POMOC! Voznja poslije 23??!!

POMOC! Voznja poslije 23??!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

Moze te zaustaviti, ali mora ti dati preksajni nalog(ili kako se vec zove onaj veliki obrazac) i uplatnicu . . .ne salju oni na kucnu adresu, bar je kod nas tako!
 
Član
187 je napisao(la):
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

Može,mene samo takvi hvataju pi*ka im materina!!!!
 

187

Član
yosma je napisao(la):
187 je napisao(la):
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

Može,mene samo takvi hvataju pi*ka im materina!!!!

e *ebem mu po familije... a ja cuo da ti ne moze pisat kaznu...
 
Član
187 je napisao(la):
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

u kiseljaku masovno tako zaustavljaju.. posebno jedan policajac (Imamović) ako skrenes na semaforu a u međuvremenu ti se ugasi zmigavac.. onda zove ljude da potvrde je li upalio covjek.. :lol:
 
BHT Ovisnik
znaci clan 186. kako sam shvatio Limpi iz prilozenog P se ne mora nositi i ne moze se poslije 23 ? il ima jos neka nadopuna:icon_mad:
 
Član
187 je napisao(la):
yosma je napisao(la):
187 je napisao(la):
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

Može,mene samo takvi hvataju pi*ka im materina!!!!

e *ebem mu po familije... a ja cuo da ti ne moze pisat kaznu...


Ma nije meni ni to problem,nego što sam ja voljan da odem i u stanicu po nalog,a njima mrsko,pa dok ja dobijem kaznu,odma dobijem i +20 za sudske troškove...

Zadnji slučaj,Banovići:"Mogu li dobiti nalog?"
Policajac:"Imam posla"
I ja papak nisam se sjetio od nervoze da ga snimim kako sjeda na kafu,pa da to odnesem komandiru...
 

187

Član
yosma je napisao(la):
187 je napisao(la):
yosma je napisao(la):
187 je napisao(la):
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...

Može,mene samo takvi hvataju pi*ka im materina!!!!

e *ebem mu po familije... a ja cuo da ti ne moze pisat kaznu...


Ma nije meni ni to problem,nego što sam ja voljan da odem i u stanicu po nalog,a njima mrsko,pa dok ja dobijem kaznu,odma dobijem i +20 za sudske troškove...

Zadnji slučaj,Banovići:"Mogu li dobiti nalog?"
Policajac:"Imam posla"
I ja papak nisam se sjetio od nervoze da ga snimim kako sjeda na kafu,pa da to odnesem komandiru...


ma mene nervira sto drotovi nekakvu silu glume kontaju oni BOG.. a meni malo fali i onda pocnem da tersam i tako kazne se redaju xD
 
Član
CoL3 je napisao(la):
znaci clan 186. kako sam shvatio Limpi iz prilozenog P se ne mora nositi i ne moze se poslije 23 ? il ima jos neka nadopuna:icon_mad:

ja cu ovo da isprintam pa kad zaustave vidjecemo tko je u pravu..:lol:

