Pug 206 RC

Pug 206 RC

ja se napatio da svog volva rastavim ovako za dijelova,a ne da ga ponovo sastavim :eek:
svaka cast i nek ti je sa srecom:)
Hvala druze ja sam rastavio ovaj auto sam za malo vise od 10 dana, svaki dan po malo samo motor nisam mogao izvaditi sam. Sada kada ofarbam necu ga sam sastvljati pa ce dosta brze ici. ;)
 
Član
Trebalo bi da je ozbiljno :). Mislim ga koristiti kao auto za svakodnevnu upotrebu. Sam kavez je kostao 1120 eura ;)

I ja sam u zadnje vrijeme nesto poceo razmisljati o toj opciji da kavez ugradim u auto, pa me bas zanimaju iskustva sa tim. Vidjet cemo kad ga pocnes vozati malo. Osim sto imas samo 2 sjedista uz kavez, mene brine prakticnost, ulazak-izlazak je mnogo tezi, onda moras imati one pojaseve trkace, te najbitnije, zbog rollbara moras vazda nositi kacigu, jer voziti se u takvom autu bez kacige moze biti opasno. A opet, voziti se svaki dan sa kacigom i u prometu, malo je i smjesno, a da ne kazem da nije ni ugodno, posebno ljeti. Plus ne znam gdje bi sa obaveznom opremom koja se nosi u autu vazda, ostavim li je iza letat ce, stavim li je u kakvu kutiju, jos ce ko obit auto misleci da je u kutiji ko zna sta...
 
I ja sam u zadnje vrijeme nesto poceo razmisljati o toj opciji da kavez ugradim u auto, pa me bas zanimaju iskustva sa tim. Vidjet cemo kad ga pocnes vozati malo. Osim sto imas samo 2 sjedista uz kavez, mene brine prakticnost, ulazak-izlazak je mnogo tezi, onda moras imati one pojaseve trkace, te najbitnije, zbog rollbara moras vazda nositi kacigu, jer voziti se u takvom autu bez kacige moze biti opasno. A opet, voziti se svaki dan sa kacigom i u prometu, malo je i smjesno, a da ne kazem da nije ni ugodno, posebno ljeti. Plus ne znam gdje bi sa obaveznom opremom koja se nosi u autu vazda, ostavim li je iza letat ce, stavim li je u kakvu kutiju, jos ce ko obit auto misleci da je u kutiji ko zna sta...
Ma ne koristi se kaciga osim na trkama, kupe se pojasevi za roll bar u 6 tacaka i to je dovoljno za voziti se u svakodnevnom prometu nije potrebna kaciga neces divljati hehe. Pojasevi jesu malo skuplji, dva takva pojasa u 6 tacaka kostaju 368 eura i dva sjedista su od 400 eura pa vise, volan je oko 200 eura. Kad se sve sabere jest skupo ali kad kupis pravu opremu sa homologacijom onda si siguran. ;) Ulazak i izlazak iz auta ce biti prvi dana neobican a kasnije se naviknes i to ne bude problem jer ko god pravi ovako auto najmanje ga zanima hoce li biti prakticno uci u njega. :)
 
Član
Ne možeš da se jebeš, a da ti ne uđe, vazda bilo, isto kao što neće da može i jare i pare.

Pratim projekat, živo me interesuje, samo naprijed.
 
Član
Svaka cast za ovaj poduhvat, pratit cu projekat u nastavku, redovno nas izvjestavaj, nemoj opet zaboraviti na bhtuning :)
 
Član
pa kavez ti otezava vozilo, za 402 metra se uglavnom olasava... dobar je jedino ako se prevrnes, sto je na 402 metra tesko izvodivo :)
 
Roll bar je tezak 37 kg to je lakse nego cijeli enterijer, uglavnom bice laksi auto nego fabricki jer ga olaksavam koliko je god moguce. Trebace kasnije jer ce biti registrovan i voziti se svaki dan a imam nekih planova za motor koje ne bih iznosio jer jos nije 100% sigurno da ce se tako uraditi. Ako se sve ostvari kako sam planirao onda je bolje da je roll bar tu. I naravno da nikada ne moradnem iskoristiti njegovu namjenu. :)
 
Legend
preozbiljan kavez za svakodnevnici ali eto ..
Sretno u nastavku i javi sta ide pod haubu :)
 
Top