preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

Član
Bole M oni su djubrad jer si vozio pijan? Ako se vec busas sa vozackom druge drzave onda da budes upucen da je kazna duplo veca jer ti ne moze oduzeti vozacku tj udariti zabranu kao stranom drzavljaninu. U neko svoje zlatno doba u SRB sam isao 150km/h a ogranicenje je bilo 40km/h i radar me skljocno i tada je kazna bila 586KM u dinarskoj protiv vrijednosti i kaze mi policajac to je zato sto sam strani drzavljanin i ne mogu mi udariti zabranu a vozacku i dokumenta cu dobiti kad donesem uplatnicu za taj preksaj, tj trebao sam ici kod sudije za prekrsaje pa onda da platim to i da dobijem dokumenta i da idem dalje. I ne mozes imati dvoje dokumente tj ne smijes im pokazati jer ako vide da imas duple dokumente lako moguce je da ces uci u neki prekrsaj koji ce skupo da kosta.
 
Član
ma kakv

u kakvu crnu tuzbu koga ce ovdje tuziti meni samo nije jasno kako pojedini pricate gluposti shvatite policajac je uvijek u pravu kod nas i uvijek ce biti ako si pio budi spreman i platiti kaznu, i sta ti ko stranac dodjes ovdje i mozes krsiti sva pravila dobro si proso ja bi ti napiso 1000KM cuj zar mozes uzeti stranu vozacku


Nije bas uvijek upravu, ja sam isao na sud i dobio ga, jer me zaustavio kao rutinska kobtrola pa mi poslao kaznu za preticanje, za prekoracenu brzinu a ni radara imao nije, a zaustavio me samo onako reda radi i zapiauje, ja pitam sto to, vice evidencija da pokazemo u mupu da radimo posao, reko dobro. Kazna dosla nakon godinu dana, 150km i mjesec vozacka i dva boda. I ja fibo zalbu i na sud i dobio ga... Sa alkoholom je uvijek upravu ali ako nisi pio onda i ne mora biti...
 
Član
Nije bas uvijek upravu, ja sam isao na sud i dobio ga, jer me zaustavio kao rutinska kobtrola pa mi poslao kaznu za preticanje, za prekoracenu brzinu a ni radara imao nije, a zaustavio me samo onako reda radi i zapiauje, ja pitam sto to, vice evidencija da pokazemo u mupu da radimo posao, reko dobro. Kazna dosla nakon godinu dana, 150km i mjesec vozacka i dva boda. I ja fibo zalbu i na sud i dobio ga... Sa alkoholom je uvijek upravu ali ako nisi pio onda i ne mora biti...

prvo neznam kako kazna moze doci nakon godinu dana al nebitno alkohoč,preticanje, mobitel i jos milion situacija moze ti uvijek nakaciti i uvijek ce biti u pravu to da se dobije na sudu spor je 1:100 000 eto toliko ti samo mogu reci imo sam takvih slucajeva milion
 
Član
@xzone Meni je stigla nakon godinu dana, moze on te prikaciti sta hoce ali na sudu ne moze, mora imati dokaz za to a ne samo reci on pretisao na punoj ja ga vidio, a gdje si vidio, sa koje udaljenosti, a kako si ti to mogao odatle vidjeti, je li bilo vozilo 5m ispred gdje je isprekidana ili je bio 5m iza gdje je puna, pa kako si vidio itd. advokati cine cuda ;) jer na sudu njegova rijec vrijedi isto koliko i tvoja ili tvog advokata. Ovo nije rekla kazala ovo mi je rekao moj advokat pa onda i sudija na sudu, sudija je fino rekao da ljudi grijese jer misle da je rijec policajca vise znaci od obicnog covjeka, ne, znaci potpuno isto jer on je takodje covjek na sudu i on mora dokazati svoje tvrdnje, ako ih ne moze dokazati pada u vodu, ako nema svjedoka da to potvrdi ili imas i ti i on svjedoke, onda se ide u detalje itd da ne nabrajam. Moze on tebi nakaciti milon sitnica ali zato postoji sud i advokat ;) pojas ti moze nakaciti ali hebes i to, sada je 15km ako odmah platis, mobitel ti moze i ne moze nakaciti, Ja sam advokatom isao i zvao ga na suocenje 3 puta da dodje da obajsni u cemu je problem, medjutim on se nije odazvao 3 puta pozivu za sud jer je znao u cemu je fazon vjerovatno... sud takodje gleda koliko imas vozacku i da li imas kazni, da li si bio kaznjavan i za sta. Ako nemas kazni a vozis 10 godina pa sigurno da ce tebi vjerovati a ne njemu koji samo tvrdi a nema dokaze nikakve...
Pise meni pretisao na punoj i presao ogranicenje, prvo kod mene nigde pune nije bilo nego 2 trake i jedna ode desno a druga pravo, presao ogranicenje a nigdje nije imao niti radara niti onog pistlja radara, odokativno je on vidio da sam ja presao ogranicenje, smijesno...
Samo fino ides sa finim i kulturnim razgovorom ;) i bez ikakvog straha i to je to.
 
