slotport kutija ili kutija sa okruglim portom?

slotport kutija ili kutija sa okruglim portom?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
z3k4 je napisao(la):
Pa zato sam ja rekao ko malo bolje zan ersana znace o cemu covek prica:lol:
hehe...neka neka nek malo podjebava...a ovo pojaćalo ima protect....i stabilno je na 4 oma....ako treba slikaću nazad na pojaćalu gdje piše 4-16oma.....a i kad se pali prvo se upali crvena lapmica a onda zelena....;)...
 
Član
Ma ne moras drug sliakti vjerujem ti da je stabilno na 4 ohm
samo nisam siguran za protect jer to je rijetko da ima pogotovo malo starije pojacalo
U nova se to ugradjuje ali ipak sretno ;)
 
z3k4 je napisao(la):
Ma ne moras drug sliakti vjerujem ti da je stabilno na 4 ohm
samo nisam siguran za protect jer to je rijetko da ima pogotovo malo starije pojacalo
U nova se to ugradjuje ali ipak sretno ;)
ma nije problem buraz....ako treba snimaću pa da ti dokažem da ima protekt.....al eto hvala na pomoći i na lijepim željama.....uglavnom ići ću na kutiju sa okruglim portom naprijed.....to je dovoljno za sobe,čak i previše.......uradiću kutiju ravnu sa svih strana....nikakve kosine.....obična kutija....ganjaću što veću litražu ali opet kažem neću pretjerati sa litražom...takve 2 kutije će biti dovoljne...:D:D......:cool:
 
Član
Samo pazi oko tjuninga ako ce ti wooferi svirati samo u sobi znaci idi na nize.
I ubaci malo vune(ovcije) u kutiju :lol:
 
z3k4 je napisao(la):
Samo pazi oko tjuninga ako ce ti wooferi svirati samo u sobi znaci idi na nize.
I ubaci malo vune(ovcije) u kutiju :lol:
hoću hoću...vidiš nisam se toga sjetio....a materijal od kojeg će se praviti kutija biće ormar....debljina 2cm.....:D:D:D
 
ersan_sa je napisao(la):
imam ovo u podrumu
pa cu i to isto iskoristiti i skopcati u auto

dobro je bolan.....neka.......:lol::lol::lol::lol::lol:....uh to ima da izbaci 150+.......:lol::lol::lol::lol::lol:
:icon_exclaim:
 
z3k4 je napisao(la):
I ja sam kontao ovo ali cu da vidim jos malo sta mi treba oko struje
haha.....oj koma.....nego z3k4 jeli se ti slažeš samnom da idem kutiju ravnu sa svih strana.....naprijed woofer na lijevu stranu....a desno donji ugao port fi 100 x 200.....neću na leđima kosinu da pravim jer će svirat u sobi a ne u autu.....i trebam li ozbiljno stavljat spužve unutra kada napravim kutiju....ili uzet samo laka pa je prelakirat iznutra nekoliko puta????i to kada kažeš da je tuniram što niže...na šta misliš???jbg nije mi baš jasno to???
 
Član
Ovako mozes da ides sa takvom kutijom znaci KVADAR.
Pa ako stavis spuzvu imaces dublji bass ali ne mora da znaci,to ti hoces da ides na takmicenje pa ces je lakirati iznutra :D
Tjunirati znaci odrediti joj frekvenciju
A to ces postici kada budes eksperimentisao jbg posto ce ti svirati u sobi stavi veci port i duzi pa postepeno smanjivaj vidi kako ce da svira najbolje :D
 
z3k4 je napisao(la):
Ovako mozes da ides sa takvom kutijom znaci KVADAR.
Pa ako stavis spuzvu imaces dublji bass ali ne mora da znaci,to ti hoces da ides na takmicenje pa ces je lakirati iznutra :D
Tjunirati znaci odrediti joj frekvenciju
A to ces postici kada budes eksperimentisao jbg posto ce ti svirati u sobi stavi veci port i duzi pa postepeno smanjivaj vidi kako ce da svira najbolje :D
aha....znači to kad kažeš "tunirat" znaći staviti port veći.....igrat se sa portom ustvari.....a da kutija će biti sa svih strana ravna.....;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top