problem sa tv-om

problem sa tv-om

Početnik
Dejan 16v je napisao(la):
securiti 8v je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Napravili ga, hehe na kraju ce biti HD!

ma napravicu pumpu za vodu ja od njeg:lol::lol:

I to ce pupma imati daljinski! :lol::lol::lol::lol: :cool:

:lol::lol::lol::lol:dobar si :lol::lol:

@strujaze evo ispito sam unimerom,sve je ok,nasao sam da one tri zice sto idu na plocu,piso sam ih vec,u zenskom dzeku nestabilne i saniro sam tu je sigurno bio prekid jer sada radi ima slika,ali sad mi se pojavio novi problem mutno brate sve,imali veze jer sam nesto odvrto na trafou dali to moze biti problem:icon_question:
 
Član
joj brate ti jedno napravis drugo se sjebe sad idi prati antenu i negdje ti je mis pojeo kablo to saniraj i bice slika ko mlijeko :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Imas na trafou 2 trimera,gornji(koji te zanima)je za focus,donji je za ug2 to samo diraj ako ti je tamna slika,ako imas sitne bijele crtice po ekranu taj trimer malo vrati(smanjujes ug2 napon );)
 
Početnik
to sam cacko,i bio sredio,i ponovo mi se pojavila crta preko ekrana uspravna,sad vise neznam sta da radim,pregledo sam zice sto si kazao i sredio i bilo ok,al odjednom se pojavi ona crta,sta jos mogu da pogledam kad sam ga raskotario da vidim
 
Član
e sad prati vodove od tog konektora negdje ti je u prekidu,jesi gledao onaj klip do kraja,jesi skontao sta je hladan lem...jesi sve dobro pregledao(btw nikada nemoj pustiti da ti dugo bude upaljen tv ako imas samo tacku na sredini,ostetiti ce ti zaslon
 
Početnik
to za naslon znam,bash smo ucili prosle sedmice :),one cetiri zice sam pregledo a nakoje konektore mislis ...

eto linije
[attachment=38887]
 

Prilozi

  • DSC00109.JPG
    DSC00109.JPG
    123,3 KB · Pregleda: 2
Član
ma nisi dosadan prijatelju,tu sam da pomognem koliko mogu,konektor(mjesto gdje se te 4 zice spajaju)e proprati vodove(stampu)ispod od tog konektora i oko njega,kvar ti je tu negdje oko trafoa,dobro pogledaj ispod(evo kako ces najlakse lokalizovati kvar,samo se moras paziti i pazljivo raditi,uzmi nesto sto ne provodi struju,neki komad plasrtike,drvo,ako imas kakav kist,i upali tv,ako nemas ogledalo u blizini da vidis ekran nek neko sjedi ispred i gleda,dakle upali tv,i dok imas crtu,cimaj dio po dio oko trafoa,najvjerovatnije ti se razlemio neki od blok kondezatora,samo pazljivo i naci ces kvar,polako,kad vidis gdje prekida,ugasi tv,lemilicu u ruke i prelemi taj dio,i mora raditi 100%)huh sto se ja napisa,profulo sam ja zanat,trebao sam biti ili pisac ili profesor :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Početnik
strujaze je napisao(la):
ma nisi dosadan prijatelju,tu sam da pomognem koliko mogu,konektor(mjesto gdje se te 4 zice spajaju)e proprati vodove(stampu)ispod od tog konektora i oko njega,kvar ti je tu negdje oko trafoa,dobro pogledaj ispod(evo kako ces najlakse lokalizovati kvar,samo se moras paziti i pazljivo raditi,uzmi nesto sto ne provodi struju,neki komad plasrtike,drvo,ako imas kakav kist,i upali tv,ako nemas ogledalo u blizini da vidis ekran nek neko sjedi ispred i gleda,dakle upali tv,i dok imas crtu,cimaj dio po dio oko trafoa,najvjerovatnije ti se razlemio neki od blok kondezatora,samo pazljivo i naci ces kvar,polako,kad vidis gdje prekida,ugasi tv,lemilicu u ruke i prelemi taj dio,i mora raditi 100%)huh sto se ja napisa,profulo sam ja zanat,trebao sam biti ili pisac ili profesor :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

nesto sto ne provodi struju,morel lopata hahahahha,sad cu tako pokusat imam prob-lampu njom cu cimat,i primijetio sam da ona lampa sto je b-plata na njoj na katodnoj slabije svijetli kad je crta na ekranu a kad je bila dosla slika svijetlila pravo ako ti to sta znaci...a evo bacam se na cimanje,valjda nece mene cimnut:lol::lol:;););)
 
Član
Mogu li i ja ovdje da pitam za moj problem?:D

Kod mene pri vrhu ima nekoliko šarenih vodoravnih linija koje su u početku bile skroz pri vrhu, a vremenom počele da se spuštaju ka sredini ekrana. Spustile su se nekih 3-4cm i sad to tako stoji kao duga. Može li se to kako popraviti, mogu i probati uslikati pa da vidite? TV je neki SAMSUNG, klasika, katodna cijev, ravan ekran.
 
Početnik
evo naso sam sad,valjda je pravo,jedan kond.cini mi se onaj plocasti sad cu ga srediti

@oggy evo sad sam i ja majstor popravljam dva dana hahaha
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Mogu li i ja ovdje da pitam za moj problem?:D

Kod mene pri vrhu ima nekoliko šarenih vodoravnih linija koje su u početku bile skroz pri vrhu, a vremenom počele da se spuštaju ka sredini ekrana. Spustile su se nekih 3-4cm i sad to tako stoji kao duga. Može li se to kako popraviti, mogu i probati uslikati pa da vidite? TV je neki SAMSUNG, klasika, katodna cijev, ravan ekran.

plava zelena crvena najvjerovatnije,ako mozes uslikati to bi bilo odlicno,a problem ti je najvjerovatnije u vertikalnom stepenu(treba izmjenjati elektrolite)ili filtriranje napona +200V za B.platu,najcesce bude elektrolit 10uF ili 22uF 250V ;)

securiti 8v je napisao(la):
evo naso sam sad,valjda je pravo,jedan kond.cini mi se onaj plocasti sad cu ga srediti

@oggy evo sad sam i ja majstor popravljam dva dana hahaha



e bravo to ti je blok kondezator,ispod njega je garant slab spoj(hladan lem);)
 
Top