savjeti za kupovinu drugog auta

savjeti za kupovinu drugog auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
audi a3,bolji u svakom pogledu od golfa 4,ima troduplo vise opreme,ljepsi,ne govorim ovo samo zato sto imam a3:D
 
Član
tictac je napisao(la):
audi a3,bolji u svakom pogledu od golfa 4,ima troduplo vise opreme,ljepsi,ne govorim ovo samo zato sto imam a3:D

I skuplji u svakom pogledu ;)
@ technoGeek potpis na Focusa ,extra stvarno :cool:
A ako bas zelis golfa ,za te pare mozes naci jako dobrog samo se ne zalijeci..Umene jaran kupio TDI(DI crveno)74kw 2002 god..full oprema za 8500ne reg..Auto tip top..
Sretno u potrazi ;)
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/2547984/audi-a3-1-9-tdi/
evo ovaj daje jeftino,a sigurno se jos moze cjena spustiti,i namiris se na auto da valja.
 
Uzeti auto sa 188,000, staro 14 godina, po skupljoj cijeni naspram Focusa modernije tehnologije, sa 100,000 predjenih, mladjeg i jeftinijeg.... extra izbor stvarno :icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
ja bih prije focusa nego golfa,sto se tice udobnosti,lezanja na cesti i cijene

ali moja preporuka volvo s40,nije sto ja imam volva ali nemozes ga nikako porediti s golfom,totalno druga klasa auta,mnogo udobniji,kvalitetniji,osjecas neku sigurnost u njemu,u svakom pogledu bolji od golfa,a cijena im je tu negdje,dijelova ima na pretek,novi potrosni dijelovi nisu skupi,servis jeftin,ja kada iz golfa 4 sjednem u volva razlika nebo i zemlja;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Uzeti auto sa 188,000, staro 14 godina, po skupljoj cijeni naspram Focusa modernije tehnologije, sa 100,000 predjenih, mladjeg i jeftinijeg.... extra izbor stvarno :icon_rolleyes:

dobar je i focus al a3 je ljepsi po meni puno
 
Član
O ukusima o ljepoti auta i sta se kome svidja se ne moze raspravljati, a o tome sta je mladje i jeftinije za odrzavati ili manje trosi ili vise ili bolje ili losije lezi, to se vidi i o tome se moze :cool: i naravno s cim si manja meta kradljivaca i ostalog :D

Dosta bolji izbor po meni je Focus jer ipak mladje auto, vjesanje koje ne pozna krivine. Imas i opciju focus benzin 1.8 ili 2.0 16V + plin (koji ti je dosta jeftiniji odmah u startu od dizela za kupovinu i naravno odrzavanje) onda se stvarno vozas dzaba :lol: 12"marki" i prelazis 100km :) a dizelom ne mozes sada na ovoh cijeni preci 100km ispod 15+km da hebe rak raka :)

Evo jednom (mana karavan) ali vec ugradjen plin i sve
http://www.pik.ba/artikal/2157240/ford-focus-2-0-16v-ghia/

http://www.pik.ba/artikal/1760414/ford-focus-1-8-16v-zetec/

http://www.pik.ba/artikal/2154024/ford-focus-1-6-16v/

EDIT: imas i OPEL ASTRA dosta jeftinih a mladih i dizela i benzinaca, sad jedino dali volis opela to je do tebe
 
akka je napisao(la):
tictac je napisao(la):
audi a3,bolji u svakom pogledu od golfa 4,ima troduplo vise opreme,ljepsi,ne govorim ovo samo zato sto imam a3:D

I skuplji u svakom pogledu ;)
@ technoGeek potpis na Focusa ,extra stvarno :cool:
A ako bas zelis golfa ,za te pare mozes naci jako dobrog samo se ne zalijeci..Umene jaran kupio TDI(DI crveno)74kw 2002 god..full oprema za 8500ne reg..Auto tip top..
Sretno u potrazi ;)

hvala :)

RS TURBO je napisao(la):
O ukusima o ljepoti auta i sta se kome svidja se ne moze raspravljati, a o tome sta je mladje i jeftinije za odrzavati ili manje trosi ili vise ili bolje ili losije lezi, to se vidi i o tome se moze :cool: i naravno s cim si manja meta kradljivaca i ostalog :D

