SR402 Živinice / styling diskusija

SR402 Živinice / styling diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
daki je napisao(la):
Sta mislis da onakva karambolka dodje fabricki na RX8.
Mislis da ju je napravila u Hrasnici kod plasticara.
Znasli da auto za sve mora imati TUV, i proci sve tehnice preglede da bi ono stalo na auto.

Na kraju, daj mi ideju sta bi to ti uradio sa mazde da je tvoja. Da bude drugacija od onoga, pfjoj ovo nemogu vjerovat. (da nebude zabune, ovo nimalo neumanjuje trud i ulozene novce vrijeme i srce u BMW-a, ASTRU, i sva ostala auta)

Da jedan problem, momci koji su ocjenivali auta, i ja dobili smo po jedan A4 list papira i olovku i pisi nako bezveze bodovo, mislim da treba napraviti neku cek listu, po kojoj bi se radilo ocjenivanje auta.


To sta bi mi uradili na Mazdi je totalno nebitno, bitno je sta je na njoj uradjeno, a ne nase ideje i zamisli, auto je doslo na takmicenje takvo kakvo je i tako ga treba ocijenit.

TUV certifikat??? Salis se, gdje Madzid i Topic mogu otic da izvade TUV certifikat?

A za A4 papir nisu krivi takmicari. Igrate se sa ljudima i njihovim zivcima.
 
Legend
IGY je napisao(la):
daki je napisao(la):
Fele je napisao(la):
Onda treba napravit pravilnik koji bi sudija trebao primjenjivati, to i to toliko i toliko bodova, jer kako kazu o ukusima se ne raspravlja, nema svako isti ukus i znanje o ovome sto ovi momci rade i ulazu u ta auta.

Sto posto se slazem sa tobom, i ako misle da dignu style na nivo, da bude ozbiljan trebalo bi nesto slicno napraviti.
pod hitno i to do sljedec Race-a, jer sve je krenulo na bolje, i sve je perfektno, pa sto onda zapeti na jednom style

U principu, Fele, IGY, i jos po neko vidio sam da su napisali nesto konkretno, ostalo sve je suplja prica.

Medjutim predlazem da svako u po jednom postu napise takstativno sta misli da treba izmjeniti. Ali ne pisati romane, nego konkretno.

Mislim da treba>

1. To, to i to...
2. bla bla bla..
3. ....

Pa da vidimo mozemol i to dotjerat na neki pristojan nivo.

Takodje, molim Vas napisite isto tako konkretno sta se Vama kao ucesnicima na stylu nije dopalo kod sudija, sta to oni pogresno rade.

Ja pojma nemam o nekom sudjenju, prvi put sam to radio, i ni u ludilu ne mislim da sam posebno kompetentan da imam neku podlogu da kazem sta valja sa nevalja.

Ali radio sam auto kao i svi vi, nikad nesto previse, nikada nisam volio spojlere i plastike, kojekakve usise. Osipam se od neonki po autu, ispod auta, oko auta i svugdje gdje im nije mjesto. Maximalno postujem dobro odradjen tacho. Svidio mi se u G3, svidja mi se kod Igy-a, i jos nekim autima. Znam sta je kicasto, i sta je pijaca tuning, ja nisam kriv ako vlasnik s polja odradi super kola a unutra ukaki sve..

Zato pisite, niko nije savrsen.
 
Član
nesto slicno sam i ja napiso. ne moze se mazdi kao prednost gledat sto ona mora proci TUV. ma zaboli mene to...
 
Legend
Fele je napisao(la):
daki je napisao(la):
Sta mislis da onakva karambolka dodje fabricki na RX8.
Mislis da ju je napravila u Hrasnici kod plasticara.
Znasli da auto za sve mora imati TUV, i proci sve tehnice preglede da bi ono stalo na auto.

