PRAVILA NATJECANJA u dB_u ZA SEZONU 2013

PRAVILA NATJECANJA u dB_u ZA SEZONU 2013

Član
jedno pitanje.. ako imam pojačalo koje ima 600/900 rms-a na 4/2 oma i ako koristim sub od 4 oma, samo jedna zavojnica znači, da li to može u mini??? znači koristim 600rms-a samo jer mi sub ne dozvoljava više :icon_question:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
jedno pitanje.. ako imam pojačalo koje ima 600/900 rms-a na 4/2 oma i ako koristim sub od 4 oma, samo jedna zavojnica znači, da li to može u mini??? znači koristim 600rms-a samo jer mi sub ne dozvoljava više :icon_question:


gleda se najjaca snaga Zlaja, nebitno sta spajas ;)
 
Član
shmajser je napisao(la):
nije,

racuna se otpor na kojem spajas i mozes koristiti samo jedan kanal i taj kanal se samo racuna

Pogresno!!!

Ima formula za racunanje snage u mini klasi!

Još jednom ću napisati... Ko ne zna da čita nek se jebe...

Snaga pojacala u mini klasi se računa SAMO putem formule JOX14,4X0,8 = jacina amp.a
(gdje je JO ukupna jacina osiguraca na amp. u) jačinu osigurača na instalaciji ne uzimamo u obzir...
pa ako amp ima 2x30A osigurace to ce izgledati ovako:
60x14,4x0,8=691,2w RMSa i sa tim ampom se moze u mini klasu...
Što se tice tolerancije jacine ampa ona ce biti 10% pa kad se izracuna da je amp 770rms i dalje ostajete u mini klasi...
Sve preko 770rmsa ide na diskvalifikaciju odnosno u jednu od street klasa...
 
Jel to znaci ako imam amp od 2kw koji na sebi ima 200A osigurac, i samo da stavim osigurac od 60A i tad moze u mini?
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Bubnuo sam bezveze cifre, zanima me dali mogu jaca pojacala, stim ako ih ogracinim osiguracima na 60A?

to mi ujedno i ima i nema smisla al u svakom slucaju sumnjam bas da bi bilo pametno dozvolit takvo nesto ... kreni samo od tog da pojedinim ljudima ne mozes objasnit zasto si ti u mini klasi sa 10000000000W pojacalom :D
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Bubnuo sam bezveze cifre, zanima me dali mogu jaca pojacala, stim ako ih ogracinim osiguracima na 60A?

Ja se nebi glupirao tako, mene bi bilo stid tako nesto pitat...stvarno...
Pored mini imate jos 4 klase i rekorde, ne znam sta cekate...
 
Nisam ni pitao za sebe, ja i onako nebih mogao u mini zbog brdo drugih stvari, pitam zbog drugih jer se polemika vodi oko toga, prvo je bila bitna snaga, pa se svelo do toga da je sve do osiguraca, tj neovisno od toga koliko snage ima amp..
 
Član
bitna je snaga, mislim da nigdje nisam napisao da snaga nije bitna... bez obzira sto bi stavio na neki amp od 2kw osg od 60A nece moci u mini klasu jer je taj amp deklarisan na 2kw... a probajte stavit manje osigurace pa opteretite amp... to je kao da uzimas plus sa sasije auta...
 
Član
I šta sad, mogu li ja u mini ako amp ima 60A i 600w na 4om jer imam jebeni swl 1242 i ptice znaju da je na 4oma jedna zavojnica?
 
Član
Zlaja dozvoljena jacina u MINI klasi je 700W RMS (tolerancija do 770W)

a kod tebe je pojacalo deklarisano na 900W RMS ;)
 
Top