POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Legend
predobro , znas svoj posao , rezultati su bas za sve pohvale ,...... mogu misliti kako musterije blehnu kad je posao gotov :icon_eek: :lol:
 
Da se nadovezem na ovu temu.
Kod mene na autu je akril lak i u toku ljeta 2-3 puta poliram auto jer nemam garazu sunce ga przi vani.
Ima li neko sredstvo da se stavlja poslije poliranja kao vosak i da mu duze ocuva sjaj????
 
Svaka cast Zlatko, odlicno;), jeli moguce da sam te upratio na DW?
Interesuje me koje proizvode pretezno koristis i kojom polirkom radis?
 

MTR

Član
rale_cazin je napisao(la):
Da se nadovezem na ovu temu.
Kod mene na autu je akril lak i u toku ljeta 2-3 puta poliram auto jer nemam garazu sunce ga przi vani.
Ima li neko sredstvo da se stavlja poslije poliranja kao vosak i da mu duze ocuva sjaj????

previse je to brate , pa koliko ti je ostalo boje onda poslije toliko poliranja ??

Vosak stavljas 3-4 puta godisnje , a poliras jednom u 2-3 godine , naravno ako auto odrzavas kako treba :icon_biggrin:
 
Član
Šta od materijala predlažeš za moju boju ako ti je nedovoljno ima još slika u mojoj garaži...šta mogu reći nema oštećenja parnica, ako ima to je jako malo... nikad nije poliran i sl.. znači koja bi pasta vosa išla na ovu moju boju...

 

MTR

Član
@aServis : pregledao sam ti slike u garazi , ove novije i mogu ti reci da onako sa slika izgleda ok , ali mu treba puni tretman jer imas po laku dosta necistoca koje sprecavaju ovu troslojnu perlu da dodje do punog izrazaja

ako ces da uradis kako treba :

1. clay bar ( trebat ce ti dvije plocice,jer nije nikad polirano )

Pa onda lagano Perfect-It III linija od 3M-a
3M fast cut plus , pa 3M Extra fine Polish , pa Ultrafina SE , pa polimerna zastita , pa 2-3 sloja voska .....

i mislit ces da nije tvoje auto :D
 
olensoner-moguce je:icon_smile:posto i tamo stavljam svoje radove ponekad :icon_smile:
evo jos malo koja,ovaj je direktno iz nemacke dosao-skidanje seatove reklame i poliranje+voskiranje

pre:

posle-2 prelaza bez smirglanja-dobro je to:icon_smile:

citav auto je bio mutan


Uploaded with ImageShack.us
posle

sve u svemu,zena se srusila kad ga je videla gotovog:icon_biggrin:



i meni jako dobra slika:icon_smile:

dubinsko pranje sedista vw golf 2-pola\pola

reno senic fullllll obrada(dubinsko i poliranje):icon_smile:
ovako je stigao:icon_mad:



posle 3 dana silovanja:icon_biggrin:





e,i jedna slika golfa 3-tipican primer kako auti izgledaju kad sunce zapece a ono cirkus po laku:lol: slika je takodje pola-pola

ovo je sve radjeno sa masinom od 60 eur.!!!ali sundjeri,paste,voskovi .... su od 3m kolekcije i meguiars.ovo mi je vec druga masina,nije izvukla ni 8 meseci ali ako bog da sledeci mesec idem da kupim makitu!:icon_biggrin:
 
Član
MTR je napisao(la):
@aServis : pregledao sam ti slike u garazi , ove novije i mogu ti reci da onako sa slika izgleda ok , ali mu treba puni tretman jer imas po laku dosta necistoca koje sprecavaju ovu troslojnu perlu da dodje do punog izrazaja

ako ces da uradis kako treba :

1. clay bar ( trebat ce ti dvije plocice,jer nije nikad polirano )

Pa onda lagano Perfect-It III linija od 3M-a
3M fast cut plus , pa 3M Extra fine Polish , pa Ultrafina SE , pa polimerna zastita , pa 2-3 sloja voska .....

i mislit ces da nije tvoje auto :D
Hvala na odgovoru...okvirno me interesuju cijene i jel to dobavljivo kod nas..tj gdje ima za kupiti i još me samo interesuju koje marke preferiraš za clay bar, polimernu zaštitu i vosak. Možel se ovaj posao odraditi ručno sa ovim gore navedenim materijalom a da to na kraju na nešto liči?
 