Dosta bolji izbor po meni je Focus jer ipak mladje auto, vjesanje koje ne pozna krivine. Imas i opciju focus benzin 1.8 ili 2.0 16V + plin (koji ti je dosta jeftiniji odmah u startu od dizela za kupovinu i naravno odrzavanje) onda se stvarno vozas dzaba :lol: 12"marki" i prelazis 100km :) a dizelom ne mozes sada na ovoh cijeni preci 100km ispod 15+km da hebe rak raka :)

Evo jednom (mana karavan) ali vec ugradjen plin i sve
http://www.pik.ba/artikal/2157240/ford-focus-2-0-16v-ghia/

http://www.pik.ba/artikal/1760414/ford-focus-1-8-16v-zetec/

http://www.pik.ba/artikal/2154024/ford-focus-1-6-16v/

EDIT: imas i OPEL ASTRA dosta jeftinih a mladih i dizela i benzinaca, sad jedino dali volis opela to je do tebe

benzinca necu ni u kakvom slucaju....bez obzira na plin
samo TDI dolazi u obzir...
nisam mogao vjerovati da ce ovoliko ljudi dati ovako dobro misljenje za fokusa
fino je auto ali tacno tako o ukucima je tesko raspravljati
po meni je golf 4 ljepsi a pogotovo unutra instrument tabla...
samo sto cu ja vremenom malo srediti golfa ako njega kupim naravno nece ostati u fabrickom izgledu ali ne nesto pretjerano tuning :)


jaran ima ford focusa 90 PS i kaze da mu trosi 6 litara
moj stari ima golf 4 19. tdi 130 PS i testirao ga cak i kad mu dusu vadi trosi 6 litara... 100% tacna informacija auto testirano od dubrovnika do tuzle...

sta imate sad na ovo reci s obzirom da gledam jacinu, volio bih nesto vise od 100 PS
ali ako je mnogo jaci a trosi isto onda fokus nije ni blizu golfa
zasto gledate toliko godiste?
fiat nov i bmw 5 97 godina ni blizu
saraf nov moze zahrdjati za mjesec ako nije kvalitetan a neki star 15 godina moze ostati u istom stanju....
fokus je fino auto i kazu da se dobro pokazao sto se tice kvaliteta...
i kazu da je ovaj od 115 PS ford fokus mnogo skuplji za odrzavanje...
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
jaran ima ford focusa 90 PS i kaze da mu trosi 6 litara
moj stari ima golf 4 19. tdi 130 PS i testirao ga cak i kad mu dusu vadi trosi 6 litara... 100% tacna informacija auto testirano od dubrovnika do tuzle...

sta imate sad na ovo reci s obzirom da gledam jacinu, volio bih nesto vise od 100 PS

:icon_eek:

Aj' ovako. Dovezeš tog Gnojfa, sjedneš u MOG Peđu, ja vozim Gnojfa, ti Peđu, pa da vidim tih 6 litara. Sve ispod 10l potrošnje VAĐENJA DUŠE, moje vožnje Gnojfa, ostavljam ti Peđu.;)
 
Član
ajd predlozi sta drugo kupiti da ima vise od 100 PS da ne trosi puno,da se moze lahko neki dio nabaviti za to auto,svugdje kod privatnika odrzavati, da solidno izgleda itd
svako malo novije auto zadovoljava tvoje kriterije plus manje trosi:cool:
To je otvorena cesta mora manje trositi voziga po gradu semafori brdo prva brzina pa ces vidjet kako skace potrosnja i duplo i troduplo ko stvarno ima potesku nogu na gasu a slabo on to vozi ko penzioner ako mu je to max potrosnja.:icon_biggrin:
Potpis na trizin post ovo je jos jedno presipanje iz supljeg u prazo kupi vec jednom auto da te ozbiljno shvatimo:icon_twisted:
Pogledaj malo autonome da vidis da postoje i druga auta osim gojfa:D THE END
 
Član
Zasto se uopste i trudite da predlozite neko drugo auto, covjek hoce Golfa i to je to...
 
