problem sa tv-om

problem sa tv-om

Član
Biće da je tako, strujaze. Nego, da prčkam sam ili da ne diram ništa? Meni ne smeta puno, ne gledam TV mnogo, ali reko kad već popravljaju online, da vidim kako to ide.:D
 
Početnik
strujaze brate sredio sam ,sad radi,samo da sacekam da vidim da nece opet...uglavnom imas pice od mene..:)
@oggy da ti ja uradim generalku :D

EDIT: strujaze imam opet problemos,kad sam rasklapo iskljucio sam one utikacice od ulaza za cesalj (od dvd-a),dali ih ja mogu vratiti onako ofrlje ili ima neki redoslijed
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Biće da je tako, strujaze. Nego, da prčkam sam ili da ne diram ništa? Meni ne smeta puno, ne gledam TV mnogo, ali reko kad već popravljaju online, da vidim kako to ide.:D

ako nemas nekog iskustva oko elektronike onda ne diraj,jer moras znati bar osnovno,sta je kondezator,gdje se koji stepen nalazi(mrezni stepen,horizontalni,vertikalni,mf,ton...itd)e sad kvar koji je kod tebe oggy nije velik,treba izmjeniti par kondezatora i to je to,ali moras znati citati njihove vrijednosti(kapacitet,radni napon,te polaritet) te u kojem dijelu ih mjenjati(kod tebe je znaci 90% u vertikali ili na liniji 200V kao sto sam vec napisao....
btw cijena tog popravka kod mene je od 20-30km(zavisi koliko kondezatora je izmjenjeno,a ja prakticiram prilikom popravke svakog uredzaja bez obzira na kvar da izmjenim i elektrolite u mreznom stepenu radi preventive,20km ti ide defektacija kvara + ruke i dijelovi.....mada ako stranka ne pristaje na popravak uredzaja iz x razloga defektaciju NE naplacujem(pregled)

securiti 8v je napisao(la):
strujaze brate sredio sam ,sad radi,samo da sacekam da vidim da nece opet...uglavnom imas pice od mene..:)
@oggy da ti ja uradim generalku :D

EDIT: strujaze imam opet problemos,kad sam rasklapo iskljucio sam one utikacice od ulaza za cesalj (od dvd-a),dali ih ja mogu vratiti onako ofrlje ili ima neki redoslijed

hahahhahahahhahahh :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Allaha mi smijem se stvarno nezz sta cu s tobom :D :lol::lol::lol::lol::lol:
MOLIM ADMINE DA MI UKINE LIMIT PISANJA(sve sam potrosio na njega):D


u biti ne mozes pogrijesiti(trebao si zabiljeziti kad si skidao al haj sad sta bi)uzmi dvd upali i skopcaj i pusti film ili sta vec,i onda spajaj konektore dok ne dobijes sliku(to su ti oni bjeli konektori na kraju,ne kopcaj na onaj dole kod procesora(ono veliko integralno kolo ko euro blok cokoladica :D)nista ne mozes sj*bat
 
Početnik
ma evo ja sam vec spojio ofrlje,pa valjda sam ugajgulio,sad evo safare zavrcem,hahah dobar si ,hvala ti mnogo na pomoci,jos kad bi ostalo ovako hahahah,imas katodnu od mene hahaha...i hvala svima koji su pomagali :)
 
