Passat B6 - parkirna kocnica

Passat B6 - parkirna kocnica

ma nemislim to
reko da neprobavas to sa kvacilom bez pojasa
nego da ides ovim gore navedenim redosljedom
tako pise covjek na njemackom forumu.
 
Član
kakve veze ima, kad je prije radilo a sad ne radi. Kao da ce neki redoslijed magicno promijeniti da neki senzor ili prekidac magicno proradi
 
Član
a da odeš do nekog majstora, fizički do prekidača teško da može biti? kad si mijenjao pločice, kalibracija odrađena na nove? bacal neku grešku? motorić uredno radi?
 
Član
ako imas nekog sa istim autom, posudi prekidac i probaj, svakakvih gresaka moze biti samo zbog njega
 
Član
Probano i "vako i nako" (pojas i kvacilo), nece...plocice promjenjene prije 5-6000 km, preko dijagnostike sve uradjeno tada, a ne izbacuje nikakvu gresku sada. Jednostavno, ko zna kako to radi na Passsatu...sada kad pritisnem kocnicu i dugme rucne ona otpusti uredno, medjutim trebala bi sa vezanim pojasom pri kretanju sama automatski da otpusti, ali ne-nece! Sad trenutno nemam od koga uzeti prekidac da probam, kad budem radio jos nesto na auto vidjecu da krenemo sve da pretresemo oko toga.
 
Član
Tu ti drugi prekidac nece pomoci jer on ili radi ili ne radi. Spoji na dijagnostiku i skini kvacicu sa funkcije automatskog otpustanje, spremi i onda ponovo ukljuci (posto se moze kodirati) comp nekad zna zbrkati to. Samo da jos napomenem da to automatsko otpustanje i nije bas dobro za motoric jer sve svaki puta se on napinje dok ti pocinjes kretati, a on jos otpusta. Ako si u gradskoj koloni onda ga autohold drzi, a kad vec izlazis sa nekog parkinga onda nije problem toliki stisnuti tipku i pricekat sekundu da motor otpusti skroz i krenuti
 
Član
Tu ti drugi prekidac nece pomoci jer on ili radi ili ne radi. Spoji na dijagnostiku i skini kvacicu sa funkcije automatskog otpustanje, spremi i onda ponovo ukljuci (posto se moze kodirati) comp nekad zna zbrkati to. Samo da jos napomenem da to automatsko otpustanje i nije bas dobro za motoric jer sve svaki puta se on napinje dok ti pocinjes kretati, a on jos otpusta. Ako si u gradskoj koloni onda ga autohold drzi, a kad vec izlazis sa nekog parkinga onda nije problem toliki stisnuti tipku i pricekat sekundu da motor otpusti skroz i krenuti
Nema moj autohold ili mozda i ima softverski ali nije aktivan. Pojma nemam. Slazem se potpuno. Ja vjeruj skroz slabo i koristim rucnu inace, bas zbog zajebancije oko motorica, medjutim zena sve vise vozi auto a ko zna kako je u Sarajevu preko Vraca npr. ako stanes, jasno mu je da bas i nije lako bez toga.
 
Član
ma nece se to zbog toga pokvariti, napravljeno je za to.
PS: Zar se preko borda na VW ne moze ugasiti opcija kada automatski drzi kocnicu dok ne krenes ? Ja mislim da postoji ta opcija
 
Poslednja izmena:
Član
Nema moj autohold ili mozda i ima softverski ali nije aktivan. Pojma nemam. Slazem se potpuno. Ja vjeruj skroz slabo i koristim rucnu inace, bas zbog zajebancije oko motorica, medjutim zena sve vise vozi auto a ko zna kako je u Sarajevu preko Vraca npr. ako stanes, jasno mu je da bas i nije lako bez toga.
Mozda je gore sto je ne zatezes jer ako se ne upotrebljava moze zaribati motoric, moze zahrdjati klip ili nesto treće, pogotovo kada se kvasi i ovlaži.
Ako nemas kod mjenjaca prekidac autohold onda nemas tu opciju sto ne znaci da se ne moze izvesti.
Ako pak imas autohold probaj ga ukljuciti, stani negdje u brdu i pusti kocnicu. Ako drzi probaj krenuti vidi da li ce pustiti jer sve je povezano sa rucnom , abs-om i esp-om.
Kod mene do prije par mjeseci nije radila rucna nikako (takvog ga kupio) i posto mi ona nije radila nije ni esp funkcionirao jer kao sto rekoh sve je povezano. Kada sam zamijenio modul rucne i jedan motoric morao sam sve ponovo kodirati. Ponekad se i kod mene desi da kada izlazim iz dvorista (blagi nagib) u rikvercu nece da pusti iz prve.
I da napomenem, nekih 6 mjeseci rucna nije funkcionisala i motoric se morao skidati, otvarati i podmazati da se razradi i normalno funkcionise jer je "zapekao".
I dan danas se glasnije čuje od novog.
 
Top