preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

2 slepera idu 20 km/h i ja stari ih obidje na punoj liniji...stigne ga policija i kaze da je kazna 200 KM i 3 kaznena boda tako da nece moci godinu dana voziti u BiH a kod njega je HR vozacka...i traze 50 KM na kafu da nista ne pisu...
stari ih ubjedjivao da to nije preticanje nego zaobilazenje na punoj liniji... jer i ja znam kako sam ucio u testovima da pise ovako..ako se vozilo krece manje od 30 km/h kao zaprezna vozila ili vozila u kvaru,sa nekim problemom..moze se prestici na punoj jer usporavaju saobracaj..sta da 5 km nema isprekidane to bi se skupila kolona od 1000 auta...ali policija u tom slucaju kaze starom da taj zakon ne postoji i da se ne smije prestici ni kad bi 10 km/h vozio taj kamion...
e sad mene interesuje kako prave stvari u zakonu tu stoje...jer mu je stari rekao mozes li pisati tu kaznu od 200 KM i 3 kaznena boda al da navede na kazni da je kamion vozio 20 km/h i policajac naravno to nije htio da uradi...
i jos me interesuje kako to ide sa stranim vozackim dozvolama...
isto i za alkohol ..ako stranac vozi pijan da li mu u BiH moze oduzeti Njemacku vozacku ili samo naplatiti kaznu...
 
Član
Jeli ti napisao kaznu za preticanje na punoj liniji ako jeste ostaje ti samo da je platis. Za ovo drugo kaznu placas na licu mjesta i privedu te dok se ne otrijeznis.
 
Putovanja.ba
Administrator
Problem je i ako si 100% upravu sud i sudija nece da se sa policijom zamjera pa ti i tada u najboljem slucaju samo ublazi kaznu. Tj mozda ti te bodove oprosti, a doda ti sudske troskove. Tako da na zalost tih 50KM je bilo za tebe najbolje rjesenje iako sam u potpunosti protiv toga.
 
Član
To su cari Be i HA , nemas tu sta puno pricati , ne moze ovdje jedan obicni smrtnik nista ,
50KM das i miran , drugo je tu sto ima neki ponos , i svasta nesto ali ne moze se tako zivjeti u ovoj drzavi ;)
 
BHT Ovisnik
Sve se moze i najgora politika je voditi se da su oni glavni i da mi nista nemozemo. Zato ova drzava i jeste u kurcu sto sam kazu suti, radi kako kazu,nemozes e bosti s rogatim. E pa bome moze se i mora se. Otkada sam prvi put isao na sud uvijek cu ici. Ako sam u pravu samo kazem ti pisi, daj mi podatke i vidit cemo na sudu tko je u pravu, pa ces vidjeti ako oni nisu u pravu hoce li te nastaviti zajebavati. Mislis da se ne boje suda ? Da ljudi nemaju dobre odvjetnike ili snimace koji ih mogu kostati suda ? Bome boje se, ljudima je prekipilo, zna, ih tonu koji su dobili slucaj na sudu, tako da ako ja nisam kriv,nema tog Boga da cu im dati i 10KM na kavu,nego samo kazem da necu potpisat,ide na sud i gotovo. Onda mjenjaju pricu hajde idi,nemoj da se ovo vise ponovi...
A druga,odnosno ja bih je stavio na prvu, jako bitnu stvar, koja danas kosta sitnicu,a para vrijedi, imam je i ja je ovo:
413hpMyoOHL._SY300_.jpg

Fino je stavis na sofersajbu, 30-50KM, HD rezolucija, snima non stop, ako se nesto dogodi zaustavis,spremi se i imas dokaz :)
 
ma dao je stari odmah 50 KM da se ne ganja po sudu...al mene je interesovalo kako te stvari u zakonu stoje..i jos niko ne nadje taj zakon...kako se ja sjecam postoji zaobilazenje i preticanje..ili ako je to isto onda je moguce to uraditi ako se vozilo krece manje od 30 km/h
a vidim korisniku George smijesno...pa ako postoji zakon za ovo sto sam ja naveo ti ispadas isto toliko pametan koliko i ovi policajci a svi znamo kolko su policajci pametni :D
 
