savjeti za kupovinu drugog auta

savjeti za kupovinu drugog auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
postavljao sam slicnu temu prije mjesec dana ali sad sam prodao punta i nesto jos love nabavio tako da sam odlucio golf 4 TDI i nista drugo
trazim sa 2 vrata jer je oko 1000 KM jeftiniji
e sad nasao sam jednog prelijepo izgleda 2001 god. 96 KW presao 210 000 ima spojlere,boja siva,recaro sjedista, dig. klima,kozni volan, alu felge itd
cijena hmm 7700 KM ali nema servisnu knjigu i uvezen je iz italije
auta iz italije se ne mogu provjeriti preko broja sasije u nekom ovlastenom servisu
znaci ja to auto mogu kupiti samo na rizik
kaze vlasnik da nezz kad je radjen veliki servis
moja predpostavka je da je vrijeme za raditi pa je bacio servisnu a moguce i da ima mnogo vise kilometraze...
pitanja glase
koliko je rizicno kupiti ovakvo auto?
da li mogu u ovlastenom servisu kada ga pregledaju procijeniti da li je motor presao lupam 500 000 km ili bas tih 210 000 ?
idem u banja luku da ga provjerim pa me zanima ima li vw ovlasteni servis tamo?
da li imate neku italijsku stranicu da pregledam pa mozda i nadjem ovo auto jer prodavac nekad ne izbrise odmah oglas i mozda bude pisala kilometraza a usput da vidim i cijene auta u italiji!?
s obzirom da idem na kratke relacije ja bih bio zadovoljan da je auto preslo 300 000 km pa vraceno na 210 000 km ali se bojim da ne bude 500 000 km pa vozim ga par mjeseci i ode motor...
 
Član
kad je tebi samom sumnjiv taj auto ne znam uopste sto ces ici da ga provjeravas , cak i ako po tebi sve bude uredu poslije ce ti se javljati neke sumnje
ne vjerujem da ti je zapelo ko za glavu da kupis taj auto, kad imas kes mozes da biras, tako da bih ti ja licno savjetovao da sacekas, nadjes kvalitetan auto i to je to;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
kad je tebi samom sumnjiv taj auto ne znam uopste sto ces ici da ga provjeravas , cak i ako po tebi sve bude uredu poslije ce ti se javljati neke sumnje
ne vjerujem da ti je zapelo ko za glavu da kupis taj auto, kad imas kes mozes da biras, tako da bih ti ja licno savjetovao da sacekas, nadjes kvalitetan auto i to je to;)
Slazem se potpuno.
Jedino sto bi ti preporucio ako kupis bilo kakvo auto bez servisne knjizice, pa makar se vlasnik kleo u sve kao nedavno uradjen servis, je da odmah po kupnji uradis servis i onda nema gatanja.
Meni je jaran tako kupio bas cetvorku kao uradjen servis prije 10000km jaro ga vozao jedno pola godine i rikne mu zupcasti sve mu pokrivi jbg.
 
Član
Auta imas po volji koji hoces i kakvih hoces ako je kes u pitanju :cool: od modela snage motora pa nadalje, najbolje ti je auto kupiti od poznanika nekog kad znas u kakvom je stanju auto ili ovako kad neko prodaje ali ga detaljno pregledati i ispitati, ova sva auta kod dilera sto se prodaju su ili udarana momacki pa kupljena za par stotina € pa krpljena i onda prodavana po normalnoj cijeni ili malo nize nego normalnoj cijeni, ili su presla po milion kilometara pa su u raspadu i lim i motor ali usminkana i slicne situacije, nijedan diler (bar kod nas u Bosni) nece dovesti auto u ispravnom stanju i sa malo kilometara i da je sve uredno sa njim i platiti ga 8000km i prodati za 10000km jer se to "njemu ne isplati" ovo kazem jer znam ih par koji rade sa autima i vidim sta se radi, i on bi svom bratu uvalio slupano auto a da ne pricam za dalje. On ako nema hanam ili duplu zaradu na tom autu on ga nece ni kupovati ni prodavati tako da znate sto se tice dilera, njega se hebe hoce li se tebi auto za godinu dana prerpoliti ili raspasti, on njega kad proda i prepise ADIOS :D
 
Član
Uvezeni VW, pogotovo iz Italije ti je vjerovatno velika konzerva od auta. Većina ih je prešla tih 500k na koje sumnjaš, ali opet ljudi lete za tim VW-om i to je to.:icon_sad:
Znam jednog čovjeka koji uvozi VW vozila samo i preprodaje i vidi se da ih uvozi u baš dobrom stanju, ništa ne barka oko kilometraže, a ima i servis, radi limariju, lakiranje, pa ako i ima nekih oštećenja i kvarova na autu, baš ga dovede u perfektno stanjei prodaje. Do sad nije imao loših iskustava da je neko kukao na njegova vozila. Mislim da sad ima na stanju jednu četvorku, nekoliko Passata i jedan A4.

