Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

Joj sto lazete sami sebe za grad, danas testirali pola 1.4 TDI (DI crveno) 2001 god okrugli farovi naprijed pun do vrha 100 km i nasuli opet do vrha. I znate koju brojku mi je izbacio 8,93 l za autic s 3 klipa s tim da je sve grad max udaljenost 5 km i nazad.
kod mene isti motor samo starija verzija 6n2 isto ga testirao nasuo puna full gradska voznja presao 105 kilometara potrosio mi 5.5 litara
 
Super Moderator
Full gradska, fojnica?

Evo kad ste vec poceli pisati. Zadnje testiranje alfe sto se tice potrosnje. 1.9 jtd 16v 110kW, remap, egr off
Pun rezervar 60l (ne skroz do cepa nego cim je pistolj izbacio cca 58l), resetovana kilometraza, vozio nekih 600 km, dosuo 50 KM po 1.86 (cca 27 litara) vozio jos 430 il 450 km ne sjecam se tacno, odem na benzinsku i naspem sad do cepa bukvalno pocela se preljevati nafta, tacno 47,9 litara. Posto se ne sjecam tacne kilometraze sad, znam da sam izracuno tacno 7,25 litara. Kombinovana voznja
 
Član
Moja nacesca relacija od 3-3,5km ima 6 raskrsnica od toga dvije na zelenom pustaju samo 4 vozila pa mi treba nekad 15min da predjem 3-3.5km.
 
Full gradska, fojnica?

Evo kad ste vec poceli pisati. Zadnje testiranje alfe sto se tice potrosnje. 1.9 jtd 16v 110kW, remap, egr off
Pun rezervar 60l (ne skroz do cepa nego cim je pistolj izbacio cca 58l), resetovana kilometraza, vozio nekih 600 km, dosuo 50 KM po 1.86 (cca 27 litara) vozio jos 430 il 450 km ne sjecam se tacno, odem na benzinsku i naspem sad do cepa bukvalno pocela se preljevati nafta, tacno 47,9 litara. Posto se ne sjecam tacne kilometraze sad, znam da sam izracuno tacno 7,25 litara. Kombinovana voznja
ma sta kazes :D :D :D :D
 
Član
Može li mi neko objasniti zašto board pokazuje 0 potrošnju kad ideš na kompresiji , a kad ideš na leru pokazuje 18-20 l/100km?
 
BHT Ovisnik
Pa po nekoj logici kada je auto pod kompresijom krece se samo,vrte se tockovi,vrte se poluosovine,vrti se radilica,pokrece klipove i sam stvara kompresiju odnosno udar te pokrece motor. I logicno je da je valjda 0. Dok na leru ga pokrece gorivo i stvara potisak,odnosno rad motora ?
 
Član
Nemoguce ba, da se ne izrazavam drugacije. Da nemam taj auto mozda, ali mozda bi ti vjerovao. otvorena voznja ok, ali gradska nemoguce
 
Top