OggyBoy je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
jaran ima ford focusa 90 PS i kaze da mu trosi 6 litara
moj stari ima golf 4 19. tdi 130 PS i testirao ga cak i kad mu dusu vadi trosi 6 litara... 100% tacna informacija auto testirano od dubrovnika do tuzle...

sta imate sad na ovo reci s obzirom da gledam jacinu, volio bih nesto vise od 100 PS

:icon_eek:

Aj' ovako. Dovezeš tog Gnojfa, sjedneš u MOG Peđu, ja vozim Gnojfa, ti Peđu, pa da vidim tih 6 litara. Sve ispod 10l potrošnje VAĐENJA DUŠE, moje vožnje Gnojfa, ostavljam ti Peđu.;)

moze druze odakle si da odmah to rijesimo ja za vikend imam vremena uzmem ocevo auto cepam ga maximalno i testiram tako sto sipamo dva puta pun rezervar a vidimo kolko smo presli kilometara...
znaci necu ga stalno voziti na max obrtaja da mi ode motor ali necu voziti nikako ispod dvije hiljade,,,znaci cesto cu ga na 5000 natjerati.....uglavnom bit ce da se i vadi dusa a i normalne voznje i tako smo radili kad smo ga testirali i na 200 km nasuli 12 litara i opet bio pun...nije moglo vise u njeg stati....ne bih lagao iskreno kazem....ako hoces ostavi broj i da se nadjemo i kladimo
to je tako jer je pumpa dizna a ne bosh pumpa i dokazano da su to bolji motori manje trose a bolje vuku u odnosu na bosh pumpu :)....

raymo je napisao(la):
ajd predlozi sta drugo kupiti da ima vise od 100 PS da ne trosi puno,da se moze lahko neki dio nabaviti za to auto,svugdje kod privatnika odrzavati, da solidno izgleda itd
svako malo novije auto zadovoljava tvoje kriterije plus manje trosi:cool:
To je otvorena cesta mora manje trositi voziga po gradu semafori brdo prva brzina pa ces vidjet kako skace potrosnja i duplo i troduplo ko stvarno ima potesku nogu na gasu a slabo on to vozi ko penzioner ako mu je to max potrosnja.:icon_biggrin:
Potpis na trizin post ovo je jos jedno presipanje iz supljeg u prazo kupi vec jednom auto da te ozbiljno shvatimo:icon_twisted:
Pogledaj malo autonome da vidis da postoje i druga auta osim gojfa:D THE END

javit cu kad kupim....
znam da postoje druga auta osim golf 4 :)
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
jaran ima ford focusa 90 PS i kaze da mu trosi 6 litara
moj stari ima golf 4 19. tdi 130 PS i testirao ga cak i kad mu dusu vadi trosi 6 litara... 100% tacna informacija auto testirano od dubrovnika do tuzle...

sta imate sad na ovo reci s obzirom da gledam jacinu, volio bih nesto vise od 100 PS

:icon_eek:

Aj' ovako. Dovezeš tog Gnojfa, sjedneš u MOG Peđu, ja vozim Gnojfa, ti Peđu, pa da vidim tih 6 litara. Sve ispod 10l potrošnje VAĐENJA DUŠE, moje vožnje Gnojfa, ostavljam ti Peđu.;)

moze druze odakle si da odmah to rijesimo ja za vikend imam vremena uzmem ocevo auto cepam ga maximalno i testiram tako sto sipamo dva puta pun rezervar a vidimo kolko smo presli kilometara...
znaci necu ga stalno voziti na max obrtaja da mi ode motor ali necu voziti nikako ispod dvije hiljade,,,znaci cesto cu ga na 5000 natjerati.....uglavnom bit ce da se i vadi dusa a i normalne voznje i tako smo radili kad smo ga testirali i na 200 km nasuli 12 litara i opet bio pun...nije moglo vise u njeg stati....ne bih lagao iskreno kazem....ako hoces ostavi broj i da se nadjemo i kladimo....

