saxo VTS 1.6 16V

saxo VTS 1.6 16V

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VR6Boki je napisao(la):
Bas sam ti htio reci da ne palis gume previse da ne slomis mjenjac, osjetljiv je Saxo na to. Ustvari, svi jaci auti su osjetljiviji na to, jer veliki su otpori u mjenjacu. I ja sam promjenio isto jedan mjenjac, ako nisi vec nasao majstora, mislim da ti se najbolje obratiti Lazi da ti on to uradi. Najbolje ce uraditi a vjerovatno ces i najjeftinije proci kod njega... Znas li sta je tacno puklo u mjenjacu? Meni je bila zviznula spojnicka, sad imam i jedan rezervni mjenjac :D

ma brate meni je nosac bio samo rascijepio kako sam ga pocupo!ev sredio sam nesto saxac je vec na drumu:lol::lol:,hvala brate jos jednom i ajd ako mozes da mi sredis par onih sarafa za nosac sto pucaju pa mi reci koliko bude!pozzz

saxija ponovo na drumu! :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
pa da,mjenjac riknuo skroz :icon_cry::icon_cry:,vec par mjeseci saxija skuplja prasinu na trotoaru!u medjuvremenu nije nadjen mjenjac za kupit tako da sam auto odvukao kod Laze na palama pa nadam se da bi ubrzo trebao opet biti na drumu!bice tu jos nekih noviteta na saxu al to drugom prilikom!;)
 
Član
drug, pitao sam prijatelja za one dijelove mjenjaca, kaze da ne bi prodavao, nek stoje za rezerve...i on vozi poluispravno auto, ne moze naci dijelove za svog...nesto je napakovao, al nije ni to sjajno, u trecoj brzini mu nesto huči u mjenjacu, zvizdi...
i on trazi, pa ako gdje naletis na par slupanih saxija s ispravnim mjenjacima, javni:D
i sto da pticije mlijeko trazimo :lol:
 
Član
Rijedak je to auto, a mjenjaci su im ko od drveta, uz straznji ovjes najslabija karika, bar na 1.6 16V modelu.

Ostali nemaju nekih izrazenijih problema sa mjenjacem, ovaj se valjda najvise gazi, a i najjaci pa sve pocupa.

Sreca ja sad imam odlican mjenjac, slusa bez greske vec 3-4 godine, a do kad ce, to ne znamo :D
 
Dobar Saxo ali ne valja sto su felge crne previse ga je zatvorilo, ja sam imao na 206 1.6 16v takve felge i ofarbao u perla bijelu jer je auto bio crn. Ako hoces posaljem ti sliku da vidis kako je izgledalo po mom misljenju bolje bi mu lezale bijele felge :lol:

Vlado206rc je napisao(la):
Dobar Saxo ali ne valja sto su felge crne previse ga je zatvorilo, ja sam imao na 206 1.6 16v takve felge i ofarbao u perla bijelu jer je auto bio crn. Ako hoces posaljem ti sliku da vidis kako je izgledalo po mom misljenju bolje bi mu lezale bijele felge :lol:

Sorry drug greska pogledao sam samo prvu stranu i prve slike :lol:
 
Član
e ovako da malo osvjezim temu,danas sredjen mjenjac tj. stavljen novi nisam siguran koji je al uglavnom prezadovoljan sam,jos par nekih sitnica uradjeno i tako...sto se tice mjenjaca opcenito kraci je od onog prethodnog al brze vrti i da veceras sam se probao na parkingu sa par auta i svi me satrali :lol::icon_cry::icon_cry: al bice to bolje!;):cool:
 
Član
Aaaaaa... a nista,manje jedi i vise gume napusi:lol: da se taj speed izravna...
Ajd bas mi drago sto si sredio to ;)
lp
 
Član
mooamer je napisao(la):
e ovako da malo osvjezim temu,danas sredjen mjenjac tj. stavljen novi nisam siguran koji je al uglavnom prezadovoljan sam,jos par nekih sitnica uradjeno i tako...sto se tice mjenjaca opcenito kraci je od onog prethodnog al brze vrti i da veceras sam se probao na parkingu sa par auta i svi me satrali :lol::icon_cry::icon_cry: al bice to bolje!;):cool:

moze revanš ako hoćeš :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top