slotport kutija ili kutija sa okruglim portom?

slotport kutija ili kutija sa okruglim portom?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
FI mozda i bude dovoljan a za duzinu neznam,jbg vidi to jos sa nekim ko je radio kutije za kucnu upotrebu
 
eh evo raja malo se projektovalo i doslo do sljedećih dimenzija buduće kutije:

Visina:35cm
Širina:55cm
Dubina:35cm
Sa ovim dimenzijama dobijem kutiju od 67 litara....
Naravno port ide naprijed fi 100 x 20
E sada bi volio kada bi mi neko mogao reći jeli ovo sve OK????
Jesu li uredu dimenzije i litraža?
 
Član
Visina 40
Dubina 40
Sirina 50
Naravno o vanjskim mjerama je rijec
Port moze da ide 10cm,e sada duzini ti ne mogu reci jer kutija ce da svira u kuci jbg malo eksperimentisi;)
 
Član
ostavi svoje dimenzije i stavi port 100x100 (to ce ti bit tuning nekih 44Hz), ako hoces nize, stavi duzi port, ako hoces visocije stavi kraci port, sirina naravno ista .... sa 100x200 portom imaces tuning nekih cca 34-35Hz ....
 
Član
Woofer u sobu ide tako da htio ili ne htio mora da ide na nizi tjuning ako hoce da mu svira kako treba:lol:
Ako stignem izracunacu ti ja i duzinu porta ;)
 
z3k4 je napisao(la):
Woofer u sobu ide tako da htio ili ne htio mora da ide na nizi tjuning ako hoce da mu svira kako treba:lol:
Ako stignem izracunacu ti ja i duzinu porta ;)
stvarno hvala ti brate puno....fakat ovaj forum je prepun predobrih duša.....znači da samo ovu visinu i dubinu dignem na 40cm????
 
Član
Jop a sirinu onda smanji za 5 cm.
A za port sam nesto racunao da ja sebi radim kutiju nebi isao ispod 30 cm.
Eto pomogo sam ti koliko sam mogao
Pozz
 
z3k4 je napisao(la):
Jop a sirinu onda smanji za 5 cm.
A za port sam nesto racunao da ja sebi radim kutiju nebi isao ispod 30 cm.
Eto pomogo sam ti koliko sam mogao
Pozz
hvala tebi puno drug moj.....znači širina 50....dubina 40 i visina 40 cm....a port je fi 10,a dužina oko 30cm......i da te još nešto pitam....dali port ići u gornji desni ugao ili donji?????donji jelde???
 
Član
Hehehehheheehe drug moj posto ce ti kutija biti u obliku kvadra to ti je svejedno.
Kako god da je stavis ti mozes zvucnik da okreces jer rupe gdje idu vijci imaju isti raspored.
Cas okrnes kutiju da ti otvor bude gore,a ako hoces mozes i da okrens naopacke da ti dodje dole.A onda samo zvucnik popravis da ti natpis bude pravan.
Nadam se da si skontao sta sam htio da ti kazem.
 
z3k4 je napisao(la):
Hehehehheheehe drug moj posto ce ti kutija biti u obliku kvadra to ti je svejedno.
Kako god da je stavis ti mozes zvucnik da okreces jer rupe gdje idu vijci imaju isti raspored.
Cas okrnes kutiju da ti otvor bude gore,a ako hoces mozes i da okrens naopacke da ti dodje dole.A onda samo zvucnik popravis da ti natpis bude pravan.
Nadam se da si skontao sta sam htio da ti kazem.
shvatio sam....a ovo kada kažeš vanjske dimenzije.....to znači misliš da kada budem rezao materijal da moram pazit.....npr kad budem gornju stranicu i pod moram dodati još sa strana za debljinu materijala.....jesi li na to mislio???jer kada mjeriš iznutra gubiš na dimenzijama za debljinu materijala???vjerovatno si na to mislio??
 
Član
To su dimenzije za vanjske ivice.Znaci kada sklopis kutiju i zavrsis je te dimenzije moraju da ti budu kada je mjeris s`vana:D
A i ako pogrijesis ne brini samo nemoj mnogo da odstupas
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top