POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Super Moderator
Jesu dobro uradjeni stvarno
Jbg ja ti saljem poruku da nesto prebijamo umjesto nekih para ispolirat ces mi auto a ti se ne javljas :D
 

MTR

Član
allroad je napisao(la):
Jesu dobro uradjeni stvarno
Jbg ja ti saljem poruku da nesto prebijamo umjesto nekih para ispolirat ces mi auto a ti se ne javljas :D

:lol: jbg evo sad pogledao , bgm sam odustao od trazenja dobrog Dirta ( pravog a ne ove ovuda sto imaju svjetla , jok to ) , taj sto si mi poslao je takmicarska oznaka , odnosno ja misim da je bio baza za preradu kod Yamahe i garant je dobar al sam bas volju izgubio .....

Kad budes htjeo da se sta radi zovi eto mene do tebe ;)
 
Super Moderator
Da to je full cross bez farova bez iceg 426 model dosta jaci od ovdasnjih 450 nenormalno jak pa eto ako te bude zanimalo javi :D

a zovem kad bude trebalo naravno ;)
 
Najbolje paste su Meguiar's i Menzerna, ali njih nemas kupiti nego preko interneta, cak ni u Italiji ni u Sloveniji nema u trgovinama. Od onih sto ima kod nas u trgovinama, a da valjaju su 3M i Farecla, ne znam da ima jos nekih boljih kod nas. Sto se tice Sonax-a, on je najkvalitetniji u nizem (citaj jeftinom) rangu...
 

MTR

Član
isccoGTI je napisao(la):
Drug koja je najbolja pasta za poliranje,imaju neke koju su slabe pravo,gdje ih ti uzimas?? pozz;)

3M trenutno ima najbolji omjer cijena/kvalitet , ali da bi uradio auto kako treba trebaju ti 4 paste ( citaj : cca oko 280 KM ) + 3 spuzve uz svaku pastu oko 70 KM sto ti na kraju kosta oko 350 KM minimalno . Dje masina , ne ove koje su kod nas po 50 KM vec prava masina , one su po 500 minimala

Od ostalih sve sto je Ole napomenuo uz to da su te jos malo skuplje a da ne spominjem Pinnacle, Swissvax koji kostaju ohhooooooooooo.

Imas jos Dodo Juice , Poorboys ...... sve to nabavit je prava ekspedicija

Sonax je low level i za kucnu upotrebu :D
 
Član
imam problem sa isparanom sofersajbom na PUG 206. cijela povrsina je isparana sitnim parnicama, isto kao da je neko prelazio sitnim brusnim papirom. interesuje me da li se to moze popraviti poliranjem i koju pastu koristiti.
 

MTR

Član
-adnan- je napisao(la):
imam problem sa isparanom sofersajbom na PUG 206. cijela povrsina je isparana sitnim parnicama, isto kao da je neko prelazio sitnim brusnim papirom. interesuje me da li se to moze popraviti poliranjem i koju pastu koristiti.

nista od toga brate kod nas nema ( mislim na proizvode ) a bilo bi ti jeftinijie da je zamijenis
 
Član
edo_16v je napisao(la):
@MTR SenSu prodaje 3M pastu i na grame (50, 100 itd) vjerovatno ti zato fali 150 grama :D

istina ,ja mislim da su jedini koji prodaju 3M na grame, a i raji se isplati jer je pasta kvalitetna, a preskupa je cijela boca za nase potrebe...
ja kupovao kod njih za farove, pakuju u casice koliko ti treba
:icon_biggrin:
 
Član
Pitanje za MTR-a...
Koliko bi kostalo poliranje Clia, ima ogrebotine od spuzve za sudje pa me zanima da li bi se to moglo rijesiti?
BTW, svaka cast za postove, sve objasnjeno bas onako kako treba... ;)
 
Top