Član
securiti 8v je napisao(la):
ma evo ja sam vec spojio ofrlje,pa valjda sam ugajgulio,sad evo safare zavrcem,hahah dobar si ,hvala ti mnogo na pomoci,jos kad bi ostalo ovako hahahah,imas katodnu od mene hahaha...i hvala svima koji su pomagali :)

ofrlje li ti ofrlje :icon_mad: bit ce opet odvrtanja :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:,eto nek si ga vala vise zavrsio 3 dana ga pravis(poredzenja radi ja sad od pocetka rada na tvom tv-u popravio 7televizora,1lcd,2 auto cd-a ,jedan racunar,par daljinskih,neki tranzistor iz vremena austrougarske :D,jel dosta :D,evo sad radim neki racunar,maticna stradala,a nekako mi mrsko zapocet,vrijeme kuci da se krene :lol:)


nema na cemu prijatelju,drago mi je da si uspio,veliko je zadovoljstvo kad covjek sam svojim rukama popravi nesto,pogotovo u pocetku....bit ce od tebe nesto na kraju :D


nego jesi vidio jel bio slab spoj na tom mjestu,ili si opet oflje pricvrljio lemilicom pa sta bude :lol::lol::lol::lol:
 
Član
Ja odustajem, gledaću linijice, pa dok radi, radi.:D

Nego, koliko je ovo ozbiljan kvar, meni se čini da je smejurija i da on može još dugo?:D
 
Početnik
glaj slike ljubi ga deda..
[attachment=38888]

strujaze sad mi ne rade oni gumbovi za manuelno pojacavanje i prebacivanje sto je na tv-u
 

Prilozi

  • DSC00110.JPG
    DSC00110.JPG
    140,7 KB · Pregleda: 7
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ja odustajem, gledaću linijice, pa dok radi, radi.:D

Nego, koliko je ovo ozbiljan kvar, meni se čini da je smejurija i da on može još dugo?:D

pa u biti nema pravila,s elektronikom nikad nisi nacisto,ali iskustveno mozes to jos dugo vremena gledati tako,kvar nije velik vec sam ti napisao sta je najvjerovatnije u pitanju(mada nije pozeljno zbog ostalih komponenti),al hajd,samo sto ce ti s vremenom biti sve gore i sto ce te iritirati(osim ako su ti zivci ko kod konja :D ),a kad crkne ili bujrum kod mene ili ce mo ga ovako online pa makar ga pravili 5 dana :lol::lol::lol::lol:,gad je security mogao napraviti za 3 dana sto nebi i ti za 5 :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

securiti 8v je napisao(la):
glaj slike ljubi ga deda..


strujaze sad mi ne rade oni gumbovi za manuelno pojacavanje i prebacivanje sto je na tv-u



zaboravio si ustekati konektor za prednju tastaturu :icon_rolleyes:(ili ukljucena djecija zastita,radi li na daljinski :icon_question:)
 
Član
securiti 8v je napisao(la):
radi daljinski,eno odnio sam ga tamo u sobu nek se stari malo smiri...

ako ti radi daljinski onda ti je ukljucena djecija zastita ;)(procackaj malo po meniju :lol::lol::lol::lol::lol:)a starom napravi kahvu i stavi mu apaurin,jadan covjek sta sve mora trpit s tobom :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Početnik
strujaze je napisao(la):
securiti 8v je napisao(la):
radi daljinski,eno odnio sam ga tamo u sobu nek se stari malo smiri...

ako ti radi daljinski onda ti je ukljucena djecija zastita ;)(procackaj malo po meniju :lol::lol::lol::lol::lol:)a starom napravi kahvu i stavi mu apaurin,jadan covjek sta sve mora trpit s tobom :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kako god pogleda dobro je proso,al steta mu nije gledo utakmicu sinoc :lol::lol::lol:
a danas poceo sabjerat sreca pa sam ga restauriro :lol::lol::lol:
hvala druze tebi jos jednom pomogo si mi mnogo i svima jos jednom;);)
 
Član
nema na cemu prijatelju...idem sad posto ti vise nisam potreban,napokon mogu kuci :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
securiti 8v je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
koliko popravljate televizor, ja mislio vi sklapate novi:lol:

hahaha imas li kakav da popravim hahahah da otvorim biznis :lol::lol::lol:

vid malog sto se ufuro,objasnio mu kako da napravi sebi tv i sad bi biznis pokrtao,ccc hljeb iz usta hoce da mi krade ccc :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top