POMOC! Voznja poslije 23??!!

POMOC! Voznja poslije 23??!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja koliko se sjecam u onoj dopuni zakona je bilo samo da se taj clan izbacuje. tako da nikako ne moze biti da je dodato to da se clan izbacuje samo za one koji imaju preko 2 god vozackog iskustva. sto opet znaci da drotovi pokusavaju na foru napisat kazne...
 
Sad ce opeti poceti, neko kaze smije se neko ne smije:icon_question:, ja vozio citavo ljeto posle 11 niko mi nista nije rekao, izgleda da to zavisi od opstine od opstine ili od strumfa do strumfa:lol: u ovoj nasoj drzavi se ne zna ko pije a ko placa (mislim zna se, narod placa a oni u vrhu piju sam' et . . . ):icon_mad:
 
Član
glupa nam je drzava,a i mi smo vala glupi. Meni da se desi slicna stvar,ja bih ga pustio da mi napise kaznu,i odma neka mi uruci prekrsajni nalog,nista mu ja tu ne bi potpisivao. I odma bih sutradan taj isti nalog odnio njegovom sefu,naravno prije toga bih nasao zakon gdje pise da je zabrana ukinuta,,i otisao bih fino i pitao ko je lud. I ovi policajci poceli pravo da seru,kod jednog nema zabrane,a kod drugog ima,kao on ne ferma dopunu zakona.joj sto ih treba povaljat sve redom:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Ima li ko citav zakon o izmjenama i dopunama koje su bile 2006 tj. ovu dopunu al cijelu jer nikako ne mogu da je nadjem...

Službeni glasnik BiH broj 44/2007
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

^lan 1.

(1) U Zakonu o osnovama sigurnosti saobra}aja na putevima u Bosni i Hercegovini ("Slu`beni glasnik BiH", broj 6/06) u ~lanu 186. iza stava (4) dodaje se novi stav (5) koji glasi:

"(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."

(2) Dosada{nji stavovi od (5) do (10) postaju stavovi od (6) do (11).
 
Član
Jutros isao da platim kaznu zbog onog foto- radara, posto mi je dosla kazna na starog jer je na njemu auto, isao tamo da prijavim da sam ja vozio, i 4 policajca sjede u kancelariji i ja reko da vas pitam za slovo P, treba li to vise, kazu sva 4 ne treba, ali ostaje zabrana poslije 23.00....
e sad tek ja neznam ko koga u zdrav mozak!!!!
 
Administrator
prvo su rekli da ne treba P i da se poslije 23 ne moze voziti... onda je proslo par dana i ministri su pricali na radiju i izaslo u medijima da je P ipak obavezno ali da se smije voziti poslije 23 ;)
 
Član
U Gorazdu ne treba nositi P i smije se voziti poslije 23h ..i u RS-u isto policija zaustavila jarana i rekla da ne treba P i smije se poslije 23h...
 
Član
:lol: evo ga opet oko voznje iza 23.00, nije dugo :lol:

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100701082/komentari#komentari

darko111 je stavio dopunu gdje je jedan stav ubacen u zobs i promijenjen redoslijed...
http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf

i evo zadnja dopuna gdje se ukida voznja iza 23.00
http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon%20%20o%20izmjenama%20i%20dopunama%20ZOBS%202010.pdf



ko hoce lagano print i u auto.. kada odredeni "drotovi" krenu pametovat, pokazes zakon, dopune i pici dalje...
 
Član
u petak mi drugu napisali kaznu za slovo P, ja bio u autu s njim.. radar bio, ogranicenje 50, a njega skinuli na 54, pa kad ne moze kaznu napisati za brzinu, moze za P :)
 

187

Član
evo usput da i ja upitam, jel te moze drot zaustavit ako nema bijele kape i prsluka i da ti napise kaznu u blokic i onda ti dodje kazna na kucnu adresu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top