Skoda Fabia 1.4 Mpi

Skoda Fabia 1.4 Mpi

Član
frngla je napisao(la):
@ hakkler

to za gumice cu provjeriti, ima sad u skodi akcija besplatan pregled, pa cu se ogrebati :D

Probaj..makar je to pregled vizuelnog karaktera(jedino što vrijedi je pregled akumulatora pod opterečenjem i pregled viskoziteta kočionog ulja,pregled rashladne tekučine..ostalo je li-la...to znaš i sam.

http://pzauto.com.hr/pageflip/2011_prolj_skoda/

a osim toga što više očekivati za 1 kunu :lol:

za ovo kaj bi ti htio potrebno je auto dignut u zrak (ne doslovce :D )

tak da...probaj...možda ti prođe :icon_smile:

ako se ja ogrebem za ugradnju filtera kabine i promjenu one žaruljice u pepeljari..možda se i tebi posreči :cool:
 
Član
drugaciji je u SA :D
tj. sadrzi pregled podvozja i svega ostalog (doduse brat mi je dobar s ljudima dole pa ce malo bolje to pregledat :D )

http://skoda.ba/uploads/pdf/skoda_proljetni_servis_11.pdf
 
Član
frngla je napisao(la):
drugaciji je u SA :D
tj. sadrzi pregled podvozja i svega ostalog (doduse brat mi je dobar s ljudima dole pa ce malo bolje to pregledat :D )

http://skoda.ba/uploads/pdf/skoda_proljetni_servis_11.pdf

:cool:
 
Član
@ pioneer

dalje u planu... prioritet su mi felge, konkretno mislim uzeti dotz shuriken 15" i neke fine gume :)
a dalje lagano opruge, pa imam farbati dosta stvari, udubljenja, parnica, retrovizore, steke, lajsne :D
ugl. sve radove cu kaciti ovdje :D
 
Član
eh ovako, hocu da radim prelaz sa dobosa na disk nazad, odletio sam danas do kiseljaka i uzeo klijesta (na rizik od cetvorke, rekose mi da su ista) zanima me jesu li ista crijeva tj. da li da trazim crijeva za fabiu ili golfa 4 kad budem uzimao... ili pak trece da mi prave... ako je iko radio nesto slicno nek javi pls :D
 
Član
frngla je napisao(la):
eh ovako, hocu da radim prelaz sa dobosa na disk nazad, odletio sam danas do kiseljaka i uzeo klijesta (na rizik od cetvorke, rekose mi da su ista) zanima me jesu li ista crijeva tj. da li da trazim crijeva za fabiu ili golfa 4 kad budem uzimao... ili pak trece da mi prave... ako je iko radio nesto slicno nek javi pls :D

Samo da se osvrnem:

1. Ako ces Shuriken uzimati to je nenormalno gadna nezahvalna vizuelno i ruzna felga ako barem nije 18", zbog samog dizajna i crnih rubova guma ti mora biti tanka ko kondom da ima vizuelno smisla...



Kontash ? ;)

2. Kocnice, eh da kocnice...

- Kocnice od golfa 4
- Celjusti golf4
- Nosaci celjusti golf 4
- Crijeva kociona metalna golf 4, pasu savrseno, potrebno jendu krivinu rukom ispraviti i to je to
- Sajle rucne uzeti od Fabije koja nazad ima celjusti ( 1.4 16v )
- Ankerplatu od golfa4, potrebno busiti nove 2 rupe i isjeci lim jedno 4cm da celjust upadne u nju ( oprez kako staviti senzor ABS-a ako ga imas, nemoj zajebat to, prvo nisani rupu da ti savrseno odgovara za senzor na anker plati sa rupom u glavcini, pa tek ostalo busi i sijeci )
- Glavcina ostaje tvoja sa dobosa

- NAPOMENA: Ako su ti kocnice zadnje da TDI golfa, pedala kocnice ti biti dosta niza i meksa izpocetka, nemoj se prepasti to tako mora biti jer su razlicitog promjera cilindri prednjih i zadnjih diskova...ali grizeeee :D

Ako ima sta jos nejasno uplata na ziro racun : 2131635161651916 :D:D:D
 
Član
Maharadžo, Šahu, idole, hvala fakat za ovo detaljno objašnjenje :cool: pice imas od mene kad budes u SA :)

a sto se felgi tice necu uzimat shuriken, one su otpale :)

sto se tice ABS-a, on nije problem, njega nema :D :D
 
Član
da osvjezim malo garazu :)

ponovio sam se malo :D







felge 15" nove i kupljene 4 bridgestone turanza gume 195/50, draze mi bilo manju felgu s boljim gumama kupiti, a i slab je ovo motor za vece (i ovako ne moze da ide :lol: )
sad ga planiram spustiti, a prije toga postavljanje diskova nazad, vec se nesto dijelova nabavilo :)
 
Top