Passat B6 - parkirna kocnica

Passat B6 - parkirna kocnica

Član
Da, upozorenje nema veze sa autohold, moras se vezati ili stavis varalicu.
Autoru autohold mozes ukljuciti na mfd (ako imas opciju) ili preko vcds. Automatsko otpustanje rucne radi kad je auto hold upaljen, tj kad ah aktivira
Na mfd se moze ukljuciti samo na bijelim satovima (2009.+ god.). Na ovim standardnim nema te opcije.
To je mozda kod audija tako ali kod mene automatski pusta svaki put, bez autoholda (autohold iskljucen). Preostaje jedino vcds kao rjesenje.
 
Član
Da,kod mene je bijeli sat (CC iz 2010) i normalno iskljucim ukljucim AH, rucna mi se sama otpusta jedino ako ju je autohold i aktivirao
 
Član
Da ne otvaram novu temu!
Ima li ko predstavu, zasto se rucna na Passatu, ne otpusta automatski kad krecem?
Da napomenem, da je do prije nekog vremena radila uredno-otpustala, i da naravno budem vezan, ali sada nece sama.
Passat 6b, 1.9 TDI, 77 KW, sve uredno, nema gresaka na dijagnostici niti drugih problema.
 
Član
Da ne otvaram novu temu!
Ima li ko predstavu, zasto se rucna na Passatu, ne otpusta automatski kad krecem?
Da napomenem, da je do prije nekog vremena radila uredno-otpustala, i da naravno budem vezan, ali sada nece sama.
Passat 6b, 1.9 TDI, 77 KW, sve uredno, nema gresaka na dijagnostici niti drugih problema.
Kreni od prekidača. Moze biti u njemu problem a moze i u modulu.
 
Član
Prekidac radi normalno, tj. rucna otpusta na prekidac, cak je i zamijenjen ranije. Problem je kretanje bez prekidaca.
 
Član
Ma vjeruj da mi ne predstavlja neki preveliki problem, jer na dugme radi normalno, nego mi cudno zasto ne radi kako bi trebala.
Slazem se da je jedno veliko s.... ali sta ces. Za par godina niko se nece ni sjecati "rucne".
 
Ma vjeruj da mi ne predstavlja neki preveliki problem, jer na dugme radi normalno, nego mi cudno zasto ne radi kako bi trebala.
Slazem se da je jedno veliko s.... ali sta ces. Za par godina niko se nece ni sjecati "rucne".
na elektricnoj rucnoj ima elektricni motor koji gura jedan klip i zategne kocnicu.
Taj klip moze ispod mansete zahrdjat i onda nefunkcijonira kao sto treba.
 
probajte ovo.
prvo zaves se
drugo stisnes kvacilo do kraja a ne sam 90%
upalis auto i krenes
greska moze biti da upalis auto pa se onda vezes ii da kvacilo nije skroz stisnuto.
 
Član
Probao sam sa pojasom prije ili poslije paljenja i nema efekta...probacu i sa kvacilom do kraja pa vidjecemo.
 
Top