POMOC! Voznja poslije 23??!!

POMOC! Voznja poslije 23??!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
e hvala ti :cool: uglavnom smijem,ako pisao kaznu nek pise,onda nemoze ta kazna proci za poslije 23
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ma mozete vi svi mene jebat,ja ne kontam,procitao sam limpi sto si stavio,u jednom pise da se ne smije poslije 23,u drugom se to ne brise ? :S
tek sam polozio,ne bih bas imao problema s njima:D

Druze u izmjenama i dopunama zakona o bezbjednosti saobracaja lijepo pise da se brise slovo "C" iz clana 186. stav 8. sto znaci da onaj ko posjeduje vozacku dozvolu C kategorije moze voziti iza 23 h, bez obzira na godine, dok svi koji imaju B1, B, BE, C1 ne smiju voziti iza 23h ako su mladji od 23 godine.
Mene su vise puta zaustavili iza 23h, poslednjih 2-3 mjeseca i kad podju da pitaju za godine vide u vozackoj C kategoriju i odustanu od pitanja. onda ja njih pitam za pojedina nepropisna parkiranja (konkretno kod kafica Hollywood u lukavcu na sred saobracajne treke) oni meni objasnjavaju da nema zakonske osnove da to kazne jer su nasi "pametni" parlamentarci greskom izbrisali clan o kazni za nepropisno parkiranje.

PS: citao sam prethodne komentare i sumnjam da je iko procitao s razmjevanjem zakon, pa ima raznih blamaza.
pozdrav svima
zelim vam ugodnu i sigurnu voznju

Limpi je napisao(la):
Evo zadnji put :lol:

1:
dakle "osnovni" zobs:

http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf
na njega je izasla ova dole ispod dopuna, i u clanu 186. stavovi od 5 postaju od 6, jer je jedan ubacen...odnosno stav 8 koji se odnosi na voznju iza 23.00, postaje stav 9.

Službeni glasnik BiH broj 44/2007
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

^lan 1.

(1) U Zakonu o osnovama sigurnosti saobra}aja na putevima u Bosni i Hercegovini ("Slu`beni glasnik BiH", broj 6/06) u ~lanu 186. iza stava (4) dodaje se novi stav (5) koji glasi:

"(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."

(2) Dosada{nji stavovi od (5) do (10) postaju stavovi od (6) do (11).

2:
te zadnja dopuna:

http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon%20%20o%20izmjenama%20i%20dopunama%20ZOBS%202010.pdf
clan 57, kojim se brise stav 9( ili TI GA VOZNJA IZA 23.00) u clanu 186....

e ako sada nije jasno, ne znam :lol: :lol:

druze stav 9 se odnosi na slovo P, a ne na voznju iza 23 h.
 
BHT Ovisnik
e sad me zbuni i ti ocam':D
ja procitam da se ne smije voziti poslije 23,pa kazu smije,pa sad ti ne smije,sto kazu jebe lud zbunjenog:D
 
Član
sto ga komplikujete u jednu stvar vise :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Procitaj moj post, stav 9 je bio slovo p, ali dopunom jos iz 2007 godine, ubacen je jedan "logican stav:
(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."
tako da je slovo p "STAV", postao broj 10,.... od mene dosta, vozim iza 23.00 i vozit cu i dalje, nece mi niko nametat policijski sat :lol:

http://www.bhtuning.com/izmjene-dopune-zobs-obavezno-voznja-nakon-23h-dozvoljena-t-42288-12.html
 
Član
Limpi je napisao(la):
sto ga komplikujete u jednu stvar vise :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Procitaj moj post, stav 9 je bio slovo p, ali dopunom jos iz 2007 godine, ubacen je jedan "logican stav:
(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."
tako da je slovo p "STAV", postao broj 10,.... od mene dosta, vozim iza 23.00 i vozit cu i dalje, nece mi niko nametat policijski sat :lol:

http://www.bhtuning.com/izmjene-dopune-zobs-obavezno-voznja-nakon-23h-dozvoljena-t-42288-12.html

isto ovo sam sad htio napisat. najvse raju buni to sto je prikazano ja je famozni clan 9 vezan za slovo P, ali dosta zaboravlja da je ubaceni zakon ucinio da je P postalo clan 10, a clan 9 - izbaceni zabrana voznje poslije 23...

nezz sta vise peglate oko jednog te istog pitanja...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
e sad me zbuni i ti ocam':D
ja procitam da se ne smije voziti poslije 23,pa kazu smije,pa sad ti ne smije,sto kazu jebe lud zbunjenog:D

nemam te sta zbunjivat, po zakonu svi koji imaju polozenu C kategoriju (kamion nosivosti preko 7500 kg) smatraju se profesionalcima i smiju uvijek voziti bez obzira na godine, dok za ostale ostaje isto. jednostavno je

@limpi kasno sam to shvatio pa mi se nije dalo da brisem dio svog komentara
 
Početnik
kako god, ja imam 100 km da platim za voznju poslije 23h, taman sad kad sam napunio 23 godine...
 
Početnik
Limpi je napisao(la):
Oggy, jedino da se zalis jp. vodovoda i kanalizacija :D :D

a predao sam vec zalbe u njihove zalbene kutije, velike sive na tockovima, ima ih svugdje po gradu, no odgovora jos nema :D
 
Član
Limpi je napisao(la):
sto ga komplikujete u jednu stvar vise :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Procitaj moj post, stav 9 je bio slovo p, ali dopunom jos iz 2007 godine, ubacen je jedan "logican stav:
(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."
tako da je slovo p "STAV", postao broj 10,.... od mene dosta, vozim iza 23.00 i vozit cu i dalje, nece mi niko nametat policijski sat :lol:

http://www.bhtuning.com/izmjene-dopune-zobs-obavezno-voznja-nakon-23h-dozvoljena-t-42288-12.html

;)
podrzavam i isto tako i radim :lol:
 
Ma u nas radi kako ko hoce, sto se policije tice.. Mene vise od godine zaustavljaju, nit' ko spominje slovo P, niti voznju poslije 23 sata, samo me par puta opomenuli, al' buduci radi posla da sam prinudjen vozati iza 23 sata, na kraju su me pustali.. Al' ima ovo frisko haha, neki dan dodje od druga rodjak (policajac koji radi u RS), kaze ukinuto je ono slovo i zabrana voznje poslije 23 da znate. Aj' dobro, neku noc mene zaustavlja policija, ja izasao na kratko zaboravio dokumente, nisam ni svoje auto vozio bla bla, uglavnom uzeo podatke, i dolazi mi prije par dana kazna "isti je vozio vozilo registrovano na ............ koje nije bilo obiljezeno slovom P pocetnik" hahaha, reko koji vrag, a nema jos malo skroz ostalo da prodje 2 godine pune, problem je sto u nas je tako, zapisu te na blok, i onda on pise tamo sta hoce u stanici i dodje postom ti kazna.. Mislim, brate mili da mi je napisao kaznu sto nemam dokumenata, ipak auto nije moje, i za pojas, a za slovo, ismijao sam se. Al' jbg-a ne da mi se prepucavat' platit kaznu i ko ga jebe, i onako mi je iz mraka iskocio nit' ima prsluce, nit svjetala na autu, nit' cunjeva, mrak mrtvi gdje su stajalo, svijetli sa nekom lampicom, malo falilo da ga pokupim, ja mislio djeca se igraju kraj puta, mada u nas je zakon, da zakona nema, radi ko sta hoce!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top