ZAKON
O OSNOVIMA BEZBJEDNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U
BOSNI I HERCEGOVINI

Sarajevo, Septembar/Rujan 2007.
Član/Članak 186.
(1) Voza~ka dozvola izdat }e se licu/osobi na njegov zahtjev ako ispunjava
uslove/uvjete iz ~lana/~lanka 184. ovog Zakona.
(2) Voza~UK dozvolu izdaje nadle`ni/ovla{teni organ/tijelo.
(3) Voza~ka dozvola izdaje se licu/osobi i produ`ava s rokom va`enja od
10 godina, a licima/osobama starijim od 65 godina `ivota s rokom va`enja od
tri godine.
(4) Rok va`enja voza~ke dozvole od 10 godina ra~una se od dana njenog
izdavanja, odnosno produ`enja njenog va`enja.
144
(5) Licima/osobama koja u vrijeme izdavanja voza~ke dozvole imaju vi{e
od 55 godina `ivota izdaje se voza~ka dozvola ~iji je rok va`enja do navr{enih
65 godina `ivota, s tim {to taj rok ne mo`e biti kra}i od tri godine.
(6) Izuzetno od odredbe stava/stavka (3), voza~ka dozvola mo`e se izdati
ili se njeno va`enje mo`e ograni~iti i na rokove kra}e od utvr|enih, na osnovu
nalaza i mi{ljenja zdravstvene ustanove, danim u uvjerenju o zdravstvenoj sposobnosti
lica/osobe, ali ne na rok kra}i od dvije godine.
(7) Lice/osoba koje je polo`ilo voza~ki ispit i dobilo voza~ku dozvolu za kategoriju
vozila A1, A, B ili C i C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja voza~
ke dozvole upravljati vozilom na putu/cesti brzinom ve}om od 70 km na
~as/sat, na putu/cesti namijenjenom isklju~ivo za saobra}aj/promet motornih
vozila i brzom putu/cesti brzinom ve}om od 90 km na ~as/sat, odnosno 120
km na ~as/sat na autoputu/autocesti, a lakim motociklom 40 km na ~as/sat, niti
tim vozilom smije vu}i priklju~no vozilo, a ni organizovano/organizirano prevoziti
djecu.
(8) Lice/osoba iz stava/stavka (7) ovog ~lana/~lanka, mla|e od 23 godine,
ne smije upravljati vozilom u saobra}aju/prometu na putu/cesti u vremenu od
23 ~asa/sata do 5 ~asova/sati, osim ako je s njim u vozilu lice/osoba starije od
25 godina koje ima voza~ku dozvolu i kojem u posljednjoj godini nije izricana
za{titna mjera ili mjera bezbjednosti/sigurnosti zabrane upravljanja motornim
vozilom.
(9) Lica/osobe koja prvi put steknu voza~ku dozvolu obavezna/obvezna su
da, u trajanju od dvije godine, obilje`e vozilo kojim upravljaju posebnim znakom.

(10) Bli`e odredbe o posebnom znaku iz prethodnog stava/stavka propisuje
ministar, u saradnji/suradnji s organom/tijelom nadle`nim/ovla{tenim za unutra{
nje/unutarnje poslove.

ZAKON
O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA BEZBJEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI


Član 57.
U članu 186. stav (8) slovo "C" briše se.
Stav (9) briše se.
 
Član
ova zadnja izmjena i dopuna donesena je nedavno, tako da ja mislim da se ova dva stava (8) i (9) ovog clana iz 2007g brisu.
 
*ebem ti i zakon i zakonodavstvo, i skupstinu i opstinu i parlament, i presednike i ministre i vladu i podpredsednike i premijere . . . . . . sve njih i njihovu politiku zajedno . . . . . zbog njih nam i jeste ovakva drzava kakva jeste . . . . .jebu nas na sve strane. . . . a narod cuti i trpi. . . .i treba nam:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Moze se iza 23.00....
citajte postove ljudi, ili pitajte nekoga tko zna u policiji,... nema gdje me nisu sve zaustavljali u gluha doba, mozda bi manje da nemam ksenone :D neke patrole kazu ne moze iza 23.00, ja fino zakone i dopune, e tu se oni zbune, puste i traze drugu zrtvu...
 
BHT Ovisnik
ma mozete vi svi mene jebat,ja ne kontam,procitao sam limpi sto si stavio,u jednom pise da se ne smije poslije 23,u drugom se to ne brise ? :S
tek sam polozio,ne bih bas imao problema s njima:D
 
Član
Evo zadnji put :lol:

1:
dakle "osnovni" zobs:

http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf
na njega je izasla ova dole ispod dopuna, i u clanu 186. stavovi od 5 postaju od 6, jer je jedan ubacen...odnosno stav 8 koji se odnosi na voznju iza 23.00, postaje stav 9.

Službeni glasnik BiH broj 44/2007
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

^lan 1.

(1) U Zakonu o osnovama sigurnosti saobra}aja na putevima u Bosni i Hercegovini ("Slu`beni glasnik BiH", broj 6/06) u ~lanu 186. iza stava (4) dodaje se novi stav (5) koji glasi:

"(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."

(2) Dosada{nji stavovi od (5) do (10) postaju stavovi od (6) do (11).

2:
te zadnja dopuna:

http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon%20%20o%20izmjenama%20i%20dopunama%20ZOBS%202010.pdf
clan 57, kojim se brise stav 9( ili TI GA VOZNJA IZA 23.00) u clanu 186....

e ako sada nije jasno, ne znam :lol: :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top