PRAVILA NATJECANJA u dB_u ZA SEZONU 2013

PRAVILA NATJECANJA u dB_u ZA SEZONU 2013

Član
Bekir_SA je napisao(la):
pukim48 je napisao(la):
shmajser je napisao(la):
Beginner ne pise da kutija mora biti tapacirana, jer mi je stajling kutija prelakirana u crni lak sjajni.
Ne uklapa mi se u tapaciranje. Kutija je slot za svaki dan tako da me zanima jel to u redu za mini/beginner?

Mene ovo takodje zanima ?????

To je ok, znaci uklapa se u kompletan izgled, muzika je za slušanje...
Želim samo napomenuti da ćemo bez obzira na deklarisanu snagu pojačala, koristiti formulu za izračunavanje snage u Mini klasi!!!

Evo konačnih pravila...
Želim reći još da je:

BILO KAKVO KORIŠTENJE PRAVILA ZABRANJENO BEZ PREDHODNOG ODOBRENJA AMK CARBON dB TEAM-A
MOLIMO VAS DA SE DRŽITE TOGA...

PRAVILA dB NATJECANJA ZA SEZONU 2013

Klasa Mini.
Auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala snage do 700w RMS-a, uz obavezan osigurač na instalaciji.
Instalacija se sastoji maximalno i ukupno od 70mm2 kabla koja idu od izvora struje prema pojacalu.
Odnosno kabla promjera 35mm2 ukupno za pozitivan pol i kabla 35mm2 ukupno za negativan pol,
ili samo kabla od 35mm2 za pozitivan pol koji ide od izvora struje prema pojacalu i kabla koji ide sa
sasije vozila prema pojacalu, 50, 60 ili 70mm2 za isti pol nisu dozvoljena...
Aero portovi i SPL kutije nisu dozvoljene.
U Mini Klasi se koristi muzika koja u vozilu sluzi za svakodnevno slusanje, kutija za takmicenje.
Mini Klasi kutija mora biti tapacirana ili urađena tako da se stapa sa kompletnim izgledom prtljažnika (Lak, Stakloplasticarenje...)
U Mini Klasi pored jednog izvora struje je dozvoljeno i koristenje kondenatora.
Natjecatelji mogu puštati samo muziku...
Muzika koja se pusta je stvar licnog izbora.
Korištenje filtera za instaliranje frekfencija u muziku je zabranjeno, i svaki takmičar koji ih bude koristio bit ce diskvalificiran.
Mjerenje SPL_a u mini klasi traje 60 sekundi, u obzir se uzima najjaci rezultat.

Snaga pojacala u mini klasi se računa SAMO putem formule JOX14,4X0,8 = jacina amp.a
(gdje je JO ukupna jacina osiguraca na amp. u) jačinu osigurača na instalaciji ne uzimamo u obzir...
pa ako amp ima 2x30A osigurace to ce izgledati ovako:
60x14,4x0,8=691,2w RMSa i sa tim ampom se moze u mini klasu...
Što se tice tolerancije jacine ampa ona ce biti 10% pa kad se izracuna da je amp 770rms i dalje ostajete u mini klasi...
Sve preko 770rmsa ide na diskvalifikaciju odnosno u jednu od street klasa...


Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", iz kutije za subove nije dozvoljen izlaz vise od jednog para kablova za povezivanje sub_a/va i pojacala, 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...




Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM

Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...

U Mini, A, B i C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...

Ograničenja na frekfencije nema...

all rights reserved AMK CARBON




Mislim da su pravila i vise nego jasna;)

Ja sam evo pocetnik u DB i ove godine cu u mini klasu....
Jedva cekam prvi event :cool:
 
Član
Joke-zgb je napisao(la):
Samo mi nije jasno ovo sa 2 žice iz kutije, mislim tak nebitan podatak....

sto je nebitan, drugim rijecima nema na takmicenje sa 4 kanala ab klasom vec ides il 2-kanala u bridz il monoblock ... meni ima nekog smisla, sto da ne ...

ej posto nisam tako cest na forumu u zadnje vrijeme da pitam ovdje, imal nekih datuma za skorije vrijeme?
 
Član
A ako imaš mono pojačalo i 4 žice idu van radi lakšeg spajanja, kontrole jel nešto izgorilo....
A i ako neko dođe sa 4 kanala i 1x30 ili 2x25 misliš da će bit konkurentan nekom sa nekom mono pojačalom?
 
Član
Joke-zgb je napisao(la):
A ako imaš mono pojačalo i 4 žice idu van radi lakšeg spajanja, kontrole jel nešto izgorilo....
A i ako neko dođe sa 4 kanala i 1x30 ili 2x25 misliš da će bit konkurentan nekom sa nekom mono pojačalom?

mozemo mi debatovat 5 dana ovdje to nece promjenit cinjenicu da su pravila takva kakva su jbga ... a uvijek se moze bit konkurent samo treba malo znanja i puno srece :D
 
Član
Lav pobriso višak postova... Mislim da je dobro što će se pored deklaracije koristit ova formula za računanje snage.. jer znamo svi koliko su deklaracije nekih proizvođača "tačne".. doći sa nekim rokijem koji je deklariran na 700, a ima 1.5kw i više, nije uredu...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Lav pobriso višak postova... Mislim da je dobro što će se pored deklaracije koristit ova formula za računanje snage.. jer znamo svi koliko su deklaracije nekih proizvođača "tačne".. doći sa nekim rokijem koji je deklariran na 700, a ima 1.5kw i više, nije uredu...

da i tebi i ostalima odam jednu tajnu, ako ti amp recimo ima 3x30A obicne osigurace, ti uzmi 3 po 20A i izvadi iz njih srz te nakon tog isto uradi i sa 3 po 30A i onda ubacis te od 30 u te od 20 i dobices amp od 60A koji je ustvari 90A i eto ti ga, nema sansi da te neko pobjedi :cool: ... osim ako si glup (nije upuceno direktno tebi, vec svima koji se nadju u ovom tekstu) ...

pitanje za organizaciju, jestel razmisljali o tome? ja jesam :lol:
 
Član
eddo je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Lav pobriso višak postova... Mislim da je dobro što će se pored deklaracije koristit ova formula za računanje snage.. jer znamo svi koliko su deklaracije nekih proizvođača "tačne".. doći sa nekim rokijem koji je deklariran na 700, a ima 1.5kw i više, nije uredu...

da i tebi i ostalima odam jednu tajnu, ako ti amp recimo ima 3x30A obicne osigurace, ti uzmi 3 po 20A i izvadi iz njih srz te nakon tog isto uradi i sa 3 po 30A i onda ubacis te od 30 u te od 20 i dobices amp od 60A koji je ustvari 90A i eto ti ga, nema sansi da te neko pobjedi :cool: ... osim ako si glup (nije upuceno direktno tebi, vec svima koji se nadju u ovom tekstu) ...

pitanje za organizaciju, jestel razmisljali o tome? ja jesam :lol:


nisam znao da je to moguće, ja mislio da ne može :D U vrijeme svuda dostupnog interneta lahko se nađe koja amperaža originalno ide, vjerujemo mi u Bekira da to on zna bez interneta...
 
Član
eddo je napisao(la):
google za online, Bekir za offline ... kontam, kontam :cool: :lol:

Ne treba vam Google!!!
Pitajte njega:

originalslika-8773753.jpg
 
Top