RS TURBO, tako je.;)
Naravno, ne treba bježati od lupanog auta ako znaš kako je i koliko lupano, uglavnom, ako nije ništa vitalno stradalo, ja bih uvijek kupio takav auto i napravio.
 
cogent_boy je napisao(la):
postavljao sam slicnu temu prije mjesec dana ali sad sam prodao punta i nesto jos love nabavio tako da sam odlucio golf 4 TDI i nista drugo
trazim sa 2 vrata jer je oko 1000 KM jeftiniji
e sad nasao sam jednog prelijepo izgleda 2001 god. 96 KW presao 210 000 ima spojlere,boja siva,recaro sjedista, dig. klima,kozni volan, alu felge itd
cijena hmm 7700 KM ali nema servisnu knjigu i uvezen je iz italije
auta iz italije se ne mogu provjeriti preko broja sasije u nekom ovlastenom servisu
znaci ja to auto mogu kupiti samo na rizik
kaze vlasnik da nezz kad je radjen veliki servis
moja predpostavka je da je vrijeme za raditi pa je bacio servisnu a moguce i da ima mnogo vise kilometraze...
pitanja glase
koliko je rizicno kupiti ovakvo auto?
da li mogu u ovlastenom servisu kada ga pregledaju procijeniti da li je motor presao lupam 500 000 km ili bas tih 210 000 ?
idem u banja luku da ga provjerim pa me zanima ima li vw ovlasteni servis tamo?
da li imate neku italijsku stranicu da pregledam pa mozda i nadjem ovo auto jer prodavac nekad ne izbrise odmah oglas i mozda bude pisala kilometraza a usput da vidim i cijene auta u italiji!?
s obzirom da idem na kratke relacije ja bih bio zadovoljan da je auto preslo 300 000 km pa vraceno na 210 000 km ali se bojim da ne bude 500 000 km pa vozim ga par mjeseci i ode motor...
imam ja druze novac ali ne toliko da mogu da biram
sa ovim novcem mogu kupiti nekog SDI-a kojeg ne bih ni dzaba vozio ili stvarno nekog zutog,crvenog sa losom opremom TDI-a
a meni je ovaj zapao za oko samo mi cudno sto je tako cijena mala a auto izgleda premocno i sa opremom i izgled....
da je uredna kilometraza i uradjen servis mogao ga je prodavati za 10 000- 11 000 KM jer na piku nema boljeg ni od 11 000 KM....
najvise se bojim kilometraze...
izhabanosti auto nema tako kaze vlasnik na mob...
ako je nekad udaren bio to bi ovlasteni servis otkrio...
da li zna neko ima li u Banja Luci ovlasteni servis da se pregleda????



RS TURBO je napisao(la):
Auta imas po volji koji hoces i kakvih hoces ako je kes u pitanju :cool: od modela snage motora pa nadalje, najbolje ti je auto kupiti od poznanika nekog kad znas u kakvom je stanju auto ili ovako kad neko prodaje ali ga detaljno pregledati i ispitati, ova sva auta kod dilera sto se prodaju su ili udarana momacki pa kupljena za par stotina € pa krpljena i onda prodavana po normalnoj cijeni ili malo nize nego normalnoj cijeni, ili su presla po milion kilometara pa su u raspadu i lim i motor ali usminkana i slicne situacije, nijedan diler (bar kod nas u Bosni) nece dovesti auto u ispravnom stanju i sa malo kilometara i da je sve uredno sa njim i platiti ga 8000km i prodati za 10000km jer se to "njemu ne isplati" ovo kazem jer znam ih par koji rade sa autima i vidim sta se radi, i on bi svom bratu uvalio slupano auto a da ne pricam za dalje. On ako nema hanam ili duplu zaradu na tom autu on ga nece ni kupovati ni prodavati tako da znate sto se tice dilera, njega se hebe hoce li se tebi auto za godinu dana prerpoliti ili raspasti, on njega kad proda i prepise ADIOS :D
ima ali ja nisam sa novcem sa kojim mogu da biram bilo kojeg golfa...
imam za nekog jeftinijeg ali hocu samo TDI
ovaj je daleko od mnogih sa opremom motorom itd...
cijena minimum
ako odustanem od ovog onda nezz sta cu kupiti...
ili mozda da pokusam preko nekog do Njemacke pa tamo uzeti
sad nezz kakve su tamo cijene po pijaci u Munchenu
kazu da je golf 4 tamo bas na cijeni jer se dobro pokazao...