MTR

Član
nije za rucni rad jer su 3M-ove paste proizvedene za rad sa rotacionim masinama , sve je od 3M-a od clay bara do zastite i sve se radi sa pripadajucim spuzvama za poliranje .
Mozes kupiti preko mene ili da te posaljem u Tuzli kod ovih sto od nas kupuju

npr.
glina - 55,78
fast cut plus - 45,71
extra fina - 52,58
ultrafina - 56,51
imperijal zavrsna pasta - 23,34

to su ti cijene bez PDV-a u pakovanjima po 1 kg , glina je od 100 i 200 grama

spuzve idu od 30 pa na gore
 
neisplati se sve to uzimati da bi jednom u 2 godine polirao svoj auto,naravno za masovno poliranje onda da :icon_smile: mada i onda bez iskustva i znanja nema nista,nije zejbancija:icon_rolleyes:
 

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
neisplati se sve to uzimati da bi jednom u 2 godine polirao svoj auto,naravno za masovno poliranje onda da :icon_smile: mada i onda bez iskustva i znanja nema nista,nije zejbancija:icon_rolleyes:

imam ja rjesenje i za te probleme :icon_biggrin: ,

inace 3M Perfect It III linija u kompletu ( 3 paste i vosak ) je izrazito skupa za nase uslove i vecinom je koriste lakireri prije predaje vozila , i svaka od 3 paste je projektovana specijalno za rad sa rotacionom polir masinom ( Profi masine koje kostaju od 400 - 1200 KM ) i kad sve to skompletirate imate utrosak od nekih 350 KM ( uzimam u obzir da se kupuju i pripadajuce spuzve x3 od 3M-a )

i jedna informacija ( nadam se korisna ) , 3M je najveci i najjaci proizvodjac autoreparaturnih materijala i skoro svi ostali ( posebno Meguiars koji samo kupuje materijal i pakuje u svoje sarene kutijice ) kupuju od 3M-a.

Eh sad 3M ne bi bio 3M da nema nesto i za hobi program koji je pristupacniji za potrosacki djep , i ovo dole sto cu vam navest mi imamo na stanju a cijene su dosta pristupacnije ( napisat cu vam ih u toku sedmice ) kad se uzme u obzir kvalitet i potroseni materijal u odnosu na npr. Sonax i ostale kojih ima na svakoj benzinskoj pumpi.

idemo redom :D

autogeek_2171_50581427.jpg


dovoljan za minimalno 15 pranja , extra miris , uklanja sve fleke i prljavstinu sa laka i ostavlja finis kao da ste nanijeli vosak

autogeek_2172_470251223.jpg


uklanja tragove slajfanja od P1200 , oksidaciju , parnice od pranja....

autogeek_2171_47993071.jpg


ide poslije ove gore , potpuno sintetska baza , stiti od UV zracenja , masnoca i kontaminata ( prasina , itd..)

autogeek_2171_50716263.jpg


nanosi se na frisko oprano auto ( znaci u toku susenja ) na sve povrsine od guma , felgi , stakala , lima , znaci na oprano vozilo dok ima vode i onda se prelazi sa mikrofiber krpom , auto poslije sjaji ko pasje mudo :D

autogeek_2171_51076465.jpg


uklanja najteze oblike prljavstine sa felgi i guma bez da ostecuje materijal

autogeek_2170_52757113.jpg


vraca gumama izvorni izgled ( bez onog seljackoj sjaja ) a moze se koristiti i na ostalim dijelovima kao sto su lajsne i tamni nelakirani dijelovi karambolki

autogeek_2168_28935955.jpg


za unutrasnje i vanjsko temeljno ciscenje stakala i plasticnih dijelova , nije stetno za boju

autogeek_2171_50626774.jpg


cisti i odmah pruza zastitu na komplet unutrasnjosti , naspricas , sacekas , utrljas i onda uklonis visak i gotovo

autogeek_2168_1144054.jpg


samo se nasprica po motornom prostoru , znaci unutrasnji dio haube , motor i okolni dijelovi koji su zamasceni , ostavi se 5-10 minuta da radi i onda se sapere , sa ovim vam ne treba nikakva spuzvica i trljanje , znaci nanesi i saperi , vjerujte skida sve mrtvo i zivo

autogeek_2170_51409372.jpg


sa ovim kad uradite felge mislit ce te da nisu vase :D
 
Član
mozda bezze pitanje ali jesu oni bolji od SONAXA :icon_question:
a sta imaju proizvoda morao bi otici u 'podmjeru' samo radi toga :cool:
cijene:icon_question:
 
Top