Skraćivanje opruga?

Skraćivanje opruga?

Član
laki_grcica je napisao(la):
dellas je napisao(la):
laki_grcica je napisao(la):
nemoj sjec opruge ,jest da sam malo pjan tgek doos o iz grada
uglavnom kratio fabvrikce opruge,dobio samo na izgledu ,udobsnot nula...
nemoj bolje sackeaj pa kubpio fabricke sportseke,nemoj bezveze ces sjebat auto
moj sajvet ,pa ti slusaj kog hoces :D;)

Imam udobnosti na izvoz;)

i ne svidji mi se nikako ovaj tvoj potpis:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

:lol::lol::lol::lol: Ma mislio sam na sve osim tvoje fieste:D Ma stavio ga iz zezanja, ne bih se bunio sa focusom st ;)

Šta mislite da li bi mogle ići opruge od omege b, to su dva mnogo slična auta??
 
Član
kolko ja znam ti ''dejvu'' auti koriste dosta opelovih komponenti tako i opruge dakle skines svoje i na otpad odes neki i usporedis od cega bi moglo odgovarati i onda te nabavis iako 200e za HR opruge nije puno novaca kad znas da imas originalnu i NOVU stvar
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kolko ja znam ti ''dejvu'' auti koriste dosta opelovih komponenti tako i opruge dakle skines svoje i na otpad odes neki i usporedis od cega bi moglo odgovarati i onda te nabavis iako 200e za HR opruge nije puno novaca kad znas da imas originalnu i NOVU stvar

Pa da , motor je isti i dosta komponenti, GM je to. Moram da nađem negde omegu b na otpadu pa cu da vidim...
 
evo ti dimenzije opruge ako moze to sta pomoci,
Debljina:13,75mm
Duzina:328
Spoljni precnik 1 :126mm
Spoljni precnik 2 :170mm
Tezina 2,9kg

ako ih budes rezao vodi racuna da i dalje ostanu napregnute (ako nemislis kratiti sipku amortizera,produziti navoj...) da nebi prilikom dizanja vozila ispadala iz lezista..
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
evo ti dimenzije opruge ako moze to sta pomoci,
Debljina:13,75mm
Duzina:328
Spoljni precnik 1 :126mm
Spoljni precnik 2 :170mm
Tezina 2,9kg

ako ih budes rezao vodi racuna da i dalje ostanu napregnute (ako nemislis kratiti sipku amortizera,produziti navoj...) da nebi prilikom dizanja vozila ispadala iz lezista..

Hvala puno;) Videću po dimenzijama da nađem nešto originalno da odgovara.
 
Početnik
bas sto triza rece,to je raja nafurala kao nevalja ovo ono,a svi su sjekli i onda dosli do para kupili tvrde i sad kao et oni nesto izmislili toplu vodu...ja sam sebi osjekao za 1 krug na Corsi A i na stock amortizerima,nista kracenim,auto mi se ponasa isto ko i prije,samo malo laganije preko rupa jer se lakse sabije,i nekad ce amortizer udarit u blokadu,ali i to rijesis odbojnom gumom(a to vec ti imas 100%) slobodno sijeci,al prvo jedan krug da vidis ocel ti se svidjat
 
Početnik
Vidim drugovi pisu. Nemoj prijateljski savjet ;) .

Neki kazu da im je auto skakalo izljetale opruge itd. uglavnom jadi su ti sa tim. Ako imas para uzmi sportske ako nemas ne radi nista bolje i visok siguran nego nizak pa negdje auto izgubit ili nedaj boze jos gore glavu izgubiiti! ;)
 
G2_1.6B je napisao(la):
Vidim drugovi pisu. Nemoj prijateljski savjet ;) .

Neki kazu da im je auto skakalo izljetale opruge itd. uglavnom jadi su ti sa tim. Ako imas para uzmi sportske ako nemas ne radi nista bolje i visok siguran nego nizak pa negdje auto izgubit ili nedaj boze jos gore glavu izgubiiti! ;)

o tome ja i pricam,nije svako uleziste opruge na amortizeru isto,niti se svaka opruga isto zavrsava,tako da neke i kada se skrate nemjenjaju zavrsni oblik (npr golf II ) a kod fiata je opruga savijena na kraju,tako da kad se taj dio odsjece,oslanja se samo na zavrsetku par cm,a ne gotovo citav krug kako bi i trebalo
 
Član
ja znam neke koji su sportske dodatno kratili, i opet zivi, zdravi, nikad im nije ispala, tako da ako ne budes pretjerivao, trebalo bi biti ok...
 
emir_89 je napisao(la):
ja znam neke koji su sportske dodatno kratili, i opet zivi, zdravi, nikad im nije ispala, tako da ako ne budes pretjerivao, trebalo bi biti ok...

o tome sam i ja kontao, al me stid priznat :D da zadnje za krug skratim, i to ne sad, sad sam zadovoljna, al postoji ralika u lafetima i kacanju amortizera i istih izmedju civica 88. god i svih ostalih, kad stavim lafete te novije generacije, a zadrzim te zute orpuge zadnji kraj se znacajno podigne (cenat, cenat i pol) pa sam kontao kad opet budem iz ko zna kojih razloga isao na te novije lafete da cjepnem jedn krug.

Opet me strah nekako :D
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
o tome ja i pricam,nije svako uleziste opruge na amortizeru isto,niti se svaka opruga isto zavrsava,tako da neke i kada se skrate nemjenjaju zavrsni oblik (npr golf II ) a kod fiata je opruga savijena na kraju,tako da kad se taj dio odsjece,oslanja se samo na zavrsetku par cm,a ne gotovo citav krug kako bi i trebalo

Aldin je sve ovde rekao, sve zavisi od auta do auta, zbog oblika opruge.
 
Član
zavisi ti od auto do auta
ja sam kratio na kecu,nekada davno,a skratio sam i na mecki,nedavno
nisam skratio amortizere
na kecu se nista negativno nije desavalo ,maaalo je bio stabilniji,naravno gewinde su gewinde
a na mecki sam skratio,bas iz tog razloga sto su opuge ziza skupe.
ljuljala se kao da sam na moru,a sada je takodje dosta,dosta udobna,ali se dosta manje ljulja

e sad tebi za leganzu ne znam...ono bi najbolhe bilo,da ozaris oprugu,skupis i onda opet okalis ,bude niza,jaca,a opet ima svoja fabricka lezista...
samo sto je to skup proces
 
Početnik
Ja na golfu naprijed odrezo oprugu za 5 krugova (ostala 2), a nazad je ostalo mozda 4 od desetak :D
skoro godinu vozio tako bez problema...
 
Član
samo vi vozajte kupis FK smece od opruge novo pa pukne a ne to rezanje a grijanje da i ne spominjem..
za 150-200e kolko kostaju nove opruge igrati se JOK
 
Top