Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
pozzz...da otvorim novu temu,znaci koliko trosi vase auto u gradskoj voznji i na otvorenom..kod mene je VW Golf 4 74 kw 4-4.5L na otvorenom 5-5,5 gradska
 
Član
Evo da ti ja odma odgovorim . 4-4.5 l otvorene mozes kad bi vozio bez ikakvog uspona u petoj i nijednog prestizanja 80km/h maximalno 90km/h . A taj grad nema takodje teoretske sanse ,jer stani 2 puta na semafor potrosnja ti skace .
Realna i iskrena potrosnja bez laganja samog sebe a i drugih tog motora jer imam isti je otvorene od 5 do 6 l ,a grad od 7-8 l ,pa i vise naravon ako je guzva . A prosjek na duzu voznju ili pod 2 na bord kompjuteru je od 6-6.5 . Tako da .
 
Član
Uslikacu ti i ja tako . Cak je moj rekord bio 3.4l na 20km ,a jel to potrosnja ? Meni je jucer Sarajevo- Mostar bila 4,2. ,ali bas to sto sam ti rekao nisam presao 90km/h i za mene nije to voznja . A kad sam isao vozio sam kako inace vozim i potrosnja je 5.8 i svima je bliza ovome nego tome 4,2 i tim sitnim potrosnjama . Jer uvjeti moraju bit idealni da to postizes .
A evo ti i dokazi


Ali pazi to nije prava potrosnja . Zato me jako nerviraju ove price o niskoj potrosnji .Samo tdi probija potrosnju i koja je u knjigama njegovim navedena . ahaaa
 
Član
Octavia 1.6TDI prosjecna 5.9
Jednom vozio po ravnici, 13°C nije bilo vjetra i drzo ga na temp i za 35km pisalo prosjecna 4.1
u gradu uzme oko 7.5
Sa prikolicom oko 9

To 3.8 objesi mačku o rep.
 
BHT Ovisnik
Volvo 1.9 Turbo 200ks mi trosio otvorene 10l bez slepanja po cesti,kada sam ponovo složio motor normalne voznje oko 8 otvorene,standarno 80-100km/h. Po gradu se najmanje vozam,al normalne voznje oko 14-15,malcice vise gasa i guzve oko 17L. Kombinirana oko 12.5L. Pezo sto sam uzeo 3.0 V6 koliko sam mogao sracunati skoro pa isto kao volvo,oko 8L otvorene,iduci dana cu znati vise. Nissan pickup 2.7D mi trosi 8L otvorene, 10L kombinirane. S njim je sve normalna voznja jer mu je max brzina jedva 110km/h
 
Član
Kod mene je Golf 74 kw, gradska ljeti sa klimom 7,5, a na otvorenom 5,5, zimi ne mogu reći jer dosta radi i u mjestu zbog grijanja itd...
 
Član
Otvori covjek temu i baci bombu
Corsa GSi, 1.8 16v
otvorene 7.2 uz povremena stiskanja, mislim da bi se moglo spustit na 6.5 ako bih malo vise pazio, ispod toga tesko, mozda petom na 70kmh i tempomatu
gradske uzme 10-11 s povremenim zavrtanjima u crveno
moglo bi se spustit na 9-9.5l ako bih pazio
sve je mjereno na plinu, zimi, na benzinu nisam nikad toliko u komadu vozio
pored plina, potrosi i 3-4 litra benzina na 300km, nekad i malo vise, zavisno od temperature, mada na benzinu pretezno radi u leru i malo voznje
 
Član
Mercedes w169 180CDI autotronic
Otvorena 4.8-6.5 sve ovisi koliko se upire i kakva je cesta. Gradska ljeti sa klimom 8.2-9.5, zimi 8-11 jer se CDI grije sporije pa se nikada ne ugrije po gradu jer je uvijek pali-gasi, a ako se baš pazi i ljeti i zimi gradske može oko 7.5 al to je moronska vožnja onda. A ako se upire hladan kao što mi sestra to često radi zna gradske bit i 12..
 
Punto JTDr 59kw+
Otvorena,malo ispod 4(sporanje),grad 6.5 i vise ovisi od voznje,ispod ne ide.
MB E270 CDI 130kw
Krstarenje 5.5l,grad 10-12l pa do 14.
 
Član
Kia benzin 1.6 lagana otvorena 6 - 6,5, otvorena po mom čeifu 7,5, a gradska čini da se često družim s momcima na pumpi.
 
Top