SM dyno test

SM dyno test

Član
SM chip tuning je napisao(la):
SM chip tuning Vam sa ponosom predstavlja naš DYNO system za mjerenje snage motora preko točkova.Mi smo prvi u Bosni i Hercegovini koji posjeduju sistem za mjerenje snage a i u širem regionu smo prvi koji imamo potpuno nov sistem koji je proizveden 2009 godine i kao takav garantuje 100% preciznost prilikom mjerenja.

molim te daj mi reci koji sve faktori utiču da bi se izmjerila snaga , koliko su važni pneumatici , gorivo , vanjska temp. i dr... ja sam bio na dyno u AMK Mičevec (hr) i izmjerio mi je 353 ps od fabričkih 400 , 3x je štimao valjke i navodno proklizava , nisam ni očekivao 100% da mi pokaže tačno 400 ps ipak je to simulacija ali mi ovo nekako nelogično da se 47 ps izgubi , mom prijatelju sa M6 (507)ps pokazao 440 , nerazumijem se u tehnologiju dyno-a i predpostavljam da ih ima različite kvalitete pa ako ima nešto što bi se moglo podrobnije objasniti bio bih zahvalan čuti mišljenja profesionalaca , hvala , pozzz
 
Član
pa mnogo faktora utice na tacnost podataka ali ako tebi na 350 ks motor klize onda taj dyno nije dobar i to je neki veoma los sistem ako klize na tako maloj snazi.
Gume nisu uopste bitne i one nemaju veze sa snagom,ustvari imaju veze na starim sistemima ali na novim kakav je SM dyno,nije uopste bitno koliko je siroka i velika guma.
Temparatura zraka se racuna i uticaj na motor se racuna preko faktora korekcije ali opet to imaju samo noviji sistemi kakav je nas,tako da neznam da li taj sistem to ima.
Potrebno je imati dobre ventilatore koji dovode svijez zrak.

Zanimljivo je jos da ako si radio tuning na svom motoru onda se nemoj cuditi sto si izgubio snagu jer veoma mnogo znanja treba da se uradi chip tuning na vasim motorima a ovde osim nas neznam ko to moze da napravi konkretno za te motore a ako si radio vani chip onda opet nevalja jer takodje i kvalitet goriva je kljucan a pogotovo na tom M6 i ako je motor radjen vani nemoze dobro da radi na nase gorivo tako da mape treba prilagoditi nasem gorivu i uraditi remap ponovo od nule.

Ovako napamet tesko mi je vise da ti kazem zbog cega je snaga manja.
 

sUx

Član
hahahah dobra stvar ... i sta kazu komsije " ENO GA OPET NESTO CIPUJE " HAHAHAHAHAHA
 
Član
nema komsija tu gdje je dyno,neka poljana je iza,komsije su mi ispred servisa o ovo je okrenuto u "divljinu" ha ha :)
 
Član
Pa nikad vise nece ovoliko biti dima,ovo je cista krajnost da vidimo da li sistem moze da izvuce ovoliko dima.
Inace dima ima kao i na cesti sto bude,na benzincima nikako a na dizelima skroz diskretno i gotovo nevidljivo.
Ovo je bas ekolosla katastrofa ali sad znamo da sve moze sistem da izvuce i necemo ovo vise raditi :)
 

sUx

Član
SM chip tuning je napisao(la):
Pa nikad vise nece ovoliko biti dima,ovo je cista krajnost da vidimo da li sistem moze da izvuce ovoliko dima.
Inace dima ima kao i na cesti sto bude,na benzincima nikako a na dizelima skroz diskretno i gotovo nevidljivo.
Ovo je bas ekolosla katastrofa ali sad znamo da sve moze sistem da izvuce i necemo ovo vise raditi :)

ovo je bila samo " PROBA " ma najludji ste :D
 
Član
Evo da malo osvjezimo ovu temu...

25a8719f.jpg


;);););)

Ovo je bila maksuzija za SMCHIPTUNING team !!! :icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
Član
Upravo zavrsena OPEL tigra 1.6 turbo

Turbo GT25
Pritisak 0.5 bara
Snaga 186 ks

Motor moze mnogo vise snage da izbaci ali s obzirom na standardne klipnjace ovo je nesto optimalno...jer ipak je ovo povecanje snage sa 106 ks orginalno na 186 sto nije zanemariv procenat :)

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/S2ZcbOXv6wM&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/S2ZcbOXv6wM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
SM max power !!!

1.9 tdi 105 ks i 250 Nm standardno

Motor i turbo su stock a od prepravki motor samo ima BMC CDA i SM power chip

Mjerenje je bilo na 6 stepeni i to je takodje povecalo snagu ali vjerovali ili ne motor sada ima 175 ks i 380 nm



koliko ce trajati ova turbina zavisi od nacina voznje,ako ce voziti auto po auto putu na pun gas onda ga se nece navozati i sigurno je da ce turbo stradati brzo ali ako bude koristio ovo za medju ubrzanja i izbjegavao max speed onda moze jako dugo ovo da potraje.Na vlasniku je sve.
 
Član
black_devil je napisao(la):
bmc cda filter jel? koje tacno auto bilo u pitanju? dobro je izvukaoo...da je tako mom..hehe..

pa nemogu zbog vlasnika da napisem koje je auto u pitanju ali on sam ako hoce moze da se javi jer ja necu bez njegove dozvole da to objavim.
 
Top