savjeti za kupovinu drugog auta

savjeti za kupovinu drugog auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
muza je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/2747493/golf-4-tdi-gti-6-brzina-di-crveno/ evo ti tdi za te pare,auto na oči izgleda ok ....ali mana mu je što nema klime

ne bih auto bez klime :) sad ce velike vrucine poceti hehe

trizex je napisao(la):
Hajde ti zajebaji nekog drugog, koja je ovo po redu tema da je otvaras o kupovini auta?



kupovina auta

da li bi vi kupili GT turbo?

Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

golf vs seat

kupovina novog auta

savjeti za kupovinu drugog auta



Jel treba jos koju da otvoris, najbolje ti kupi tog extra golfa sto je ispod svake cijene, pa da mozes i vw psovati za koji mjesec kad krenu otpadati dijelovi s "ocuvanog" vozila.

zar je zabranjeno otvoriti par tema o kupovini?
ja postavljam pitanja koja me zanimaju,,,
kad kupim auto postavim slike i dokazem da nije zeza...
zivi bili pa vidjeli...
a spamove niko ne voli,kasnije se gleda od koga su pa se i ta osoba ne voli :D hehe


A20DTH je napisao(la):
Ovlasteni serviseri u Banja Luci su:
Servs Vidovic
i
Promotors CO
;)

hvala
na google cu naci broj pa rezervisati pregled prije nego sto krenem jer cesto zna biti guzva u tim ovlastenim :)
 
Član
Ti poredis punta i mercedesa audija itd. :D ne moze to tako, poredis auta iste klase.Ali cetvorku dobru bez 8500-9000KM neces naci.
 
Super Moderator
Hoces li ti bas DOBRO DOBRU cetvorku? Iskesat ces malo vise para al ces imati garantovano cetvorku kakvu nigdje ne mozes kupiti
 
Član
a ima najgore para...ja sam isto imao budžet od 7700 kad sam kupovao auto....tražio sam golfa...ali to je baš nekako na granici ako ćeš golfa....za te pare možeš uzeti tricu kao avijon ili četvorku bez opreme i u većini slučajeva ''krš''.....ali opet te vuče četvorka...

ali ja sam ipak odlučio uzeti davalja tricu ,nego neku bezveze četvorku i još ti ostane para da servise odradiš....pa da si miran ...

ali kad imaš keš možeš birati i svak će ti spustiti za keš...zato se nemoj zalijetati....i uvijek kontaj da imaš 100-200 km neplanirani troškova.....
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ti poredis punta i mercedesa audija itd. :D ne moze to tako, poredis auta iste klase.Ali cetvorku dobru bez 8500-9000KM neces naci.

Cega 9000km i za te pare je neki krs lupani, dobra i ocuvana sa originalnom kilometraznom nema sta bez cenera traziti ;)
A za ostala auta da su kolica pa neka su, podigni na dizalicu ostala auta u istoj klasi golfa 4, recimo focusa, BMW-a, alfu, peugeota i ostala vozila koja nazivas kolicama pa pogleda vjesanje i ovjes njihov pa pogledaj skalamerije u golfa, pogledaj koliko u ostalih mjenjaci prelaze kilometara a VW je poznat po losim mjenjacima koji riknu na 200 000km i da ne nabrajam dalje, sve ce ti biti jasno. Auto je kvarljivo onoliko koliko je odrzavano i kako je vozeno i tako je za sva auta. Udobnost ti zavisi od klase auta, ako ces nizu klasu auta ne ocekuj udobnost neku, a sto se tice VW i cijene oni su kod nas ne precijenjeni nego :lol: auto staro 10+ godina i za to takvo dati 10 000km i jos onda se misliti kad sutra ustanes dali ce ti biti ispred kuce ili na prakingu po meni van svake pameti, sve preko 6-7 godina starosti ne vrijedi ni blizu tih para pa ti vidi. Ali opet ko voli nek izvoli ono sto voli :D
 
Član
drugar moj ti je savjet da ti odvedes u ovlasteni tu cetvorku, i kad je budu pregledavali da i ti gledas kako i sta pregledavaju..u biti u svako polovno auto imas nesto da ulozis..tako da ti provjeri dobro to auto, ne mora znaciti da ne valja..mogu ti reci u ovlastenom da li je udareno, da li pokazuje greske na kompjuteru, pa pregledom na kompjuteru i pregledom motora bi trebalo da mogu reci da li je odprilike tacna kilometraza..ugl sretno u kupovini
 
Moj savjet je da se obratis ovom covjeku http://www.pik.ba/profil/Zoric1/ ako hoces kupit cetvorku a ne kantu!Kupio sam prije 1 godinu od njega golf 4 4 motion i zasad sam zadovoljan,tacno onako kako mi je rekao!Ocuvan auto nije skrsen,covjek na servisu bio odusevljen stanjem!Covjek ne uvozi skart!Eto to ti je moj savjet pa ti vidi........
 
muza je napisao(la):
a ima najgore para...ja sam isto imao budžet od 7700 kad sam kupovao auto....tražio sam golfa...ali to je baš nekako na granici ako ćeš golfa....za te pare možeš uzeti tricu kao avijon ili četvorku bez opreme i u većini slučajeva ''krš''.....ali opet te vuče četvorka...

ali ja sam ipak odlučio uzeti davalja tricu ,nego neku bezveze četvorku i još ti ostane para da servise odradiš....pa da si miran ...

ali kad imaš keš možeš birati i svak će ti spustiti za keš...zato se nemoj zalijetati....i uvijek kontaj da imaš 100-200 km neplanirani troškova.....

nisam ja rekao da mi je to zadnje 7700 mogu ja platiti i do 8500-8800 sa registracijom i servisom a servis ne moram odmah raditi komplet bitno je samo zupcasti za pocetak izmijeniti :)
 
Ako imaš pare (gotovo 9000KM), ne kontam zašto davat pare za golfa starog 10 i više godina i plus prešao gotovo pa svaki preko 300 hiljada, kad možeš puno mlađe auto kupit s manje pređenih kilometara.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Ako imaš pare (gotovo 9000KM), ne kontam zašto davat pare za golfa starog 10 i više godina i plus prešao gotovo pa svaki preko 300 hiljada, kad možeš puno mlađe auto kupit s manje pređenih kilometara.

