija, to je lik naglasio onom zadnjem sudiji koji je ostao sa njim da prica.

Meni je drugacije rekao. Meni je prvi put kada sam slikao auto rekao da je od mobile medija, kada sam dosao kao sudija kaze njegovo auto.

Od organizatora sam nezvanicno cuo da je show car.
 
Član
Ama ljudi nisan je vlasnisto MAC Audia iz austrije i te su table na njemu. Mobil Media je uzela zastupnistvo te marke i on je poslan ovamo da reklamira taj brend!
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
joj sto to mene nervira...vise prerada-bolje auto...
to uopste ne mora da znaci...meni je mazda daleko ljepsa od BMW-a, iako ima mozda duplo manje prerada od njega...kulturnije je sredjena i nema nekih dzidza...
nemojte se ljutit, al to je samo moje misljenje...

poz

Ti ne seri kad kupis auto sebi i kad se budes takmicio onda pricaj na ovu temu!!!!
 
Član
A sto se tice pravilnika za style radi se po MOM pravilniku koji sam ja prekucao sa sire tuning scene i to moze dina licno da potvrdi. Fazon je samo sto niko od sudija nije procitao taj pravilnik a ne nesto vise( ovo se ne odnosi na zadnju postavu sudija jer koliko vidim po dakiju nije im ni urucen pravilnik).

Zakljucak ovo je vise sve smijesno postalo ja imam svoje prerade na komp i mogu ih odmah kopirati al sta ce to promjeniti?
 
Član
Dobro ljudi sta ste osuli paljbu po dakiju :) Svi mi mislimo da bi bili dobre sudije i sa ovog gledista je lako reci,ali sudijama nije nimalo lako,pogotovo sto nemaju tacno odredjene kriterije.Propusti su ociti ali niko nije kriv ponaosob.Igya razumijem u potpunosti,ako pise da se dodjeljuje nagrada za German style onda nek se dodijeli,jer nije pravedno da se dodijeli u VIP i JAP a iz nepoznatih razloga German izostave jer ni ova dva stila sigurno nisu imali vise konkurenata.I jos nesta,ti daki gledas sto mazda mora TUV vaditi pa to je kao otezavajuca okolnost,a ne gledas cijeli zivotni stil u njemackoj,plate,pristup dijelovima i sve drugo,ljudi tamo ne moraju bukvalno odvajati od usta da bi radili auto,dok kod nas moraju..Zato veliki respect za sve ljude kod nas koji urade auto jer je stvarno prehebno uspjeti.Naravno respect i Goci,nije se Mazda sama od sebe uradila :)
 
Član
I zaboravio sam na svoju prezentaciju dodati tendu i veliki plakat sa preradama i slikama vozila kako je izgledalo fabricki, slike sa radovima i slike na kraju kako je ispalo mada ne sumnjam da ce ostali takmicari ili bar vecina kopirati sve to al opet ko ce se zapitati na slijedecem takmicenju cija je to ideja bila isto tako kao sto se zaboravila prva prezentacija u Butmiru kada sam osvojio...
 
Legend
Iceman je napisao(la):
A sto se tice pravilnika za style radi se po MOM pravilniku koji sam ja prekucao sa sire tuning scene i to moze dina licno da potvrdi. Fazon je samo sto niko od sudija nije procitao taj pravilnik a ne nesto vise( ovo se ne odnosi na zadnju postavu sudija jer koliko vidim po dakiju nije im ni urucen pravilnik).

Zakljucak ovo je vise sve smijesno postalo ja imam svoje prerade na komp i mogu ih odmah kopirati al sta ce to promjeniti?

Jedino sto sam ja dobio je neki koristeni komad A4 papira na kojem je neko napisao INTERIJER / EXTERIJER / MOTOR / PREZENTACIJA /

Pravilnik, ili cek listu, sad cujem da postoji, eto to je propust, ali garant nece drugi put se desiti da nema.
 
