Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
U Pontiac naravno :)

Malopre sam uslikao par slika, da vidim sta uopste kupih :)

Dobre vesti su da imam i komplet kvacilo sa bellhousing-om, tako da treba "samo" t56 menjac, mislio sam da ovaj deo fali. Koliko videh dobar deo instalacije, tacnije veliki deo je na motoru, ali cekam da mi stigne Service Manual za Viper, pa da vidim sta jos tacno treba pored kompjutera.


 
Ti si LIK, svaka cast prijatelju, koja mrcina od motora jbt, eee preko 500 obrtnog na 1000rpm, jel to moguce :icon_eek::cool: a ja, inace motor iz Vipera je zapravo motor iz nekog kamiona il sta vec, grdosija
 
Član
Da, motor je kamionski inace, a evo ovde koga zanima malo o tom motoru :)

The centerpiece of the car was its engine. It was based on the Chrysler LA design, which was a truck engine. The original configuration made it too heavy for sports car use, so Lamborghini, then owned by Chrysler Corporation, revamped Dodge's cast-iron block V10 for the Viper by recasting the block and head in aluminum alloy. Some within Chrysler felt the pushrod two-valve design, while adequate for the truck application, was unsuitable for a performance car and suggested a more comprehensive redesign which would have included four valves per cylinder. Chrysler, however, was uncertain about the Viper's production costs and sales potential and so declined to provide the budget for the modification.
The engine weighed 711 lb (323 kg) and produced 400 bhp (300 kW) at 4600 rpm and 465 lb·ft (630 N·m) at 3600 rpm, and thanks to the long-gearing allowed by the engine, provided fuel economy at a United States Environmental Protection Agency-rated 12 mpg-US (20 L/100 km; 14 mpg-imp) city and 20 mpg-US (12 L/100 km; 24 mpg-imp) highway.[5]
 
asti 300 kila motor tezak,nije ni cudo da je americka auto industrija predpropasti. ali svaka ti cast bit ce to stroj,samo mi je ova boja totalno neozbiljna za ovako auto,crna bi mu stala ka budali pleska :cool:
 
Pa ubermocni, svemoguci, cijenjeni VR6 je tezak sa mjenjacem 250kg, sta rec na to tek, a izbacuje "bijednih" 175 ks, pih
 
Legend
AMERICAN MUSCLE , sve je u amera XXXL , pa neka i ove grdosije , svaka cast druze !!

@erol ,....... jebaji ga , cijenjen je samo radi Čehre,zvuke....a sila i nije neka , druge faktore ne treba ni spominjati :lol:
 
Znam da nije sila, bio sam sarkastican :D

a zvuk naravno, razumijemo se, cak se i ja kao ne bas neki ljubitelj vw-a :D divim onoj savrsenoj kombinaciji dubokog i vristeceg zvuka, zvuk koji bas ono ima boju sto kazu :cool:

nego :icon_exclaim:
 
Član
BRAVO, i opet bravo...daj samo kazi jesi kod nas nabavio mrcinu ili je i to stiglo preko grane zivo me zanima...I samo napred bice pravi muscle car :)
 
Član
Usao Pontiac u garazu malo da napokon odsecem one divlje nosace hladnjaka sto su prethodni vlasnici momacki zavarili :)

 
Top