Palite li žmigavce ?

Palite li žmigavce ?

Palite li žmigavce?

  • Uvijek palim

    Votes: 57 50,9%
  • Ponekad palim

    Votes: 55 49,1%
  • Nikad ne palim, to nije cool

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    112
Član
Limpi je napisao(la):
uvijek, za pojas i zmigavce stvorio naviku... pa i kada preticem na otvorenoj, lijevi, pa opet desni kada se vracam u traku, samo nek blinka :D



Zar netreba drzat upaljen lijevi sve dok se ne vratis u svoju traku?
 
Franki je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
uvijek, za pojas i zmigavce stvorio naviku... pa i kada preticem na otvorenoj, lijevi, pa opet desni kada se vracam u traku, samo nek blinka :D



Zar netreba drzat upaljen lijevi sve dok se ne vratis u svoju traku?

Ne. Lijevi je za ulazak u lijevu traku (prestrojavanje i pretjecanje) a logično desni za ulazak u desnu traku (prestrojavanje ili vraćanje prilikom pretjecanja).
 
Član
ja sam stvorio naviku otkako sam ovaj auto uzeo da vazda palim zmigavce, mislim palim ih na nekad i meni samom smijesnim mjestima. Recimo kad iz svoje ulice ulazim u dvoriste, niko ziv ne bi upalio zmigavac, ali eto, valjda stvar navike
mada i sad mi se desi da na otvorenoj cesti nekad ne upalim zmigavac, ali to je samo kad nema niko iza mene, u suprotnom uvijek
nagledao sam se tih slucajeva nepaljenja zmigavca, vala se moze napraviti glupost za sekund, nije to neki posao, ali uveliko moze da doprinese sigurnom saobracaju;)
 
Član
obavezno zadnjih 4 godine stovrio naviku(cak i u makazicama-slalom po cesti obilazenja :) ).. jer znam kako je kad neko ispred naglo izadje s ceste na trotoar a odstojanje po gradu je kratko... i slicno.. onda mu je.em od do :),
 
Član
inace ih uvijek palim, zna me prenijeti po gradu nekad da mi je mrsko, i navece kad sam na cesti da ih ne palim, ali inace svako preticanje, ubacivanje i sl. obavezno, pogotovo ako vidim da je iza mene neko "rizican" :D
 
Administrator
najcesce uvijek palim, mada nekad kad se prebacujem iz jedne trake u drugu jednostavno ne upalim, ne znam sto, ali to pod uslovom da nikog ne ugrozavam;)
 
Član
Zasad gusta borba, Uvijek palim vodi sa 25 naprema 24 Ponekad palim.. Nijedan glas za Nikad ne palim, mogu vam reći da smo prilično odgovorni :D
 
Član
kad preticem nikad ne dajem, po gradu jedino kad ocu gdje skrenuti a ovo prigradska naselja slabo :D
 
Član
na autoputevima obavezno, u gradu (većem) obavezno, prilikom skretanja obavezno... jedino ne baš kad nema nikog, i kad je logično neko prestrojavanje, i kad obilazim ne palim...jer se vidi iz načina vozznje da idem preticati...
 
Član
Malo sta mi je mrsko kao paljenje zmigavaca ... tako da mogu reci da ih skoro nikad ne palim.
Toliko mi je mrsko, da cu uvijek prvo pogledati oko sebe, pa ako situacija zahtijeva tek onda cu upaliti, a puno je lakse upaliti odmah, bez razmisljanja, ali jednostavno mi je mrsko i nervira me ono blinkanje lampice i cvakanje releja.

Kad vidim da me neko ceka na raskrsnici, onda upalim, ili kad preticem, a neko se vozi iza mene ili kod nekakvih naglih prestrojavanja ili ubacivanja.

A ovo za paljenje zmigavaca za vracanje u svoju traku je glupost da ne moze biti veca. Pa sta ces uraditi nakon preticanja nego se vratiti u svoju traku, neces ostati u lijevoj! Osim ako se radi o auto-putu, onda je OK.
 
samo ako me nepaljenje zmigavca moze dovesti u nezavidnu situaciju, tada palim :)

a jedan moj drug, jednu vce isao kuci sa posla sa neregistrovanim autom, i policija ga zaustavljala i on ne stane i pocne bjezati i oni za njim. i u nekom trenutku on im malo odmakne i ugasi svjetla i skrene u neku ulicicu, kao da se sakrije. Policajci za njim i stignu ga. i kazu mu oni: "hajd sto bjezis, vozis sa ugasenim svjetlima, ali zasto palis zmigavac kad si skretao da se sakrijes" :D kaze policajci kad su to vidjeli, odvalili se smijati :D jebala ga navika :D
 
Član
Kad nemogu plaiti gume, ona palim žmigavce, samo nek gori
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top