Legend
Schumi je napisao(la):
Dobro ljudi sta ste osuli paljbu po dakiju :) Svi mi mislimo da bi bili dobre sudije i sa ovog gledista je lako reci,ali sudijama nije nimalo lako,pogotovo sto nemaju tacno odredjene kriterije.Propusti su ociti ali niko nije kriv ponaosob.Igya razumijem u potpunosti,ako pise da se dodjeljuje nagrada za German style onda nek se dodijeli,jer nije pravedno da se dodijeli u VIP i JAP a iz nepoznatih razloga German izostave jer ni ova dva stila sigurno nisu imali vise konkurenata.I jos nesta,ti daki gledas sto mazda mora TUV vaditi pa to je kao otezavajuca okolnost,a ne gledas cijeli zivotni stil u njemackoj,plate,pristup dijelovima i sve drugo,ljudi tamo ne moraju bukvalno odvajati od usta da bi radili auto,dok kod nas moraju..Zato veliki respect za sve ljude kod nas koji urade auto jer je stvarno prehebno uspjeti.Naravno respect i Goci,nije se Mazda sama od sebe uradila :)

Druze napisao sam i to, ima puno postova i puno reklipka, ali trudim se sto korektnije da svakome odgovorim. Napisao sam da razumijem sve momke koji su radili kola u BIH, i da jedina prepreka rada auta u Njemackoj ili bilo di "vani" je kolicina novca kojim se raspolaze. Naveo sam i to definitivno i sve ja to razumijem, ali tesko je sve to izvagati da svi budu zadovoljni.

Medjutim bitno je naglasiti propuste da se nivelisu i kako sljedeci put, ili eventualno u naredna tri cetri nebi bilo istih. Evo trka se dovela na nivo, mislim da takmicari nisu imali poebnih zamjerki.
 
Član
RE: SR402 Živinice

IGY je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Bice bolje drugi put ... :)

Iskreno zao mi je tebe, jer si iz Karlovca sa okupljanja opel timova iz regije, se vratio da se takmicis kod nas, i osvojis trece mjesto
a sta si tamo osvojio to reci ti :D
i cestitam ti na tome

Evo i mene ...

U Karlovcu u konkurenciji od oko 150-ak auta osvojio pehar za drugo mjesto za najljepsi enterijer i drugo mjesto za prtljazni prostor
Medjutim to uopste nije bitno za ovaj event, pomenuo sam to reda radi, zato sto pehari nisu bili tu da ih izlozim, nisam mogao da cekam proglasenje, onda ne bih stigao u Tuzlu, pokupili su mi kolege iz Opel Teama BiH

Da sam zadovoljan rezultatom u Tuzli, nisam, ali sta je tu je, druge sudije, drugaciji ukusi i to je to, ne moze se uvijek ni pobjedjivati

Sto se tice same nagrade za prezentaciju, nemam zamjerki. U Brckom nisam imao nikakvu, ovdje smo se Radmila iz Taxi-Bara i ja malo potrudili, ali Madzidova je bila sadrzajnija (magazini, tepih, panel sa slikama prerada i na kraju video-prezentacija)

Rekli ste da navedemo na sta sudije treba da obrate paznju ...
Kazete da se gleda kolicina uradjenih prerada, slazem se. Ali trebala bi se obratiti paznja i na kvalitet ugradnje samog tog dodatnog dijela. Ako je, recimo, nesto vareno po autu, na sta lici taj var, ako je auto farban, na sta lici farba i lak. Npr. Takmicar prijavi da je mijenjao boju auta i sudija to pise kao jednu od prerada, ali ne moze se isto ocijeniti ako je placena hrpa novaca za to farbanje i ako je auto ofarban cetkom!!!!

A Fele rece da napisemo spisak prerada ... Ne znam zasto, ali evo ...