Druze neki ne vide dalje od golfa, covjek voli golfa i hoce golfa :cool:
Prekontrolisi ga dobro i dooobro razgledati da nije bio lupan i to je to. a motor mozes ispitati kompresiju pa da vidis kakav je.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Auta imas po volji koji hoces i kakvih hoces ako je kes u pitanju :cool: od modela snage motora pa nadalje, najbolje ti je auto kupiti od poznanika nekog kad znas u kakvom je stanju auto ili ovako kad neko prodaje ali ga detaljno pregledati i ispitati, ova sva auta kod dilera sto se prodaju su ili udarana momacki pa kupljena za par stotina € pa krpljena i onda prodavana po normalnoj cijeni ili malo nize nego normalnoj cijeni, ili su presla po milion kilometara pa su u raspadu i lim i motor ali usminkana i slicne situacije, nijedan diler (bar kod nas u Bosni) nece dovesti auto u ispravnom stanju i sa malo kilometara i da je sve uredno sa njim i platiti ga 8000km i prodati za 10000km jer se to "njemu ne isplati" ovo kazem jer znam ih par koji rade sa autima i vidim sta se radi, i on bi svom bratu uvalio slupano auto a da ne pricam za dalje. On ako nema hanam ili duplu zaradu na tom autu on ga nece ni kupovati ni prodavati tako da znate sto se tice dilera, njega se hebe hoce li se tebi auto za godinu dana prerpoliti ili raspasti, on njega kad proda i prepise ADIOS :D
cijenim ovaj post ko allaha dž.š al haj ti dokazi bosnji
 
Gazija2001 je napisao(la):
Ako imaš pare (gotovo 9000KM), ne kontam zašto davat pare za golfa starog 10 i više godina i plus prešao gotovo pa svaki preko 300 hiljada, kad možeš puno mlađe auto kupit s manje pređenih kilometara.

ajd predlozi sta drugo kupiti da ima vise od 100 PS da ne trosi puno,da se moze lahko neki dio nabaviti za to auto,svugdje kod privatnika odrzavati, da solidno izgleda itd
golf 4 po mom misljenju ima sve ovo sto sam naveo
u mom komsiluku ima par komada u extra stanju i svakog komsiju sam pitao kaze par godina ih voze ni marke osim redovnog servisa nisu dali za njeg....
stari ga kupio prije par mjeseci jos ni marke nije dao na njeg pa vidjet cemo dokle ce tako biti...
ja ne gledam puno godiste...od 2000 pa na dalje...nije mi bitno jel 2000 ili 2004 jer bolje je kupiti 4 godine starijeg ali ocuvanijeg i odrzavanog nego mlado a raspalo se...
nekad mi dodje u glavu pa pocnem razmisljati o drugom autu ali stvarno ne znam koje drugo gledati ...


allroad je napisao(la):
Hoces li ti bas DOBRO DOBRU cetvorku? Iskesat ces malo vise para al ces imati garantovano cetvorku kakvu nigdje ne mozes kupiti

problem je u tome sto bas gledam na piku uvezen je i onaj od 9500 KM a i onaj od 7500 KM i npr kupim ovog od 9500 KM i pokaze se lose... nemora znaciti da je bolji ako je skuplji...tesko je danas kupiti auto... nemam bas novaca da biram bas od covjeka koji je odrzavao za sebe i ne pitam ga za cijenu samo uzmem i gotovo....

golf2 je napisao(la):
drugar moj ti je savjet da ti odvedes u ovlasteni tu cetvorku, i kad je budu pregledavali da i ti gledas kako i sta pregledavaju..u biti u svako polovno auto imas nesto da ulozis..tako da ti provjeri dobro to auto, ne mora znaciti da ne valja..mogu ti reci u ovlastenom da li je udareno, da li pokazuje greske na kompjuteru, pa pregledom na kompjuteru i pregledom motora bi trebalo da mogu reci da li je odprilike tacna kilometraza..ugl sretno u kupovini

hvala
moram dobro razmisliti, zato sam i postavio temu da cujem malo i vasa misljenja :)
 
http://www.pik.ba/artikal/2985674/ford-focus-1-8-tdci-3-vrata-2002-g-p-gradiska/

Trosi manje, bolje lezi, udobniji, brzi... JEFTINIJI... ostane ti para da ga cipujes i janje okrenes ;)

edit : http://www.pik.ba/artikal/2940545/ford-focus-1-8-tdci/

Jos jedan povoljan i opremljen primjerak; http://www.pik.ba/artikal/2940545/ford-focus-1-8-tdci/
 
technoGeek je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/2985674/ford-focus-1-8-tdci-3-vrata-2002-g-p-gradiska/

Trosi manje, bolje lezi, udobniji, brzi... JEFTINIJI... ostane ti para da ga cipujes i janje okrenes ;)

edit : http://www.pik.ba/artikal/2940545/ford-focus-1-8-tdci/

Jos jedan povoljan i opremljen primjerak; http://www.pik.ba/artikal/2940545/ford-focus-1-8-tdci/

dobar ovaj focus
ewo razmisljam pomalo:)
hvala na ponudi :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top