Na kraju, daj mi ideju sta bi to ti uradio sa mazde da je tvoja. Da bude drugacija od onoga, pfjoj ovo nemogu vjerovat. (da nebude zabune, ovo nimalo neumanjuje trud i ulozene novce vrijeme i srce u BMW-a, ASTRU, i sva ostala auta)

Da jedan problem, momci koji su ocjenivali auta, i ja dobili smo po jedan A4 list papira i olovku i pisi nako bezveze bodovo, mislim da treba napraviti neku cek listu, po kojoj bi se radilo ocjenivanje auta.


To sta bi mi uradili na Mazdi je totalno nebitno, bitno je sta je na njoj uradjeno, a ne nase ideje i zamisli, auto je doslo na takmicenje takvo kakvo je i tako ga treba ocijenit.

TUV certifikat??? Salis se, gdje Madzid i Topic mogu otic da izvade TUV certifikat?

A za A4 papir nisu krivi takmicari. Igrate se sa ljudima i njihovim zivcima.

Upravo nigdje nemogu, niti moraju, tim lakse odraditi auto, manje problema stavi koliko god hoes i sta hoces. Ali to sad nije ni bitno.

Ja se neigram nisakim, niti bilo koji od sudija, oni samo zapisu ono sto vide, koliko su kompetentni to je sad upitno. A4 papiri su propusti organizatora.
 
Član
joj sto to mene nervira...vise prerada-bolje auto...
to uopste ne mora da znaci...meni je mazda daleko ljepsa od BMW-a, iako ima mozda duplo manje prerada od njega...kulturnije je sredjena i nema nekih dzidza...
nemojte se ljutit, al to je samo moje misljenje...

poz
 
Legend
emir_89 je napisao(la):
nesto slicno sam i ja napiso. ne moze se mazdi kao prednost gledat sto ona mora proci TUV. ma zaboli mene to...

Jbga onda tom logikom se nedodje daleko, sta da smo mi rekli zaboli nas sto je NISSAN show car, prijavio se na takmicenje. Sta mislis ?? da bi iko pored njega dobio pehar, pa koliko je dobro auto, ja bi mu dao pehar i za GERMAN style i za sve moguce i nemoguce, jer auto kao auto je da se razbolis, ali moraju se uzet neki faktori, kako bi se neke stvari razdvojile. Opet misljenja sam da je to propust organizatora.
 
Putovanja.ba
Administrator
Da daki, svi imamo neki svoj stil, ne volim ni ja plastike i kojekakve neonke i nebi na svoje auto to stavio, al opet to ima i postoji, i mora se i to ocijenit, primjera radi ja nebi Madzidovog BMW-a radio u tom stilu u kojem on radio al sta, on je radio u tom i moras znati ocijenit njegov rad i trud, i promjene na automobilu, svidjalo se to tebi ili ne, osoba koja je radila i kako je radila, dakle kao i sudija pravi, povez preko ociju i vaga u rukama.

Eto toliko od mene.
 
Član
nije niko reko da je bolje auto. al na stylu se gleda kolicina prerada + da je to sve fino uklopljeno. madzid konkretno ima duplo vise prerada i nista nije nadzidano...
i mani mi se toga nema dzidza, 100 hiljada dioda unutra nije dzidzanje??? hajd upali to navece, pa ces vidjet jel dzidza il nije. novogodisnja jelka...
al opet, nesto sto je meni dzidza tebi nije, i obratno. nikad se ne mogu komentari usaglasit...
mazda ima prednost samo zato sto je rjedje auto na ovim prostorima. nek prica ko sta hoce. to je moje misljenje i uvijek cu stajati iza njega...
 
Član
daki je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
nesto slicno sam i ja napiso. ne moze se mazdi kao prednost gledat sto ona mora proci TUV. ma zaboli mene to...

Jbga onda tom logikom se nedodje daleko, sta da smo mi rekli zaboli nas sto je NISSAN show car, prijavio se na takmicenje. Sta mislis ?? da bi iko pored njega dobio pehar, pa koliko je dobro auto, ja bi mu dao pehar i za GERMAN style i za sve moguce i nemoguce, jer auto kao auto je da se razbolis, ali moraju se uzet neki faktori, kako bi se neke stvari razdvojile. Opet misljenja sam da je to propust organizatora.

pa sta??? covjek je doso na takmicenje. ima najbolje sredjeno auto, uplatio pare ko i ostali. i nek pobijedi. naravno ako je pojedinac vlasnik auta, a ne neka tunerska kuca...
ili onda zabranite strancima da se takmice. ha ja...
 