Eksterijer
1. Body-kit ORIGINAL by RIEGERtuning, ABS plastika + crne alu mrezice u svim otvorima (postavljanje svega je moj rucni rad)
2. D&W trkaci aluminijumski stabilizator (postavljanje moj rucni rad)
3. Obrvice na farovima, ABS plastika (postavljanje moj rucni rad)
4. Zatamnjena stakla (moj rucni rad)
5. Uklonjen znak sa prednje maske i postavljena alu mrezica (moj rucni rad)
6. Uklonjene brave sa vrata i gepeka
7. Daljinsko otvaranje vrata i gepeka (moj rucni rad)
8. Lakiranje u Lamborghini orange i BMW black boju
9. Alu-feluge Tomasson TN1 8.5x18" i gume Pirelli Zero Rosso 225/40 R18
10. ORIGINAL LSD Lambo Vrata, saraf-na-saraf, bez varova i zica koje vise
11. FK Angel eyes Farovi + Xenon (postavljanje moj rucni rad)
12. Lifteri za haubu (postavljanje moj rucni rad)
13. FK zadnji lonac auspuha

Styling - Enterijer
1. Centralna konzola lakirana u Lamborghini orange boju
2. Rukohvati lakirani u Lamborghini orange boju
3. Postavljeni satici za pritisak ulja i turbine i temp. ulja (moj rucni rad)
4. Sjedista presvucena u crnu i narandzastu eko-kozu (nisu presvlake, nego su sjedista rastavljena, razasivena i nanovo sasivena)
5. Zadnja polica presvucena u crnu kozu i postavljeni zvucnici
6. Komande od nitra na centralnoj konzoli

Muzika
1. Kenwood DVD-tuner KVT-729DVDY
2. Sistem u prednjim vratima : Kick-bass - Hertz HV165L (16 cm, 100W RMS) 2 kom, Mid - Hertz HL70 2 kom (postavljeni na posebno uradjene adaptere), Tweeter - Hertz HT20 2 kom, Skretnice - Hertz 3W20 2 kom
3. Zvucnici na zadnjoj polici : Hertz HCX690 (6x9 oval, 3-way system, 360W)
4. Pojacalo za zvucnike : Ground Zero GZHA 4150x (4x150W rms)
5. Wooferi : 2x Ground Zero GZHW 30 (12", 400/800W)
6. Pojacalo za woofere : Ground Zero GZHA 2350x (2x350W rms @ 4ohm, 2x450W rms @ 2ohm)
7. Kondenzator : Ground Zero GZPC 12.0F (12 F)
8. Kablovi : Power - Audison Connection 35mm2, Best series, RCA - Audison Connection BT6 500, Best series.
9. Osigurac : Audison Connection SFH 11 WP (150 A)
10. Gepek uradjen u duplo dno, kutije od medijapana pojacala i kablovi sakriveni posebno ukrojenim panelima od medijapana i presvucena u crno-narandzastu kombinaciju eko-koze, identicne sjedistima, preko pojacala postavljena stakla i oivicena aluminijskom lajsnom koja ide sa aluminijskim membranama zvucnika i aluminijskim dijelovima kondenzatora (gepek je moj rucni rad)

Eto toliko ...
 
mozel neko napisat rezultate dB Race-a. ja jos uvijek ne znam koliki je moj rezultat bio. neki su govorili 141.3 neki 142.3. HVALA (Emir Bjelić)
 
Ja sto se tema razvilaaaa. :D
Daki samo da te pitam dali sada razumis ekipu koja ovo godinama radi... hehe uh kad se sjetim... ali dobro ste odradili i vidim sve se vise takmicari trude. Po meni ce ova kategorija predstavljanja automobila biti zanimljiva... valjda ce se neko sjetiti pa praviti neki show sa kokama i slicne zanimljivosti :D

A bice bolje momci, vazno je ucestvovati .. nemojte da ja pocnem sa styl-om hihi


@tepsija... ko nezna pravila, jeli erac i ekipa...ili je samo mala nepaznja ucinila svoje..o cemu se radi
 
Legend
GreenDevil je napisao(la):
mozel neko napisat rezultate dB Race-a. ja jos uvijek ne znam koliki je moj rezultat bio. neki su govorili 141.3 neki 142.3. HVALA (Emir Bjelić)

Druze jel tebe neko udario, sta bi sa tim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top