POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Član
Gdje naci 3M u mostaru, nasao sam u nekoj radnji ali samo profi paste za masinsko poliranje, ima li igdje ovih sitnica za malu raju:D
 
:icon_smile: tacnije:juce od 14 h do 19 h-pa pauza do 21 h-nastavak do 3 ujutro,pa krevet-ustajanje u 6:30-startam od 7:30 do 15 i 45 gotov :icon_smile:pa racunaj koliko je to sati :icon_smile:
 
zlatko1685 je napisao(la):
:icon_smile: tacnije:juce od 14 h do 19 h-pa pauza do 21 h-nastavak do 3 ujutro,pa krevet-ustajanje u 6:30-startam od 7:30 do 15 i 45 gotov :icon_smile:pa racunaj koliko je to sati :icon_smile:

e hebiga zlatko upropasti sansu da ga zezam :D Tebi svaka cast na uradjenom poslu, perfektno :cool::cool:
 
:lol: ludace ludi,hvala drug

od pre koju nedelju ciscenje fara a i kompletnog auta
ispoliran-ali iznutra svega:

pa operacija

i na kraju pala kisa haha :icon_smile:

takodje od pre koju nedelju-detaljno pranje-masina,fina pasta i 2 sloja karnaube

koza-pola/pola





ovo mi radimo :icon_smile: bolesno
 
Član
zlatko kako si radio far iznutra. brate kod mene se nafatalo neke prasine po sjenilu, volio bih to rijesit, da skinem far, ispoliram unutra, sve sredim i da onda dihtujem malo bolje, jer vidim odakle mi ulazi prasina:icon_confused:
 
Član
a vidi puntaca na sta je licio, te na kraju kako ispadne :icon_eek: :cool: znaci ima dakle nade i za moj krov onda.... respect za radove ;)
 
ArminM je napisao(la):
zlatko kako si radio far iznutra. brate kod mene se nafatalo neke prasine po sjenilu, volio bih to rijesit, da skinem far, ispoliram unutra, sve sredim i da onda dihtujem malo bolje, jer vidim odakle mi ulazi prasina:icon_confused:
bas sam radio 1og u subotu,spoljni deo:



druze,rastavis far i izvadis sijalice,srafcigerom pomeris u stranu onaj metal sto je ispred sijalice ,zatim u kadu i pranje sa onim cudom sto zene koriste za pranje boca kad kuvaju paradajz.....i polako ga peri naravno sa dodatkom sampona,nestiskaj i zastiti vrh sa izolirkom,posto je ostar.ja sam ga susio komresorom.kada se osusio ogurao sam parce magic krpe i sa nekom plastikom sam vozao krpu unutra i ocistio neku maglu sa prozirnog dela.far se nemoze rastaviti jer je neznam kakav lepak bio na astri,probao mi je kolega to raditi pa je otopio plastiku.kad to sve uradis,silikon i zapusi sve rupe.pozz

Limpi je napisao(la):
a vidi puntaca na sta je licio, te na kraju kako ispadne :icon_eek: :cool: znaci ima dakle nade i za moj krov onda.... respect za radove ;)
drug,radio sam jednod pola teget boje,krov mu je bio u nekim tackicama a sredina krova kao magla.ismirglao sam krov sa vodobrusnim 2000,pa zatim 3000, i ispolirao krov-znaci cao:D lik nije mogao da veruje :icon_smile:
 
Član
e bas si sredio farove na ovom Polu, ja sam svoje polirao vani, efekat je vise nego zadovoljavajuci, ima u mojoj garazi slika vanjskog poliranja, ali bih volio i unutra da to rijesim, posto nema vajde da poliram vani kada mi se far vise prlja unutra, bukvalno
znaci smijem ga potopit u tekucine, da se skine prljavstina, onda fino osusit,zacepit rupe kroz koje moze uci prasina i to je to, vani bi ga ja ponovo polirao,, malo cu i staklo s unutrasnje strane da poliram, okacit cu slike kad odradim, samo dok se nakanim, moram karambolku skidat, do mi je najveci problem ***** joj sve
 
neznam kako je kod pola jer nisam skidao far,samo izvana,neznam da li ces moci polirati iznutra far jer kontam da se nemoze razdvojiti providni plasticni deo od kucista.jedino finu krpicu strpati unutra i prebrisati;)
 
Član
zlatko1685 je napisao(la):
neznam kako je kod pola jer nisam skidao far,samo izvana,neznam da li ces moci polirati iznutra far jer kontam da se nemoze razdvojiti providni plasticni deo od kucista.jedino finu krpicu strpati unutra i prebrisati;)

mislim da se moze skinuti "staklo", bas sam gledao i mislim da ga drzi par zakacki
meni prasine ima dole na sjenilu, a ima tragova vode na unutrasnjoj strani stakla, to mi kaplje s ovog gore dijela odakle mi i ulazi voda, to sam vidio, pa bih to rijesio silikonom, sve cu zadihtovati, svakako far ima onaj svoj odusak, ne bi mi trebalo stvarati vlagu poslije
 
Član
ArminM je napisao(la):
zlatko1685 je napisao(la):
neznam kako je kod pola jer nisam skidao far,samo izvana,neznam da li ces moci polirati iznutra far jer kontam da se nemoze razdvojiti providni plasticni deo od kucista.jedino finu krpicu strpati unutra i prebrisati;)

mislim da se moze skinuti "staklo", bas sam gledao i mislim da ga drzi par zakacki
meni prasine ima dole na sjenilu, a ima tragova vode na unutrasnjoj strani stakla, to mi kaplje s ovog gore dijela odakle mi i ulazi voda, to sam vidio, pa bih to rijesio silikonom, sve cu zadihtovati, svakako far ima onaj svoj odusak, ne bi mi trebalo stvarati vlagu poslije
nisam neki expert ali mislim da farovi ne bi trebali imati nikakav odusak, bar ovi noviji. I moze se rastaviti vjerovatno, maknuti kopce i onda standardno, malo grijati, malo povuci, potegni i to je to. Ako ima ikakav otvor, tuda ulazi vlaga iz zraka, kondenzuje se na promjeni temperature, ukapljava, magli itd.
 
Top