Pomoć oko kupovine audi A6 2.4

Pomoć oko kupovine audi A6 2.4

Član
Pozrav.
Interesuje me da li je neko imao ikakvog iskustva sa Audi a6 2.4 V6 2004.godina proizvodnje, na šta trebam obratiti pažnju prilikom kupovine, čitao sam na nekom portalu da su ti motori najzahvalniji za odrzavanje. Svaka pomoć bi dobro došla i savjeti
 
Član
Pozrav.
Interesuje me da li je neko imao ikakvog iskustva sa Audi a6 2.4 V6 2004.godina proizvodnje, na šta trebam obratiti pažnju prilikom kupovine, čitao sam na nekom portalu da su ti motori najzahvalniji za odrzavanje. Svaka pomoć bi dobro došla i savjeti
Dobro si cuo. Dosta zahvalni motori. Uz redovne servise ne poderivi.

Ima max 177ks i 230Nm

Zbog tezine trom, zbog cega sam odustao od kupovine.

Jedina i najveca mana mu je potrosnja, ali uz plin podnosljivo.

1.8t se meni puno vise svidio

Send via Gameboy Color
 
Član
U planu i jeste benzin/plin ne volim bas neku extremno brzu voznju, ono sto me jos zanima jeste da li je kod tih motora lanac ili remen, citao sam da kod pojedinih motora lanac se nalazi iza motora do mjenjaca?
 
Član
U planu i jeste benzin/plin ne volim bas neku extremno brzu voznju, ono sto me jos zanima jeste da li je kod tih motora lanac ili remen, citao sam da kod pojedinih motora lanac se nalazi iza motora do mjenjaca?
Lanac

I znaj: lanac ne znaci da se nikad ne mjenja. Ukoliko nakon palenja imalo "zvrlji" vrijeme mu je da se mjenja... Inace zna puci on ili zatezaci, ili se toliko istegnuti da mu paljenje ne stima...

Send via Gameboy Color
 
Član
Sve sto covjek napravi naravno i da se kvari, al mislim sa lancem nema velikog servisa, kao sto je u pitanju sa remenom kod lanca je kada se cuje "zveketanje" prilikom paljena lanac ili su spaneri, nesto malo sam pronasao po nekim portalima ali nigdje nisam mogao naci da je neko imao nekih problema da tim motorima. Da li su stvarno toliko nepoderivi ti motori uz odrzavanje ili vrlo malo ih na trzistu pa nema nekih podataka o njima.
 
Član
Ima budi siguran, kod svakog dijela u određenoj mjeri dolazi do habanja, istezanja, savijanja...
Iako je to na nekih 180k-220k nisam siguran, ali itekako se sve servisira.

Tek zadnjih godina strucnjaci su mislim dosli do nekih rezultata tvrdnji kod kojih bi ugrađeni lanac mogao trajati vjecno.
 
Član
Sve sto covjek napravi naravno i da se kvari, al mislim sa lancem nema velikog servisa, kao sto je u pitanju sa remenom kod lanca je kada se cuje "zveketanje" prilikom paljena lanac ili su spaneri, nesto malo sam pronasao po nekim portalima ali nigdje nisam mogao naci da je neko imao nekih problema da tim motorima. Da li su stvarno toliko nepoderivi ti motori uz odrzavanje ili vrlo malo ih na trzistu pa nema nekih podataka o njima.
Motor je odlican. Ali opet pod uslovom da je ulje redovno mjenjato, i ga nije vizio hajvan kakav.

I nemoj se samo bazirati na motor. Ima tu jos mnogo dijelova i mehanike koja zna zajebavati.

Samo potrosnja u odnosu na performanse je kod tog motora katastrofa. Ako ti to ne smeta, i nadjes fin primjerak da tebi odgovara uzmi.

Dosta ih u mojoj okolini ima i vozaju se na plin.

Send via Gameboy Color
 
Član
To je prelazna godina, jer ovaj na koji sam ja mislio stariji , on se pravio do 2004, zato sam i spomenuo 2.8, ti hoces onaj posle njega :D p.s. ne trudim se da pamtim te kodne oznake kod audija :D
 
Član
Ja sam gledao taj auto da uvezem 3.2 quatro.
Po Njemackoj ima ovih modela sa bas finom opremom.
Medjutim kako su povIsili ove dadzbine oko uvoza, odustao sam i ovdje uzeo nesto totalno drugacije :D.


Sada ne znam kakva je razlika u potrosnji 2.4 i 3.2, nadam se da nije mnogo velika.
Nasao sam u Njemackoj par modela sa vec ugradjenim LPG-om
 
Član
Ne znam brate, za preko 2500cc reg. iznosi oko 1100km sa popustom. Preko 3000cc je oko 1500km (u RSu)

Send via Gameboy Color
 
Član
U RSu bas klepaju, kod nas je najskuplja 840 mislim, sa 50% bonusa
@boka003 Ako budes kupovao auto s plinom, raspitaj se ko u BiH servisira plinski sistem koji je ubacen, da ne dodjes u situaciju da nemas servisa za tu instalaciju
 
Član
Regis
Ne znam brate, za preko 2500cc reg. iznosi oko 1100km sa popustom. Preko 3000cc je oko 1500km (u RSu)

Send via Gameboy Color
Registracija jeste velika mana, ali je i to auto van klase :)
Meni se licno vise svidjaju turbo motori, za zujanje uokolo.

Mada neko ko puno putuje na otvorenom putu, i planira puno prelaziti sa autom, 3,2 je pravi motor.

Jako mi se svidjelo sto skoro sve jedan sa tim motorom ima jaku opremu.
 
Top