Legend
Fele je napisao(la):
Da daki, svi imamo neki svoj stil, ne volim ni ja plastike i kojekakve neonke i nebi na svoje auto to stavio, al opet to ima i postoji, i mora se i to ocijenit, primjera radi ja nebi Madzidovog BMW-a radio u tom stilu u kojem on radio al sta, on je radio u tom i moras znati ocijenit njegov rad i trud, i promjene na automobilu, svidjalo se to tebi ili ne, osoba koja je radila i kako je radila, dakle kao i sudija pravi, povez preko ociju i vaga u rukama.

Eto toliko od mene.

Slazem se, mislis da nije tako ocjenjeno svako auto. Madzidu sam napisao PM, jedinu sitnicu koja je prvagnula kod nas spram Mazde. Ta stvar je toliko glupa, i toliko mala, da nebi povjerovao, ali jednostavno tako je ispalo, ja ne mogu sebi kao osobi dozvoliti da zatvorim oci na nesto sto mi nije ok, i da to jednostavno prekrizim.

Na kraju bodove su davali i druga dvojca sudija, kod mene su igrom slucaja imali isto bodova, ali kod njih nisu. Da ja se ne pravdam, nego vodio sam to taj dan, okusio sam gorki dio organizacije, nije jednostavno, pogotovo kad se rganizacija pretvori u neorganizaciju, ali tako je kako je.
 
Član
pa reci nam sitnicu tu. nije tajna... treba se znati. dosta mi je cenzurisanja na ovom forumu...
 
Legend
emir_89 je napisao(la):
daki je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
nesto slicno sam i ja napiso. ne moze se mazdi kao prednost gledat sto ona mora proci TUV. ma zaboli mene to...

Jbga onda tom logikom se nedodje daleko, sta da smo mi rekli zaboli nas sto je NISSAN show car, prijavio se na takmicenje. Sta mislis ?? da bi iko pored njega dobio pehar, pa koliko je dobro auto, ja bi mu dao pehar i za GERMAN style i za sve moguce i nemoguce, jer auto kao auto je da se razbolis, ali moraju se uzet neki faktori, kako bi se neke stvari razdvojile. Opet misljenja sam da je to propust organizatora.

pa sta??? covjek je doso na takmicenje. ima najbolje sredjeno auto, uplatio pare ko i ostali. i nek pobijedi. naravno ako je pojedinac vlasnik auta, a ne neka tunerska kuca...
ili onda zabranite strancima da se takmice. ha ja...

Nije on stranac, nije on bio ni vlasnik auta, auto je u vlasnistvu neke firme. Mislim da je rijec o Mobil Mediji.

Osvrnucu se na jedan dio tvog komentara.

Mazda je rjetko auto, ali Mazda je kupljena vani, sto joj ipak umanjuje ukupni dojam. BMW je radjen ovde u BIH, a ja znam licno kako je teso doci do bilo kakvih djelova. Znaci tu prevladava respect za BMW tj njegovog vlansika. Kod Mazde jedina barijera je kolicina novca koji je rapsoloziv.
 
Legend
emir_89 je napisao(la):
pa reci nam sitnicu tu. nije tajna... treba se znati. dosta mi je cenzurisanja na ovom forumu...

Nepada mi na pamet, auto nije tvoje, a ni moje stoga zakljucak da ne nemamo pravo na to komentarisanje. Madzidu sam rekao, o cemu se radilo, ispravice to, a SR-a ce biti jos dosta.

Sto se tice foruma, boze moj, tu ti pomoci ne mogu.
 
Član
ok ak je vlasnistvo firme. al ako mislis na mobil mediju sto se bavi prodajom elektronike po bih, kako onda DE table???
 
N

nenad

Nije auto Mobil Medija, to je lik naglasio onom zadnjem sudiji koji je ostao sa njim da prica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top