P: savjet o kupovini telefona

P: savjet o kupovini telefona

Član
Drugovi sta uzeti , jednostavno pitanje

da li uopste kupiti u BiH telefon, ili da sacekam slijedecu sedmicu pa da pogledam u Italiji, bit cu tamo duzi period pa se omisljam sad. Imam neki bezze telefon i nisam siguran jos koliko ce me sluzit uopste

koji biste vi telefon preporucili, jedini uslov sto se mene tice jeste da bude android
gledam ove samsung galaxy modele, ima ih raznoraznih, jel imao ko iskustva sa nekim od njih.
Drug jedan prije jedno mjesec dana kupio sebi u Njemackoj toshibin telefon, nesto kao galaxy 3, 14mpx kameru ima,1,4 procesor, onako veci je telefon, izgledom premocan, ali je windows mobile na njemu. izgleda isto kao nekadasnji win 98, to me totalno razocaralo, a nije telefon uopce skup, vidio sam da i na pik-u ima par modela.

cjenovni rang mi je nekih 350€ max, pa preporucite mi nesto. pregledam pik, pa onda gsm arenu ali jos nisam nacisto
 
Član
ja imam HTC One S telefon je nove generacije HTC-a i strasan je mob...kamera ok,jako je brz,internet takodjer super pici...baterija ako se stalno koristi drzi sigurno dan,a uz normalno koristenje i do 3-4 dana...jedino cijena je oko 800km kolko mogu viditi na piku...naravno u njemu je android ;)
 
Član
to je ovaj telefon, jel da
http://www.pik.ba/artikal/4189699/htc-one-s-novo/

imao sam i njega u vidu, mislim gledao sam po pik-u.
 
Član
Koji god telefon da kupis druze do tih para sigurno neces pogrijesit.Moj uzi izbor bi bio Galaxy jos ako mozes III ;) il neki od HTC.Jedino HTC mi nije nesto sa baterijom, jaran prije 2 dana kupi novu bateriju 30 km i opet mu drzi dan i po.
Pogledaj na gsmareni koji bolji ima flash(naravno ako ti to igra ulogu), mada neces pogrijesiti u odabiru bilo kojeg jednostavno stvar ukusa ;)
 
za te pare uzmi iPhone i ne razmisljaj.....

inace, ako ne tel moze winmobile, sanse da moze i android su 99% ;)
 
Član
jbg galaxy s3 je nemogu reci dosta bolji al je dosta i skuplji...
Armine to je taj...samo moras paziti kad kupujes taj mob jer imaju dvije vrste,sa procesorom s3 i s4, s4 bi trebalo uzeti jer je dosta bolji... u biti isto izgledaju samo se od trzista do trzista razlikuje...
al sto kolega kaze koji god u ovome cjenovnom rangu uzmes tesko da ces pogrijesiti...
 
Član
razmisljao sam i o iphone, njega bi striktno uzeo u italiji, mislim da mogu cetvorku uzeti do tih 350€,mozda cak i nize jbg

nisam neki prezahtjevan korisnik, ali bih da uzmem telefon i ono sto kazu da se namirim, ja sam nokiu n97 koristio dvije godine, nikad me nije zezala, osim sto je simbian pa je spora ali nisam se bunio, koliko para toliko muzike
sad bih izdvojio tu neku vecu cifru, da uzmem dobar telefon i da to bude to naravno, zato sam htio da cujem prijedloge
 
iphone ima ubjedljivo najbolji touch na trzistu, pricali mi sta hocemo ali tako je, a sto se tice operativnog, nema se sta pricati, u pocetku se jeste malo mozda tesko snaci, ali ako hoces tel koji te nece iznevjeriti ja bih picio na njega, ovo ostalo em glomazno em mu cijena ide jako jako brzo dole....
 
Član
Evo ja imam samsung galaxy s2 sa ful opremom +8g kartica silikonska futrola, folija na displeju, garancije ima jos vise od godinu dana, u perfketnom stanju, osigiguran od kradje ;)

I samo jedan savjet druze, ne kupuj mob bez racuna, ovdje znam za dosta slucajeva gdje su ljudima oduzeli telefone i dobili krivicne, jer su kupili ukraden telefon u trgovini, a racun il su bacili il izgubili :)
 
Član
Ako imas para S3 ili nesto slicno (htc ONE X itd)
Licno ajfon u BIH ti nema puno smisla jer pola njegove cari je u stalnom koristenju interneta a to nema puno racunice u BIH.
Mada opet sve zavisi sta trazis od telefona ako hoces telefon da te sluzi za pozive, poruke i internet na wifi onda ajfon ima smisla jer je brz i radi to odlicno (pogotovo radi dimenzija i ergonomije)
A ako hoces telefon koji ce te drzati duuugo zaintrigiranim i ako volis "cackati" po telefonu onda android BEZ RAZMISLJANJA!
 
Član
jbg volim cackati po raznoraznim aplikacijama, to stoji

najvise sto ocekujem od telefona je bas ovo sto je davor rekao, znaci pozivi, punoooo poruka, i naravno wi fi. Nokia koju sam do sada koristio je imala wi fi ali je bila poprilicno spora u odnosu na druge telefone s androidom
Odlucio sam da ne zurim, jer ovdje kod mene u gradu tesko da cu naci originalan telefon, i nesto od ovoga sto trazim. U nedjelju krecem za italiju, i necu radit do cetvrtka otprilike, pa cu malo hodati po prodavnicama da vidim sta se nudi, tamo vjerujem mogu i probati telefon, ili cak vise njih.

VV-Driver je napisao(la):
Evo ja imam samsung galaxy s2 sa ful opremom +8g kartica silikonska futrola, folija na displeju, garancije ima jos vise od godinu dana, u perfketnom stanju, osigiguran od kradje ;)

I samo jedan savjet druze, ne kupuj mob bez racuna, ovdje znam za dosta slucajeva gdje su ljudima oduzeli telefone i dobili krivicne, jer su kupili ukraden telefon u trgovini, a racun il su bacili il izgubili :)

s2 mi je prejak telefon, skoro sam od druga jednog uzimao da malo cackam, da vidim o cemu se radi. Ta velicina koju ima s2 mi je granica rekao bih, znaci veci ne bih, htio sam u telecomu uzeti galaxy note ali kad sam vidio koliku dimenziju ima odustao sam.

kako god se skontam izbor ce mi se svesti na galaxy modele. S3 je prvi izbor, ukoliko budem imao kesa za taj model, ako ne onda s2 ili neki drugi galaxy, nexus ili nesto tako. nisam za htc, xperia mi se svidja ali ima nekih stvari koje me nerviraju, tako da ni to necu gledati. pregledat cu u italiji sta se nudi i za koje pare, ako nista kupit cu neki bezze telefon da me sluzi do nove godine, tad cu kuci pa cu se pocastit za novu godinu:lol:
 
Top