Poslednja izmena:
Član
Bole M oni su djubrad jer si vozio pijan? Ako se vec busas sa vozackom druge drzave onda da budes upucen da je kazna duplo veca jer ti ne moze oduzeti vozacku tj udariti zabranu kao stranom drzavljaninu. U neko svoje zlatno doba u SRB sam isao 150km/h a ogranicenje je bilo 40km/h i radar me skljocno i tada je kazna bila 586KM u dinarskoj protiv vrijednosti i kaze mi policajac to je zato sto sam strani drzavljanin i ne mogu mi udariti zabranu a vozacku i dokumenta cu dobiti kad donesem uplatnicu za taj preksaj, tj trebao sam ici kod sudije za prekrsaje pa onda da platim to i da dobijem dokumenta i da idem dalje. I ne mozes imati dvoje dokumente tj ne smijes im pokazati jer ako vide da imas duple dokumente lako moguce je da ces uci u neki prekrsaj koji ce skupo da kosta.

pijan sa 0,24 promila?
 
Član
Ako zakon kaze da ne smijes nista da imas onda nema vadjenja imao malo ili puno prekrsaj je prekrsaj. Najgora kazna mi je u zivotu sto sam platio radar isao sam 61km/h a ogranicenje 50km/h imao sam toleranciju od 10km/h i za onaj 1 sam platio kaznu tako i to. sto se cudis sto sam rekao pijan mada taj podatak od 0.24 nisi naveo nigdje do sada a i da jesi ako si napravio prekrsaj snosis posledice kao i svako drugi od nas sto je platio za nesto tako
 
Član
Čitam i ne mogu da vjerujem neke komentare. Ne postoji zaobilaženje zato što neko vozi sporo. Too su gluposti. i sve sto ste do sad nabrojali skoro i jesu uslovi za kaznu. mozmo mi govoriti ovakva ili onakva policija, nasa policija opcenito u BiH je jedna od najslabijih po kaznjavanju. Hajte isto "zaobilazite" negdje vani pa da vas oderu, hajte telefonirajte ili bilo sta. Ne branim policiju, ali rijetko ce se desiti da nisu oni u pravu sto se tice saobracaja.
 
Član
Vani se kamion, traktor i ostala vozila koja prave kolonu MORAJU skloniti, a kod nas ce kreten napraviti kolonu od 20 auta i peglati tako.
Prosli vikend sam pred policijom obisao\prestigao traktor na punoj, samo su ispratili pogledom i mene i ostale.

Naravno, to je ok samo ako se radi na preglednom mjestu i dok se ne ugrozavaju drugi.
 
Član
Vani se kamion, traktor i ostala vozila koja prave kolonu MORAJU skloniti, a kod nas ce kreten napraviti kolonu od 20 auta i peglati tako.
Prosli vikend sam pred policijom obisao\prestigao traktor na punoj, samo su ispratili pogledom i mene i ostale.

Naravno, to je ok samo ako se radi na preglednom mjestu i dok se ne ugrozavaju drugi.
to je ono sto maloprije sam rekao. prestigao si na hajmo reci normalnom mjestu iako je puna, mogu za zaustaviti ali nece jer kako tako razumiju. A ovo sto ti kazes za pravljenje kolone i ne pustanje. to je kod nas nasa saobracajna kultura nista vise. urijetko ces to vidjeti. pa u gradu kad sse ukljucivas sa raskrsnice urijetko ko da stane pusti auto. a kad stanes onaj iza tebe ti jebe mater sto mu stajes :)
 
Član
Naravno i ja cu se peglati iza traktora ako su nepregledne krivine, al mislim da ni jedan NORMALAN policajac nece peglati ako je puna, a ne ugrozavas nikoga. Druga je stvar ako kamion ide 50, ogranicenje 60 a tebi sporo :D

A za to propustanje, najgore mi je kad neko pocne pustati na svakoj raskrsnici,onda se ja iza iznerviram. Pustam i ja cesto, al ne mora uvijek isti pustati, to postaje iritantno kad vozis iza.
 
Član
Naravno i ja cu se peglati iza traktora ako su nepregledne krivine, al mislim da ni jedan NORMALAN policajac nece peglati ako je puna, a ne ugrozavas nikoga. Druga je stvar ako kamion ide 50, ogranicenje 60 a tebi sporo :D

A za to propustanje, najgore mi je kad neko pocne pustati na svakoj raskrsnici,onda se ja iza iznerviram. Pustam i ja cesto, al ne mora uvijek isti pustati, to postaje iritantno kad vozis iza.
Ti si onaj sto tribi
 
Član
Naravno i ja cu se peglati iza traktora ako su nepregledne krivine, al mislim da ni jedan NORMALAN policajac nece peglati ako je puna, a ne ugrozavas nikoga. Druga je stvar ako kamion ide 50, ogranicenje 60 a tebi sporo :D

A za to propustanje, najgore mi je kad neko pocne pustati na svakoj raskrsnici,onda se ja iza iznerviram. Pustam i ja cesto, al ne mora uvijek isti pustati, to postaje iritantno kad vozis iza.
pa dobro neces na svakoj, ali ako je guzva i to pusti se jedno dva auta i ides dalje. :)
 
Član
Ja sam pred dobojom prestizo po punoj kamion sa kojeg je pado pijesak, jos radar bio, nisam stao, samo polako produzio i stigne me pod rotacijiom, dao 10 eura i pusti me!
 
Top