Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
Na leru ti ne pokazuje potrošnju po kilometru nego po satu, npr. 0,7 l/h. U leru se ne voziš nego stojiš, te prema tome ne možeš preći ni metar a ne 100 kilometara.

Motori modernijih auta pri kočenju motorom ne troše ni kapi goriva, te se teoretski može preći npr. 1000 kilometara bez goriva. Teoretski jer ne postoji cesta u konstantnom nagibu tolike duljine.

Nisam mislio kad stojiš, nego kad ideš recimo u 4. brzini i izbaciš iz brzine do semafora, automatski skoči potrošnja ko luda sve dok ne staneš, tad pokazuje po satu, a ne po km.
 
Član
I mom bratu tako trosi isti auto, po zavidovicima potrosi 20km na 100-120km. Otvorene voznje taj auto ne trosi nista, ali ako vec pricamo o potrosnji dobro je pricati realno
Stvarno taj 1.4 TDI kad se lagano vozi je mizeran potrošač , ali kad pokaže šta može ladno troši više od 1.9 TDI , kad se voze u istom ritmu , provjereno.
 
Član
Probao oba auta, tacnije vozio ih, 1.4TDI ni u snu ne moze da stane na crtu sa 1.8i audi-em sa 90konja... Ni u startu, ni u krajnjoj brzini...
Taj tvoj polo ide za 13.8 sekundi do 100, sto je vjecnost :) i krajnja brzina ti je 170km/h (to su ti tacne fabricke specifikacije) i tezi 1135kg, dok audi 1.8i 90 konja vjerovao ili ne tezi svega 1050kila, sto znaci da je laksi od tebe (vjerovao ti to ili ne) i on ubrzava za 12.1 sekundu do 100 sto dodje preko 1.5 sekundu brze od tebe, sto je jaaako velika razlika, i maksimalna brzina mu je 182km/h. To su ti fabricki podaci. Znaci taj tvoj nema teorije da je brzi od audi-a 1.8i osim ako taj audi nije imao peglicin motor pod haubim ili ubacen mocni 1.6D sa nenormalno velikih 40kW...
Tvom polu pise u savrenim uvjetima (labaratorijskim) da je potrosnja 5.5L sto znaci na tu brojku dodaj bar jos 1L najmanje ako ne i litar i pod i to ti dodje realna potrosnja tog auta po gradu kad ga normalno vozis...
 
zezu na stranu,ja sam imao bmw "kockicu" 318i bio kod mene 7 god ,a kad je meni dosao u ruke imao je nekih 11-12 god.starosti i trosio je 10l kombinovane voznje,a 5-te nikad nije osjetio :D a posle njega,kupim pasata 5 tdi 81KW i naravno da se osjeti razlika u potrosnji,,al BMW je bio stroj,,onu seriju nikad vise nece napravit..
 
Član
2zgubkz.jpg



claim.png





:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


7% nagib
 
da se i ja poFalim dizelčinom (koji inace malo trose jel) :D 1.6 td ic
lagana kombinovana 5.5-6 lit (znaci cener do 12 ka em moze prec 100 km al bas normalno 80. 90 kmh)
moja uobicajena voznja (ono kad se naspe više goriva :D ) cca 7-8 l/100km
kad se gasa samo malo vise 10 lit i vise (smiješnost al istina)
(za ove smijesne brojke zahvalan šarafciger tunning)
toliko :D
 
Top