Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Legend
-Suki- je napisao(la):
sta koristis od masinica??
nemoj mi reci da udaras sve ''na ruke''
stvarno dobro izgleda,ako nijhe porblem objasni malo oko tog alu kita...kako sta,koliko kosta gdje uzeti i tako to....
Hala

na ovim felgama ceoni dio "srce" sam radio nesto masinski, sve ostalo je islo rucno, zbog izvedbe felge.. da su krakovi na pocetku falca, moglo bi masinski i falc, ali ovako je sve islo rucno..

sto se alu kita tice, ja to ne radim, radim neke sitne stvari, vecinu nosim momku koji radi ispravljanje felgi pa on mi to zavari, i dobr se pokazao taj alu kit jer se da ispolirati...

2armin : hahaha dobar si, mogao bih zavrsit fax usput, danas je izasla prva generacija "inzinjera" saobracaja :D
 
Član
valjda se neces ljutiti da i ja udarim koju sliku...

radim masinski i radim samo sa kredom
i najvise radim za svoje potrebe... :icon_smile:
 
Član
e sada ti mogu odgovoriti :D
ja imam kredu iz inostranstva i imam predpoliranje i poliranje
i tesko da moze rucno sa kredom,samo masinski(bar u mom slucaju) b;)
 
Član
:lol:
ma vidis da je kriza u svijetu
polirane felge dacu za 400km
http://www.pik.ba/artikal/918006/polirane-felge-17-/
pa ti vidi koliko dodje poliranje ;)
 
Član
moze mi iko reci kako se sa ovom kredom radi i koja je najbolje za dobar sjaj posle purola????


_________________________
Gsi je zmaj al Gti ga drzi:D
 

r3d

Član
Ljuboje mozda se cujemo da mi ispoliras jedne 17'' (bbs rg-r) a ja ti za to dam 14-ke fine :)
 
Član
Nemam neku bolju sliku interesuje me sledeće dakle felge nove 4komada izgledaju ovako (dakle već su polirane)

524_P1000596_1.jpg


polirati i dobiti ovo
00178097016758lo.jpg

http://img101.imageshack.us/i/00178097016758lo.jpg/


One već preko sebe imaju kao neki lak nemam pojma, kad se polira kao sa ove 2 slike da li treba šta zaštiti, koliko je teško ovo odraditi, šta treba od materijala , vremena, dakle felgice su nove tako da nema nikakvih oštećenja.
 
Legend
aServis je napisao(la):
One već preko sebe imaju kao neki lak nemam pojma, kad se polira kao sa ove 2 slike da li treba šta zaštiti, koliko je teško ovo odraditi, šta treba od materijala , vremena, dakle felgice su nove tako da nema nikakvih oštećenja.

one trenutno imaju kao neki vid plastifikacije na sebi, fabricki su polirane ali ispod nije glatka povrsina..

da bi dobio ovaj efekat koji trazis, moras zbrusit felgu da bude idealno ravna povrsina.. bukvalno kao staklo..

i onda polirati tu povrsinu dok se ne dobije ovaj efekat..

moze se uradit, malo zavisi i do otopine ALUa koja se koristi, tj do kvaliteta aluminija i njegovih primjesa (to u najvecoj mjeri utice na sjaj felge)

sto se materijala tice, po nekoj mojoj procjeni (zavisno koliko je ravna povrsina ispod laka, to ces znati tek kad skines plastifikaciju) krenes sa nekih 400, 600, 800, 1000, 1200,1500, 2000 i 2500 smirgl papira

poslije toga uzmi pastu, meni se jako dobro pokazala purol univerzal, bolje nego i sonaxova i abrova pasta za poliranje metala...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
aServis je napisao(la):
One već preko sebe imaju kao neki lak nemam pojma, kad se polira kao sa ove 2 slike da li treba šta zaštiti, koliko je teško ovo odraditi, šta treba od materijala , vremena, dakle felgice su nove tako da nema nikakvih oštećenja.

one trenutno imaju kao neki vid plastifikacije na sebi, fabricki su polirane ali ispod nije glatka povrsina..

da bi dobio ovaj efekat koji trazis, moras zbrusit felgu da bude idealno ravna povrsina.. bukvalno kao staklo..

i onda polirati tu povrsinu dok se ne dobije ovaj efekat..

moze se uradit, malo zavisi i do otopine ALUa koja se koristi, tj do kvaliteta aluminija i njegovih primjesa (to u najvecoj mjeri utice na sjaj felge)

sto se materijala tice, po nekoj mojoj procjeni (zavisno koliko je ravna povrsina ispod laka, to ces znati tek kad skines plastifikaciju) krenes sa nekih 400, 600, 800, 1000, 1200,1500, 2000 i 2500 smirgl papira

poslije toga uzmi pastu, meni se jako dobro pokazala purol univerzal, bolje nego i sonaxova i abrova pasta za poliranje metala...

eh znas kad ce purolom dobit ovaj sjaj na felgi,nikad al nikad,kred Bog i Batina ;)
 
Top