raymo je napisao(la):
ajd predlozi sta drugo kupiti da ima vise od 100 PS da ne trosi puno,da se moze lahko neki dio nabaviti za to auto,svugdje kod privatnika odrzavati, da solidno izgleda itd
svako malo novije auto zadovoljava tvoje kriterije plus manje trosi:cool:
To je otvorena cesta mora manje trositi voziga po gradu semafori brdo prva brzina pa ces vidjet kako skace potrosnja i duplo i troduplo ko stvarno ima potesku nogu na gasu a slabo on to vozi ko penzioner ako mu je to max potrosnja.:icon_biggrin:
Potpis na trizin post ovo je jos jedno presipanje iz supljeg u prazo kupi vec jednom auto da te ozbiljno shvatimo:icon_twisted:
Pogledaj malo autonome da vidis da postoje i druga auta osim gojfa:D THE END

javit cu kad kupim....
znam da postoje druga auta osim golf 4 :)




Bio sam jasan, pročitaj šta sam napisao.;)
Navozao sam se "čađavaca", znam koliko troši kad se VOZI!
 
OggyBoy je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
jaran ima ford focusa 90 PS i kaze da mu trosi 6 litara
moj stari ima golf 4 19. tdi 130 PS i testirao ga cak i kad mu dusu vadi trosi 6 litara... 100% tacna informacija auto testirano od dubrovnika do tuzle...

sta imate sad na ovo reci s obzirom da gledam jacinu, volio bih nesto vise od 100 PS

:icon_eek:

Aj' ovako. Dovezeš tog Gnojfa, sjedneš u MOG Peđu, ja vozim Gnojfa, ti Peđu, pa da vidim tih 6 litara. Sve ispod 10l potrošnje VAĐENJA DUŠE, moje vožnje Gnojfa, ostavljam ti Peđu.;)

moze druze odakle si da odmah to rijesimo ja za vikend imam vremena uzmem ocevo auto cepam ga maximalno i testiram tako sto sipamo dva puta pun rezervar a vidimo kolko smo presli kilometara...
znaci necu ga stalno voziti na max obrtaja da mi ode motor ali necu voziti nikako ispod dvije hiljade,,,znaci cesto cu ga na 5000 natjerati.....uglavnom bit ce da se i vadi dusa a i normalne voznje i tako smo radili kad smo ga testirali i na 200 km nasuli 12 litara i opet bio pun...nije moglo vise u njeg stati....ne bih lagao iskreno kazem....ako hoces ostavi broj i da se nadjemo i kladimo....

raymo je napisao(la):
ajd predlozi sta drugo kupiti da ima vise od 100 PS da ne trosi puno,da se moze lahko neki dio nabaviti za to auto,svugdje kod privatnika odrzavati, da solidno izgleda itd
svako malo novije auto zadovoljava tvoje kriterije plus manje trosi:cool:
To je otvorena cesta mora manje trositi voziga po gradu semafori brdo prva brzina pa ces vidjet kako skace potrosnja i duplo i troduplo ko stvarno ima potesku nogu na gasu a slabo on to vozi ko penzioner ako mu je to max potrosnja.:icon_biggrin:
Potpis na trizin post ovo je jos jedno presipanje iz supljeg u prazo kupi vec jednom auto da te ozbiljno shvatimo:icon_twisted:
Pogledaj malo autonome da vidis da postoje i druga auta osim gojfa:D THE END

javit cu kad kupim....
znam da postoje druga auta osim golf 4 :)




Bio sam jasan, pročitaj šta sam napisao.;)
Navozao sam se "čađavaca", znam koliko troši kad se VOZI!



nije svako auto isto...
ja sam imao punta 1.1 benzin 40 kw i trosio je otvorene voznje 10 litara i postavljao sam mnogo tema o tome i nijedan majstor ga nije mogao srediti da ostane u takvom stanju...
tako da mozda i tvoj golf nesto nije bio uredu....
kazem ovako je kod starog a covjek bas ne stedi auto pa zato je sebi i kupio sa 130 PS a ne sa 90 PS.....
smijem se kladiti sa svakim samo nek ostavi broj u pp i nadjemo se i necu da se kladim u sitne pare.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top