Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Član
Pa po nekoj logici kada je auto pod kompresijom krece se samo,vrte se tockovi,vrte se poluosovine,vrti se radilica,pokrece klipove i sam stvara kompresiju odnosno udar te pokrece motor. I logicno je da je valjda 0. Dok na leru ga pokrece gorivo i stvara potisak,odnosno rad motora ?

Ma znam logiku, nego nemoguće je da je 0, on troši nešto goriva, mora nešto stvarati ekploziju, to mi nije bilo jasno,a i recimo na leru kad pokaže 25l/100 km mislim da to nije tačno, jer kad bi se spustio negdje niz neku planinu koja ima 100km na leru ne vjerujem da bi potrošio toliko nema šanse...
 
Član
Nemoguce da je taj broj cista 0, otkud onda izduvni gasovi, sta sagorijeva? Po toj logici auto se moze zauvijek kretati nizbrdo u brzini bez da trosi ni kap goriva.. Nema mi logike ako neko ima objasnjenje neka kaze bas me zanima ovo..
 
BHT Ovisnik
Pa mora trositi,ali ne trosi toliko da bi mozda board prikazivao. Prska sitno goriva za exploziju, nekome prikazuje 0.x il slicno nekome ne prikazuje nista. Nekome je tocan,nekome laze po litar i vise. Mozda u tom sitnom rasonu, to sto malo trosi nije tocan komp ili ne prikazuje.
 
Član
Nemoguce da je taj broj cista 0, otkud onda izduvni gasovi, sta sagorijeva? Po toj logici auto se moze zauvijek kretati nizbrdo u brzini bez da trosi ni kap goriva.. Nema mi logike ako neko ima objasnjenje neka kaze bas me zanima ovo..
pogledaj malo pojmove fuel cut off - decelerating i slicno...na vecini sajtova pise da se injektori zaustave...
ne pratim to pa nemam iskustva, al je, prema forumima, tako
 
Član
Pa po nekoj logici kada je auto pod kompresijom krece se samo,vrte se tockovi,vrte se poluosovine,vrti se radilica,pokrece klipove i sam stvara kompresiju odnosno udar te pokrece motor. I logicno je da je valjda 0. Dok na leru ga pokrece gorivo i stvara potisak,odnosno rad motora ?
Uvjek se ubaciva gorivo u cilindre. Kad palimo auto na guranje niz neku stranu ne trebamo ni gas dati auto upali a ako nema goriva u autu pa ga pokusamo upaliti na guranje auto krene trzati i proizvoditi cudan zvuk bas zbog nedostatka goriva.
 
Član
Ma znam logiku, nego nemoguće je da je 0, on troši nešto goriva, mora nešto stvarati ekploziju, to mi nije bilo jasno,a i recimo na leru kad pokaže 25l/100 km mislim da to nije tačno, jer kad bi se spustio negdje niz neku planinu koja ima 100km na leru ne vjerujem da bi potrošio toliko nema šanse...

Na leru ti ne pokazuje potrošnju po kilometru nego po satu, npr. 0,7 l/h. U leru se ne voziš nego stojiš, te prema tome ne možeš preći ni metar a ne 100 kilometara.

Motori modernijih auta pri kočenju motorom ne troše ni kapi goriva, te se teoretski može preći npr. 1000 kilometara bez goriva. Teoretski jer ne postoji cesta u konstantnom nagibu tolike duljine.
 
Top