Set kvacila Golf 4 Fixni

Set kvacila Golf 4 Fixni

Član
Ako bi se neko kad dvoumio oko ovoga da evo potvrdimo Cijene FIXNIH ZAMJENSKIH SETOVA KVACILA
za 6 brzina mjenjac (MORA biti set kvacila 240 mm (nemoze 228 ili drugi manji ili veci))
Cijene ovih koje sam provjeravao su:
-National set fi240 = 500 KM (arizona, koridor, Brcko, vlasnik radnje Dalibor)
-Valeo set fi 240 = 600 KM (Arizona, koridor, Dalibor)

Cijene istih setova u ovim radnjama po gradu (Lukavac) su:
Valeo 720 KM,
National 570 KM

Zatim za 5 brzina (fi 228 mm) set, cijena za National set kompletan sa druk lezajem (zamajac,lamela, korpa) kosta 350 KM
u gradu Lukavc 420 KM
evo ako kome budu trebale i koristile informacije, nek se posluzi :D

P.s ovaj National Fixni sam postavio sinoc bez ikakvih problema i odlicno se ponasa, kvacilo jos mekse nego na Plutajucem sto je bilo, ne treska nista, nikakvih problema .
Pa i nece ni biti problema jer najbolje kvacilo je bilo i bice sa fiksnim zamajcem, plivajuci je samo lapanje para i dodatna stvar za mogucnost da nesto otkaze...
 
Pa i nece ni biti problema jer najbolje kvacilo je bilo i bice sa fiksnim zamajcem, plivajuci je samo lapanje para i dodatna stvar za mogucnost da nesto otkaze...
dobro znao sam ja to jer sam i prije vozio auta gdje je plutajuci zamijenjen fixnim i isto se ponasa , ali ako neko bude citao ko ne zna da je isto za voziti neka viidi :) da ne kupuje dzaba plutajuce :)
 
Necemo se lagati,dosta lakse je saltati kvacilo sa plivajucim zamajcem,i manje trese na niskim obrtajima,ali je fiksni definitivno isplatniji :) . Probano na 2 fiata sa JTD motorima,jedan sa fiksnim a drugi sa plivajucim zamajcem.
 
Član
Necemo se lagati,dosta lakse je saltati kvacilo sa plivajucim zamajcem,i manje trese na niskim obrtajima,ali je fiksni definitivno isplatniji :) . Probano na 2 fiata sa JTD motorima,jedan sa fiksnim a drugi sa plivajucim zamajcem.
ovo za saltanje sto si rekao nije uopste tacno. Imas skodu sa plivajucim i sa fiksnim zamajcem isti motori i ko osjeti razliku u saltanju ili tom nekom treskanje sto spominjes onda svaka mu cast:)
 
Ma ima razlike ispod 1500 rpm u 4oj da se ne lazemo,mada je jedna stvar definitivna,kad rikne zamajac i ja se prebacujem na fiksni :D
 
Član
Ma ima razlike ispod 1500 rpm u 4oj da se ne lazemo,mada je jedna stvar definitivna,kad rikne zamajac i ja se prebacujem na fiksni :D
Ja ti garantirano kazem da nema razlike ni kad se vozi na 1000rpm ni kad krenes bez gasa, samo kvacilom, nit treskanja ikakvih da ima, cak se i onaj zvuk plivajuceg izgubi pri odvajanju kvacila (onaj zvuk blup-blup-blup... Koji pravi plivajuci zamajac kad se odvaja kvacilo pri kretanju auta sa nule), jer sam ih kisu boziju ugradio i nijedan vlasnik nije osjetio ikakvu razliku, cak je i nekima bilo mekse kvacilo ali mekoca nema veze sa zamajcem nego sa korpom ali eto znaci i mekse je bilo. Nit je bilo brujanja na leru, nit je bilo treskanja niti ikakve razlike u kretanju i odvajanju kvacila... Ovo ti kazem iz prve ruke jer sam ih licno ugradjivao ;)
 
Član
Ja ti garantirano kazem da nema razlike ni kad se vozi na 1000rpm ni kad krenes bez gasa, samo kvacilom, nit treskanja ikakvih da ima, cak se i onaj zvuk plivajuceg izgubi pri odvajanju kvacila (onaj zvuk blup-blup-blup... Koji pravi plivajuci zamajac kad se odvaja kvacilo pri kretanju auta sa nule), jer sam ih kisu boziju ugradio i nijedan vlasnik nije osjetio ikakvu razliku, cak je i nekima bilo mekse kvacilo ali mekoca nema veze sa zamajcem nego sa korpom ali eto znaci i mekse je bilo. Nit je bilo brujanja na leru, nit je bilo treskanja niti ikakve razlike u kretanju i odvajanju kvacila... Ovo ti kazem iz prve ruke jer sam ih licno ugradjivao ;)

Koji set fiksnog predlazes za octaviu 2006 (z1) 1.9 tdi 77kw??
 
Poslednja izmena:
Ja ti garantirano kazem da nema razlike ni kad se vozi na 1000rpm ni kad krenes bez gasa, samo kvacilom, nit treskanja ikakvih da ima, cak se i onaj zvuk plivajuceg izgubi pri odvajanju kvacila (onaj zvuk blup-blup-blup... Koji pravi plivajuci zamajac kad se odvaja kvacilo pri kretanju auta sa nule), jer sam ih kisu boziju ugradio i nijedan vlasnik nije osjetio ikakvu razliku, cak je i nekima bilo mekse kvacilo ali mekoca nema veze sa zamajcem nego sa korpom ali eto znaci i mekse je bilo. Nit je bilo brujanja na leru, nit je bilo treskanja niti ikakve razlike u kretanju i odvajanju kvacila... Ovo ti kazem iz prve ruke jer sam ih licno ugradjivao ;)
Moguce je da je na ovom lamela ili korpa bila losa,pa je pravilo probleme :).
 
Član
Kada je tema o kvacilu da se ubacim, koje set uzeti za golf 4 1.6 16v u skoljicu mi nudili valeo oko 350 km, kvacilo mi je visoko i jedva krece na kvacicu pocne se trest mislim da je sazreo za zamjenu.
 
Top