SR Živinice III 10.10.2010.god.

SR Živinice III 10.10.2010.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ajde neka mi neko objasni sta je sa dB-a kakva su pravila u pitanju (CUP/DRAG) koje sudija i slicno posto me zanima zbog klasa i jos par sitnica
 
Član
retro je napisao(la):
Ok ako ima 300 metara onda je ok. Pitao sam iz najboljih namjera ne volim rizikovati auto ima kocnice da moze stati i na sto metara nije problem ali staza je uska asfalt nije nov vjerovatno je malo neravan tako da nema puno prostora za naglo kocenje.

staza nije uska



aerodromska pista nigdje na svijetu nije uska
 
Davor_ je napisao(la):
Ajde neka mi neko objasni sta je sa dB-a kakva su pravila u pitanju (CUP/DRAG) koje sudija i slicno posto me zanima zbog klasa i jos par sitnica

U pitanju je db drag, pravila su ti vec poznata od prolog puta a mjerenja rade momci iz moje ekipe.

pozdrav;)
 
Nego da ne otvaram novu temu,hocel bit kakvog okupljanja pred Omegom prije odlaska na Ciljuge,hajmo Tuzlaci i ostali ;)
 
Član
Ervix_focus je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
Ajde neka mi neko objasni sta je sa dB-a kakva su pravila u pitanju (CUP/DRAG) koje sudija i slicno posto me zanima zbog klasa i jos par sitnica

U pitanju je db drag, pravila su ti vec poznata od prolog puta a mjerenja rade momci iz moje ekipe.

pozdrav;)

Pa to me zanima jer prosli puta nije bio db drag! Vec old school pravila pa zato i pitam jel to vazi ili cup/drag
 
RedLine je napisao(la):
Ma moze se stati bez problema kad se otovri kapija ,tad ima cirka 300 metara zaustavnog puta ;) e jedino je grip malo drndav jbg :( a po kisi nema sanse da vozim vec skoro 5 utrka sam vozio po kisi,ovu necu nema sile ;)

Kada se otvori kapija onda ima cirka 1300 metara zaustavnog puta, a kada je zatvorena ima 300m ;)
 
Član


Willy TCA je napisao(la):
Ljudi, treba mi jedna informacija:
kontakt broj telefona ili e-mail organizatora ovog susreta, ili bilo koga ko nam može pomoći...

Razlog:
Jedan naš takmičar je za SR Živinice II imao problema na Vašoj granici, pošto mu nisu dozvolili da unese svoje neregistrovano trkačko vozilo uz pomoć "ata karnet"-a, već su rekli da organizator treba poslati na granični prelaz pozivnicu ili tako nešto, pa da uz pomoć toga može da se unese neregistrovano vozilo u BiH isključivo radi trke.

Kakva je tačna procedura vezana za to?

Znači, u pitanju je Opel Kadett D bimoto (ko je bio u Osijeku na Race-u zna o kojem je vozilu reč), karoserija je na imenu vlasnika, motori ocarinjeni tako da je sve sa te strane legalno, jedino što auto nema atest da bi se mogao registrovati, pa se zbog toga prenosi na ata karnet.

Molim Vas za što brži odgovor da bi znali da li ćemo moći učestvovati na trkama.
Hvala unapred...

Mail je poslat na granični prelaz i uspostavljen je kontakt sa graničnom policijom. Neće biti nikakvih problema da pređete sa autom.
Dobro nam došli!
Pozz


:123:
 
Član
RedLine je napisao(la):
Moze li se voziti na full slick gumama??

Mladiću, prošli put ste isto pitali za slick gume, i odgovor je bio negativan. Po pravilniku se NE MOŽE full slick gumama voziti SR. Jel treba citirati ili? Očigledno je Vama teško snaći se u tom kompleksnom tekstu.
To Vam je pod Obavezama učesnika: član 8. c)
c/p " c) Gume na takmičarskom automobilu moraju biti sa oznakom DOT ili E, gume ne smiju biti
protektirane."
http://www.racingteam.ba/downloads/sr2010p.pdf
A sto se tice vremena prijava, za Vas cemo držati ovorene prijave do 13h, jer mi smo bolji od Gere (11h).

Lijep pozdrav
 
Član
Aditas je napisao(la):
RedLine je napisao(la):
Moze li se voziti na full slick gumama??

Mladiću, prošli put ste isto pitali za slick gume, i odgovor je bio negativan. Po pravilniku se NE MOŽE full slick gumama voziti SR. Jel treba citirati ili? Očigledno je Vama teško snaći se u tom kompleksnom tekstu.
To Vam je pod Obavezama učesnika: član 8. c)
c/p " c) Gume na takmičarskom automobilu moraju biti sa oznakom DOT ili E, gume ne smiju biti
protektirane."
http://www.racingteam.ba/downloads/sr2010p.pdf
A sto se tice vremena prijava, za Vas cemo držati ovorene prijave do 13h, jer mi smo bolji od Gere (11h).

Lijep pozdrav
moze li pp zasto se SR ne smije voziti na slick-u (samo me int razlog ,inace ne ucestvujem na SR)?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top