Član
Ja im se ne zamjeram, posebno kod ovoih lokalnih. Više puta su me pustili nego što su mi napisali kaznu. De što nekad bez kaciga, pa žurim na posao vozačku zaboravim, ne svezan... sve su to sitnice oprostili su mi 500 km kazne minimalno. Vidio bi ja bili vi žalili za 50 km kad vam kao u sloveniji za prelazak ograničenja u naselju pišu kaznu 1000€
Vozimo se na gevindama i 19" nitko nam ni A ne kaže, u hrvatskoj moraš se znojit ako promjeniš dimenziju guma. Ljudi ovo je obećana zemlja, bojim se da nebi bilo malo bprekasno kad to shvatimo
 
Član
Ja im se ne zamjeram, posebno kod ovoih lokalnih. Više puta su me pustili nego što su mi napisali kaznu. De što nekad bez kaciga, pa žurim na posao vozačku zaboravim, ne svezan... sve su to sitnice oprostili su mi 500 km kazne minimalno. Vidio bi ja bili vi žalili za 50 km kad vam kao u sloveniji za prelazak ograničenja u naselju pišu kaznu 1000€
Vozimo se na gevindama i 19" nitko nam ni A ne kaže, u hrvatskoj moraš se znojit ako promjeniš dimenziju guma. Ljudi ovo je obećana zemlja, bojim se da nebi bilo malo bprekasno kad to shvatimo
Upravo tako meni je bas ok nasa policija pustili su me bar 100puta otkako sam polozio dobio sam samo 4kazne radi radara, sto se tice mita i to mi je sasvim ok bolje dati covjeku za kafe nego platit puno vecu kaznu i u krajnjem slucaju gdje idu te pare od kazni. Ali eto balkanski narod je najpokvareniji na svijetu oni bi najradije da nikad marke ne dadnu bez obzira koliko pogrijesili.
 
BHT Ovisnik
Ja kada sam kriv platim,neznam jesam li iti jednom dao na kavu, a bome mi ni ne oprastaju,a uvijek sam fin i kulturan. Od kazni sam mogao jeftinije auto kupiti, imam ih i sad ne placenih. Imam vise slika u policiji za 15ak preko ogranicenja nego na fejsu. I zbog tih govnara ako sam u pravu idem na sud,al kaznit me ako nisam kriv nece.
 
Član
i jos me interesuje kako to ide sa stranim vozackim dozvolama...
isto i za alkohol ..ako stranac vozi pijan da li mu u BiH moze oduzeti Njemacku vozacku ili samo naplatiti kaznu...

Dozvolu ne smiju da uzmu, ali mogu uzeti pasoš dok se kazna ne plati ili dok se ne ode kod sudije, zavisi šta se napravi, kakav prekršaj.
 
Član
ma dao je stari odmah 50 KM da se ne ganja po sudu...al mene je interesovalo kako te stvari u zakonu stoje..i jos niko ne nadje taj zakon...kako se ja sjecam postoji zaobilazenje i preticanje..ili ako je to isto onda je moguce to uraditi ako se vozilo krece manje od 30 km/h
a vidim korisniku George smijesno...pa ako postoji zakon za ovo sto sam ja naveo ti ispadas isto toliko pametan koliko i ovi policajci a svi znamo kolko su policajci pametni :D
a zašto vrijeđati? fino sam napisao sorry za kaznu al mi situacija smijesna... ako sam te bilo kako povrijedio oprosti. al zašto vrijeđati??? bem ti balkan i mentalitet
 
Član
Najbolje se ne zaJ. Na sudu cete izdrndati da nemas dokaz da su sleperi isli 20 na sat, i ako to stoji u zakonu i opet si donji.
Samo mozes platiti i vise. Skoro sam platio 250KM + 300KM za troskove suda i izlazak njihovog advokata, a sam taj advokat i sudija kazu "U pravu si ti, ali nemas materijalni dokaz."
Trpiti ili se ganjati je diskusija za neku normalnu zemlju. U BiH je jedno jedino pravilo, trpi dok ne pobijegnes vani.
 
Top