Set kvacila Golf 4 Fixni

Set kvacila Golf 4 Fixni

Naravno da bi,ali vise vibracija ima na niskim rpm nego na visokim,nije taj zamajac dzaba na dizelu postavljen.Evo zasto 400nm nije isto na 2000 i 4000 rpm...
"Stavlja se zbog menjaca koji strada od udarnih pulseva motora. Udarno pulsno opterecenje je opasno ispod 2000 o/min jer su vece pauze izmedju pulseva."
 
Poslednja izmena:
Član
Naravno da bi,ali vise vibracija ima na niskim rpm nego na visokim,nije taj zamajac dzaba na dizelu postavljen.Evo zasto 400nm nije isto na 2000 i 4000 rpm...
"Stavlja se zbog menjaca koji strada od udarnih pulseva motora. Udarno pulsno opterecenje je opasno ispod 2000 o/min jer su vece pauze izmedju pulseva."
Zato nikad ne treba voziti ispod 2k rpm.
 
S tim se definitivno slazem,ja vozim cesto ispod 2000,gresan sam :D,ali to je kruzanje,potapanje gasa samo preko 2500 :).
 
Član
Naravno da bi,ali vise vibracija ima na niskim rpm nego na visokim,nije taj zamajac dzaba na dizelu postavljen.Evo zasto 400nm nije isto na 2000 i 4000 rpm...
"Stavlja se zbog menjaca koji strada od udarnih pulseva motora. Udarno pulsno opterecenje je opasno ispod 2000 o/min jer su vece pauze izmedju pulseva."
Mozes mislit sta bi tek ta sila kod kamiona radila i kod tuniranih auta sa fiksnim zamjajcem. Oba zamajca imaju prednosti i mane, ja mislim u svijetu nema covjeka koji je radi tih "niskih obrtaja" unistio mjenjac. Opet kad pogledas cjena mjenjaca za golfa je kao cijena plutajeceg zamajca ja mislim da ce puno duze izdrzat mjenjac nego taj novi zamajac. Uostalom toliko godina je autoindustrija mogla bez tog plutajuceg zamajca pa nisu radi tih niskih obrtaja stradali mjenjaci.

Nego sto kolega RS navede sad se sve svodi na profit " do neki dan djelovi koji su mogli vjecno trajati sad se mjenjaju"
 
Član
Najinteresantnija stvar je da vozaci dizele vozaju na 1k rpm i potapaju jer "vuce", ide to, leti, turbo je to, ovo, ono.
Ja sam za to da se kod ovih modernih dizelasa izbaci papucica gasa a uvede saug kao kod starih auta prilikom kretanja namjestis ga na 1000 do 1500 obrtaja i tako uvjek stoji ide ko lud a trosi 5l
 
Član
Uostalom toliko godina je autoindustrija mogla bez tog plutajuceg zamajca pa nisu radi tih niskih obrtaja stradali mjenjaci.

Moglo je, ali došlo je do promjena. Nekadašnji nosači motora i mjenjači su bili ti koji su se borili sa silom, danas je to plivajući zamajac. Zato mijenjati plivajući za fiksni nije najpametnija stvar. Mislim, stavio je čovjek u golfa 5 motor iz dvojke, ali...
 
Mozes mislit sta bi tek ta sila kod kamiona radila i kod tuniranih auta sa fiksnim zamjajcem. Oba zamajca imaju prednosti i mane, ja mislim u svijetu nema covjeka koji je radi tih "niskih obrtaja" unistio mjenjac. Opet kad pogledas cjena mjenjaca za golfa je kao cijena plutajeceg zamajca ja mislim da ce puno duze izdrzat mjenjac nego taj novi zamajac. Uostalom toliko godina je autoindustrija mogla bez tog plutajuceg zamajca pa nisu radi tih niskih obrtaja stradali mjenjaci.

Nego sto kolega RS navede sad se sve svodi na profit " do neki dan djelovi koji su mogli vjecno trajati sad se mjenjaju"
Pa morali su smisliti gdje ce nas guliti jbg,a realno prijasnji motori nisu imali takvo brutalno razvijanje momenta kao danasnji motori,pogotovo PD.Sve to radi i sa obicnim zamajcem samo do kad...Ja cu prvi stavit obicni zamajac cim ovaj izdahne,jer imam dosta vise snage nego stock,ali to svakako ne preporucujem,jer niko ne moze garantovati nekom da bas nista nece crknuti.Meni je skoro svejedno,sam nek se sarafa :D
 
Top