POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Član
dumpors je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
zlatko1685 je napisao(la):
neznam kako je kod pola jer nisam skidao far,samo izvana,neznam da li ces moci polirati iznutra far jer kontam da se nemoze razdvojiti providni plasticni deo od kucista.jedino finu krpicu strpati unutra i prebrisati;)

mislim da se moze skinuti "staklo", bas sam gledao i mislim da ga drzi par zakacki
meni prasine ima dole na sjenilu, a ima tragova vode na unutrasnjoj strani stakla, to mi kaplje s ovog gore dijela odakle mi i ulazi voda, to sam vidio, pa bih to rijesio silikonom, sve cu zadihtovati, svakako far ima onaj svoj odusak, ne bi mi trebalo stvarati vlagu poslije
nisam neki expert ali mislim da farovi ne bi trebali imati nikakav odusak, bar ovi noviji. I moze se rastaviti vjerovatno, maknuti kopce i onda standardno, malo grijati, malo povuci, potegni i to je to. Ako ima ikakav otvor, tuda ulazi vlaga iz zraka, kondenzuje se na promjeni temperature, ukapljava, magli itd.

napisao sam za odusak jer sam vidio da ga zmigavac ima, pa sam pretpostavio da ima i far, mada iskren da ti budem pojma nemam, nisam ih jos nikako skidao pa ne smijem tvrdit da sto posto ima,mozda si upravu:cool:
 
Član
mtr-a sam nafaljivo vec ;)

sad malo zlatka, svaka cast radis to stvarno vrhunski, na puntu sta si napravio ja to nemrem vjerovat ,svaka cast gledao sam par tvojih videa i na yt , majstor si nema sta..steta sto ste daleko pa vas ne mogu unajmit :cool:
 

MTR

Član
za pranje farova iznutra je nabolje sljedece :

skinuti far , skinuti motorice , povadit sijalice i onda uzeti 200 grama rize , malo vode i deterdjenta , sve unutra i dobro tresti jedno 5 minuta , istreses i ponovis ako ne valja ( znaci slabo se treslo :D ) bude ko novo .

za sve koji su pitali za ovu novu Home Edition liniju cijene iduce sedmice , dostava po narudjbi ide utorkom i cetvrtkom po cijeloj BiH , 2 kombija su non stop na putu , znaci nema troskova dostave , samo platis vozacu i gotovo

et ' :D
 
Član
Aj vidim super vi to raditi, pored poliranja i vidim pogodite posao za čišćenje pa da vas pitam, ja lično nisam zadovoljan sa staklima, kako očisiti da su kao iz fabrike...
 

MTR

Član
aServis je napisao(la):
Aj vidim super vi to raditi, pored poliranja i vidim pogodite posao za čišćenje pa da vas pitam, ja lično nisam zadovoljan sa staklima, kako očisiti da su kao iz fabrike...

alkohol ;)
 
Član
radiš li ti slučajno ako ostane muzgi poslije farbanja da skidaš to i koliko bi to koštalo može i PM, da li bi se slučajno moglo skinuti ako je prilikom farbanja koji trun upao u farbu pa da se skine
 

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
ili odraditi sa masinom+ 3m rose:D
mtr-ono sa rizom je dobra fora ,nisam znao za to-exstra ;)

da moze i to , a moze i rucno bilo kojim voskom ;)

superman je napisao(la):
radiš li ti slučajno ako ostane muzgi poslije farbanja da skidaš to i koliko bi to koštalo može i PM, da li bi se slučajno moglo skinuti ako je prilikom farbanja koji trun upao u farbu pa da se skine

moze , samo treba vidjeti kolike su i kakve su muzge , mozda su ispod bezbojnog
 
da ili sa voskom i posle toga stavis ovo:

pada kisa ides preko 60 i brisac netreba,sve leti gore exstra je evo i neki video sam nasao ;)
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bVdoffZJT2w[/video]
 
Član
svaki vosak bi trebao ovo da radi... tako da bi prasinu sa auta trebao samo da saperes vodom, bez trljanja....;)
 

MTR

Član
ja ti se u ovo bas ne bi pouzdao , posebno u Turtle wax a skoro sva novija auta sa Water Repelent staklima ;)
 
ma jok vosak kratko drzi na staklima pogotovo kad radi brisac a sa ovim da li radi brisac ili ne voda bezi sa stakla-drzi oko mesec-dva a nije skupo.ovo mi je samo detalj pri p[ranju i poliranju nekog vozila :icon_smile:
mtr-video sam da miracle stavlja na neka bolesna kola a ovo nasao na pumpi pa da probam,nije losa stvar.naravno ima mnogo,mnogo boljih preparata samo....ovde u srbiji je sve to malo zaostalo-bedak:icon_confused::icon_smile:
 
Član
mtr ba kas" moci ono moje jado... svaki put kada vidim krov navecer ispod ulicne rasvjete, skakao bi po njemu :icon_mad: da je bar mat, al nije ni mat, nit je siv, nit je crn, izjeban skroz... ak se ne moze, da ga presvlacim karbonom il lakiram kod drugog majstora... trenutno ni na sta ne lici :icon_sad:

izbliza pun sranja;
img1121e.jpg


a iz daljine nema sjaja nit iceg...
kkkkkkkkkz.png
 
radio sam i mnogo gore :D
sad mi je jedan ford ka u dvoristu,sive boje a sjaja nema,jos covek uzeo sundjer za sudove i sa onom grubom stranom skidao katran,znaci strasno.....a zenin auto :lol:
kaze kad ga je videla srusila se pored auta..
stavicu slike za koji dan jer trenutno radim yuga-e to je beda matori:icon_mad:

komsinicin,sta cu sa njom uf...:icon_biggrin:sutra gotov
a ovog sam radio pre 3 meseca
ovakav je dosao





iskidao sam ga :D
 
Top