Passat B6 - parkirna kocnica

Passat B6 - parkirna kocnica

Član
Da ne otvaram novu temu,
jel moguce iskodirati / podesiti da se rucna automatski zateze kada se auto zaustavi i ugasi ?
Npr. kao AUTOHOLD funkcija kada je upaljena, prilikom gasenja auta rucna se sama zategne ali cim ponovo upalim auto AUTOHOLD funkcija je ugasena.
Dakle zelim da se rucna zategne automatski kada ugasim i zaustavim auto, da ne moram stalno na prekidac zatezati manuelno.
 
Član
Moze.
Kad stanes upali se zeleno P, a kad ugasis auto sam zategne rucnu. Isto tako kada je "povucena" rucna, kada krene auto je sam odpusti.
 
Član
Moze.
Kad stanes upali se zeleno P, a kad ugasis auto sam zategne rucnu. Isto tako kada je "povucena" rucna, kada krene auto je sam odpusti.
Na instument tabli zeleno P ?
Nije mi se to nikad pojavljivalo. Izuzev kad se iskodira.
Kod mene samo odpusti kada krenem ali ne zateze osim kada je AUTOHOLD ukljucen , tada, kao sto Hans rece kada vrata otvorim zategne se sama.
 
Član
to što ti želiš je reciomo na a6 po defoltu, i recimo bez kodiranje neće automaski otpusti ručnu ako se ne svezeš, pa probaj svezati pojas za auto relase handbreak, a zelo P je ako imaš funkciju autohold, sad neznam kako je na tom w iz te godine.
 
Član
Pa naravno da neće zategnuti ako nije uključen autohold

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Član
to što ti želiš je reciomo na a6 po defoltu, i recimo bez kodiranje neće automaski otpusti ručnu ako se ne svezeš, pa probaj svezati pojas za auto relase handbreak, a zelo P je ako imaš funkciju autohold, sad neznam kako je na tom w iz te godine.
Kod mene je po defaultu da sam otpusti kocnicu kada mu malo gasa dam pri kretanju. Neće pustiti ako nisam svezan i ako su vrata otvorena npr.
Imam autohold ali nisam nikad vidio to zeleno P koliko se sjecam.
Problem je sto kada upalim autohold i vozim i kada ugasim auto i ponovo upalim autohold bude ugasen. Morak bih ga svaki puta paliti. Ne moze trajno da bude aktivan.
 
Član
ok razumijem želiš autohold da ti bude on po defaultu koji ti je sad po defaultu off, isto je i kod mene, odgovor je da se to može kodirati, da bude uvijek on, takođe se može kodirati da ne moraš biti svezan..
 
Član
ok razumijem želiš autohold da ti bude on po defaultu koji ti je sad po defaultu off, isto je i kod mene, odgovor je da se to može kodirati, da bude uvijek on, takođe se može kodirati da ne moraš biti svezan..
Ja sam ugasio upozorenje za pojas ali i dalje moram biti vezan ako ću da mi radi autohold

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Član
Da, upozorenje nema veze sa autohold, moras se vezati ili stavis varalicu.
Autoru autohold mozes ukljuciti na mfd (ako imas opciju) ili preko vcds. Automatsko otpustanje rucne radi kad je auto hold upaljen, tj kad ah aktivira
 
Član
I ja sam dok sam kupio svog imao sitni problema sa parkirnom kocnicom...Nisam imao nikakve greske po tabli...parking kocnica je radila super..al dodjem u garazu parkiram smrdi kao da nesto gorri...nakon trece noci ugasim svjetlo u garazi disk svijetli zadnji ko sijalica crveno...Otkazo mi motoric na kocionim kljestima i auto samo od sebe non stop kocilo..blokiro taj motoric...zamjenom seta kocnica diskova i tog motorica rijesio problem..Medjutim radni kolega isto auto isto sve...javlja mu parking brake fault i pisti cijelo vrijeme kad se vozi,..kad stisne parking kocnicu ne moze vise da je otpusti...par puta se dogodilo..promjeno oba motorica..set kocnica nazad podesio je motorice i sve al i dalje isto sve...ista greska i takodje ne radi kocnica i dalje..na servisu mu rekli da je neko kablo osteceno koje vodi od prednjih kocnica do zadnjih..kakvo elektricno kablo nemam pojma...pogubio je zivce prodao je auto takvo kakvo je
 
Član
I ja sam dok sam kupio svog imao sitni problema sa parkirnom kocnicom...Nisam imao nikakve greske po tabli...parking kocnica je radila super..al dodjem u garazu parkiram smrdi kao da nesto gorri...nakon trece noci ugasim svjetlo u garazi disk svijetli zadnji ko sijalica crveno...Otkazo mi motoric na kocionim kljestima i auto samo od sebe non stop kocilo..blokiro taj motoric...zamjenom seta kocnica diskova i tog motorica rijesio problem..Medjutim radni kolega isto auto isto sve...javlja mu parking brake fault i pisti cijelo vrijeme kad se vozi,..kad stisne parking kocnicu ne moze vise da je otpusti...par puta se dogodilo..promjeno oba motorica..set kocnica nazad podesio je motorice i sve al i dalje isto sve...ista greska i takodje ne radi kocnica i dalje..na servisu mu rekli da je neko kablo osteceno koje vodi od prednjih kocnica do zadnjih..kakvo elektricno kablo nemam pojma...pogubio je zivce prodao je auto takvo kakvo je
Nek zamijeni taster kocnice
 
Top