Schumacher odustao od velikog povratka Formuli 1!

Schumacher odustao od velikog povratka Formuli 1!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šok za ljubitelje Formule 1: Vrat sedmerostrukog svjetskog prvaka ipak ne može izdržati napore F1 utrka.

Michael Schumacher ipak je upropastio svoj povratak glupim padom s motora u veljači

40-godišnji njemački vozač Formule 1 i sedmerostruki svjetski prvak, ipak se neće vratiti na stazu u bolidu Ferrarija, kako je i sam najavio.

Nakon udesa kojeg je doživio vozač talijanske momčadi Felipe Massa na VN Mađarske, Ferrari je krenuo u dogovore sa čovjekom koji je marširao stazama Formule 1 posljednjih deset godina, a Nijemac je krajem srpnja i odlučio reći da povratku.

U prvim danima kolovoza je Schumacher testirao bolid, sve je prolazilo bez problema, te se s nestrpljenjem očekivala njegova premijera na povratku, a trebala se dogoditi 23. kolovoza na Velikoj Nagradi Europe u Valenciji. No, u ponedjeljak kasno navečer se dogodio potpuni preokret.

'Obavijestio sam u ponedjeljak navečer Lucu di Montezemola, predsjednika Ferrarija i Stefana Domenicelija, momčadskog šefa, da se neću vratiti. Jednostavno ne mogu,' rekao je Schumacher i obrazložio razloge.

'Razlog odustajanja su problemi s vratom. Vrat ne može izdržati ekstremno stresne vožnje u Formuli 1. Pokušao sam s liječničkim timom napraviti sve kako bi me se osposobili, no ne ide,' rekao je vozač koji je od 2000. do 2004. godine pet puta zaredom bio najbolji u Svjetskom prvenstvu Formule 1.

Ta ozljeda vrata datira Schumacheru od veljače ove godine, kada ju je zadobio na motociklističkoj utrci.

'Istovremeno se zahvaljujem Ferrariju na ogromnom povjerenju, ali i ispričavam zbog ovakvog preokreta. Zahvaljujem se i navijačima koji su držali fige za mene, te se i njima ispričavam jer me neće vidjeti na stazi. Osobno sam također razočaran jer sam imao veliku želju za vožnjom.'
 
a jbg steta prava mozda je i marketing a mozda i ne al ja mislim da bi on vozio da ikako moze i mislim da ne laze u vezi ovog vrata jer napori koje tijelo dozivljava u bolidu malo nisu veliki:):):):) al sve u svemu steta lijepo bi ga bilo vidjeti u f1 ponovo pa makar i na posljednjem mjestu
 
Član
Mihael Šumaher, sedmostruki šampion u Formuli 1, odustao je od povratka u najbrži cirkus na svetu zbog povrede vrata, prenosi BBC.

Četrdesetogodišnji Šumaher, koji se penzionisao 2006. godine, je trebalo da zameni povređenog Felipea Masu na trci u Valensiji 23. avgusta.
"Nažalost nisam se dovoljno oporavio od povrede vrata, još uvek osećam jak bol", izjavio je nemački vozač, a objavljeno je na njegovom sajtu.
Šumaher se još u februaru povredio u nesreći za vreme testiranja motocikla u Španiji.
"Posledice nesreće, frakture vrata i glave, su još uvek opasne. Zbog toga moj vrat ne bi izdržao ekstremni napor pri brzoj vožnji bolida. Testiranja su pokazala da još uvek nisam spreman za povratak", dodao je Šumaher.
Mihael Šumaher je osvojio pet šampionata sa ekipom Ferarija i još dve sa ekipom Benetona.
Učestvovao je na 250 gran-pri trka, od kojih je osvojio 91. Nakon što se povukao iz Formule 1, Šumaher je radio kao konsultant za tim Ferarija.
Nemac se rado odazvao na poziv Ferarija da zameni brazilskog vozača Masu na trci u Valensiji, ali od njegovog iščekivanog povratka za sada neće biti ništa.
"Jako sam razočaran i mnogo mi je žao zbog ljudi iz Ferarija i mojih obožavalaca. Učinio sam sve što je bilo u mojoj moći. Sve što mi sada preostaje jeste da bodrim tim na predstojećim trkama", rekao je Mihael Šumaher.

ferrari%20599%20gtb%20hgte%2032.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top