Spisak radara u BiH

Spisak radara u BiH

Član
edoze je napisao(la):
u zenici svaki semafor opremljen kamerom...takodjer i na PU Crkvice ima kamera...uskoro se pustaju u rad:cool:

Edo ja mislim da ni dan danas nisu pustene u rad ove kamere.Pola ljudi u Zenici bi dosad bilo bez vozacke dozvole medju njima svakako i ja.
 

Ado

Član
samo da dodam za bihac ima i jedna na cesti prema Pokoju prije rampe isto blizu 2.OMW pumpe,a i kad se dodje u pokoj cesto stoje frajeri u plavom sa radarom
 
Astra je napisao(la):
ja prosao par puta da testiram, kamere ne rade :)

kamere u Zenici rade,al ne slikaju nego snimaju :icon_smile:
gledao sam emisiju,znaci svakodnevno se snima sta se desava na raskrsnicama i sve su spojene na jedan monitor u MUP-u...
svrha tih kamera jest da snime udese koji se desavaju na raskrsnicama,u slucaju potjere da se uprati bjegunac....
a i licno sam se uvjerio da ne slikaju,hvala Bogu :D
 
Član
ovaj fazon za tablice nesto slicno sam vidio na stranici dealextreme kosta oko 100 dolara... a dali je funkcionalno....hm..
 
ja to ne bi stavio kad bi djabe dobio...
jer kad te uhvate 2-3 puta na kameru,i skontaju da ih levatis,svi ce se dignut,dok te ne uhvate,a onda si tek na**ebo...
 
Član
A zna li iko rade li oni na bulveru u Mostaru,od spanskog pa do skretanja ne tekiju:icon_question:
 
Član
muha je napisao(la):
spisak svih mjesta sa postavljenim radarima cijelom BiH, mozda moze pomoci...

ovo mi puno pomaze. i ukljucit cu se rado u sve izmjene.
radim u Sarajevu pa tako da relaciju Doboj- Sa poznajem napamet!
i naravno medju prvima sam znao za kamere na toj relaciji.
tako da eventualne promjene dobijate odma. za sada je 5 kamera koje su prethodno dobro opisane.
a sto se tice Doboja sve instalirane kamere nisu tu da sankcionisu saobracajne prekrsaje. to su tkz kamere za opstu sigurnost. neprekidno snimaju i po potrebi se materijal moze pregledati. centrala je naravno u muriji.
sasvim sam siguran da su takve i u Zenici. s tim sto za Zenicu znam da imaju najsavremeniji kontrolni centar (uporedjuju ga sa Parizom i Londonom). naravno sa mogucnosti beskonacnog nadogradjivanja kamera. te kamere imaju siroko vidno polje, i veoma kvalitetan zum. tako ako bi slucajno drot koji nadgleda to, u momentu primjetio nesto sumnjivo, moze znati koje boje oci imas. ali to je tu radi kriminala, udesa itd. na srecu ne radi saobracaja. ali ipak ne izazivajte. jer mogu i te snimke koristiti kao dokaze, ako vas uhvate na "zub".
 
Član
izgleda da radar kod interauta u tz ne radi. stojim na semaforu kao druga. semafor za skrenuti desno prebaci na zeleno i auto skrene. auto ispred mene takodjer krene iako mu bilo crveno - ali pravac. radar nije reagovao..
 
Član
i ja sam primjetio da taj radar ne fercera na najbolji nacin... vidio sam kad su auta prolazila kroz crvena ili trepteca zuta... nije blicnuo...:cool:
 
Član
RCat je napisao(la):
izgleda da radar kod interauta u tz ne radi. stojim na semaforu kao druga. semafor za skrenuti desno prebaci na zeleno i auto skrene. auto ispred mene takodjer krene iako mu bilo crveno - ali pravac. radar nije reagovao..

radi kod interauta,u pocetku nije nikako bio radar,samo red light kamera
a kad se za desno prema mupu upali zeleno tad mozes komotno pravo proci jer u toj traci a mozda i u ostalim trakama je iskjucen senzor.isto tako kad se upali za kulu lijevo mozes proci ravno preko tih senzora :)
eh ne znam da li su updateali tako da mjeri i brzinu to ne znam,znam da kad nije radio semafor prije 2-3 mjeseca nije radilo nista navece kad se semafori ugase :)
 
Član
A deyo jel taj metasystem prodavnica ili sta, i dal to covjek prodaje i moze li se pogledati negdje ?

Ja mislim da radi ali lako je probati, uzmes tel i slikas :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
RCat je napisao(la):
izgleda da radar kod interauta u tz ne radi. stojim na semaforu kao druga. semafor za skrenuti desno prebaci na zeleno i auto skrene. auto ispred mene takodjer krene iako mu bilo crveno - ali pravac. radar nije reagovao..

radi kod interauta,u pocetku nije nikako bio radar,samo red light kamera
a kad se za desno prema mupu upali zeleno tad mozes komotno pravo proci jer u toj traci a mozda i u ostalim trakama je iskjucen senzor.isto tako kad se upali za kulu lijevo mozes proci ravno preko tih senzora :)
eh ne znam da li su updateali tako da mjeri i brzinu to ne znam,znam da kad nije radio semafor prije 2-3 mjeseca nije radilo nista navece kad se semafori ugase :)

desno stoji auto, za desno skrenuti. ispred mene stoji takodjer auto - za pravac voziti. vecer je. semafor desno na zeleno, auto skrene desno. utom ovaj ispred mene (na lijevoj traci) valjda automatski isto krene i pravac preko raskrsnice. radar - nije - reagovao, bar blicem
 
Član
eh onda je ovaj drugi slucaj tacan,dakle kad radi zeleno za desno ili zeleno za lijevo,svi senzori su off,i moze se propiciti ravno,
probao sam iz trake za desno proci ravno kad je bilo zeleno za desno i ne blica :)
 
Top