Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Danas je palo malo "patosiranje" napred i napokon je sredjen izduv, a stavljene i DTM style cevke 89mm.





Evo i slike pre spustanja :)
 
Član
Kocnice jos ne stizem da uradim, ima tu dosta posla, a poceo sve bolje da koci kako nalezu ove nove plocice i zato malo odlazem taj "poduhvat" :)
 
Član
Ipak sam malo preterao sa spustanjem, pa sam po preporuci drugara kupio prednje opruge od VW Transportera 2/3 i montirao ih posto pasuju na Pontiac. Taman se spustio koliko treba i nije onoliko mekan kao sa skracenim oprugama gde se sabijao skroz do granicnika na najmanjoj rupi. Uglavnom sad 'em imam cele opruge, 'em je spusten taman koliko treba, 'em lezi odlicno i u krivinama i na rupama :) E da Ameri znaju kako se u Srbiji spusta Pontiac, a oni bacaju pare na Eibach Pro kit, ovo, ono... :) :) :)



Sad mi ostaje samo da podesim ponovo napred nagib tockova, posto Pontiac ima stelovanje preko nosaca solje amortizera, al' me mrzelo da se zezam sa time posle bajanja sa oprugama, pa su sada prednji tockovi u solidnom "minusu", ali resicu prvom prilikom.
 
Član
Pre par dana skinut plin i pocelo se sa izbacivanjem jos nepotrebnih stvari iz motornog prostora (cruise control i evaporator canister), kako bi se napravilo mesta za Supercharger koji je u nekom okvirnom planu, ali o tom, po tom :) Takodje, izbacen je i fabricki filter za vazduh koji je zauzimao dosta prostora i bio je tezak :), a stavljena pecurka. Probusena je mala rupa na cepu za rezervoar zbog oduska, jer sada vise nema evaporator canistera. Uradjeno je i centriranje trapa posle ovih vratolomija sa oprugama. Stavljen je i novi kais, a izbacene su i preostale cevi od vazdusne pumpe.




Evo kako sada izgleda motorni prostor;


Ovako je izgledao davno, bez plina, a sa klimom:


A ovako je izgledao posle izbacivanja klime i ubacivanja plina:
 
Top