OggyBoy je napisao(la):
Uvezeni VW, pogotovo iz Italije ti je vjerovatno velika konzerva od auta. Većina ih je prešla tih 500k na koje sumnjaš, ali opet ljudi lete za tim VW-om i to je to.:icon_sad:
Znam jednog čovjeka koji uvozi VW vozila samo i preprodaje i vidi se da ih uvozi u baš dobrom stanju, ništa ne barka oko kilometraže, a ima i servis, radi limariju, lakiranje, pa ako i ima nekih oštećenja i kvarova na autu, baš ga dovede u perfektno stanjei prodaje. Do sad nije imao loših iskustava da je neko kukao na njegova vozila. Mislim da sad ima na stanju jednu četvorku, nekoliko Passata i jedan A4.

RS TURBO, tako je.;)
Naravno, ne treba bježati od lupanog auta ako znaš kako je i koliko lupano, uglavnom, ako nije ništa vitalno stradalo, ja bih uvijek kupio takav auto i napravio.

citao sam i ja po forumima da mnogo prelaze...
imas li neku italijsku stranicu za prodaju auta da pogledam predjene kilometraze u prosjeku?

vise bi volio kupiti jeftinije pa ja uraditi veliki servis i znam na cemu sam
nego kupiti od nekog covjeka koji je ko fol odrzavao za sebe i govori ti ewo servisna i racuni od velikog servisa prije 5 dana a on otisao kod privatnika dao 100 KM na kafu covjek udario pecat da je uradjen i to je to...cuo sam mnogo takvih prica...lijepo privatnom mehanicaru a lijepo i prodavacu jer ce ga prije prodati ..uzmes i za par mjeseci ode motor :/
 
Član
Kupi moju alfu 147 JTD i namiri se u svakom pogledu.Manise tog crnog golfa sa kojekakvim spojlerima i prespojenim zicama na turbini. ;) to ti je moj savjet.Golf je bar 2 hiljade precjenjen i nemozes ga sacuvati od lopova.
 
djogi86 je napisao(la):
Kupi moju alfu 147 JTD i namiri se u svakom pogledu.Manise tog crnog golfa sa kojekakvim spojlerima i prespojenim zicama na turbini. ;) to ti je moj savjet.Golf je bar 2 hiljade precjenjen i nemozes ga sacuvati od lopova.

imao sam fiata i shvatio "da to nije auto"...nemoj se naci uvrijedjen ali za mene je samo vw,audi,bmw,mercedes auta a ostalo kao neka kolica....
sto se tice lopova ne mislim puno o tome...ugradim neke zastite pa ko je maher da to provali nek ga vozi odmah...
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/2747493/golf-4-tdi-gti-6-brzina-di-crveno/ evo ti tdi za te pare,auto na oči izgleda ok ....ali mana mu je što nema klime
 
Član
Sorry drug,kontao sam reci koju pametnu o mk4 Tdi,na sta da obratis paznju i tako to,ali reci za talijane i to na ponudjenu 147 Alfu da su kolica jer si imao dostavni punto,stvarno nemam sta reci.. :saltung:
 
Član
najcesce pricaju protiv talijana oni koji se jednom opeku. nije drug svaki talijan isti, iskreno alfa i lancia su deceniju iznad fiat-a pa ti ova konstatacija da su kolica ne drzi vodu.
ja sam isto pricao protiv fiat-a sve i svasta ali sam naletio na dobar primjerak i dan danas me hvala Bogu sluzi, samo redovan servis i odrzavanje i sve ce biti OK.
 
Član
ja bi prije ovu alfu sa JTD motorom nego golfa IV, sto jest jest alfa je ljepsa kako god se okrene, a JTD je dokazao svoje. meni je zao sto je ja nisam uzeo, al jbg meni ne pase auto sa 3 vrata, a ona verzija sa 5 vrata mi nije izglednom nesto bas, tako da sam ja zbog toga odustao
 
Komsija mi ima auto kucu, uvozi iz Italije, mada i iz istalih zemalja EU, ali najvise Italija. Kupili smo auto od njega prije godinu i po, Frod Ka, uvezen iz Italije, i evo i dan danas nema problema. Sve zavisi na sta naletis, ljudi procitaju "uvoz Njemacka" i oni misle, to je samo tako auto, nikad udareno, mazeno pazeno, a ono krs ne vidjeni. Znaci, hocu da kazem samo, ako je uvoz IT, ne mora znaciti nuzno da je krs.. Oni gore imaju relativno jeftinih auta..
 
Član
Hajde ti zajebaji nekog drugog, koja je ovo po redu tema da je otvaras o kupovini auta?



kupovina auta

da li bi vi kupili GT turbo?

Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

golf vs seat

kupovina novog auta

savjeti za kupovinu drugog auta



Jel treba jos koju da otvoris, najbolje ti kupi tog extra golfa sto je ispod svake cijene, pa da mozes i vw psovati za koji mjesec kad krenu otpadati dijelovi s "ocuvanog" vozila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top