Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

U Mostaru se na utrci 26. i 27.9. uvodi još jedna novost koja će po meni uvesti malo više reda i realnosti u vremena auta!
Dakle, iako organizator označava stazu tj. njezinu dužinu, u Mostaru će seu subotu službeno premjeriti staza prije postavljanja semafora i ćelija. Imenovat ćemo komisiju u kojoj će biti jedan član organizatora (direktor utrke), jedan član Mjerne službe i dva predstavnika vozača koji će zajedno GPS-om i metrom premjeriti stazu u dužini od 402, 31 metra i koji će to službeno potvrditi na papiru.
Na ovo nas je ponukalo različito mjerena vremena istih auta kod različitih organizatora i to s jako velikim razlikama u vremenima.
Da ne bi bilo da smo mi ili produžavali stazu (da ne bi izbile odnekud priče da nećemo da damo obećane novce za rekorde) ili skraćivali radi postizanja rekorda, mi ćemo je odsada uvijek mjeriti komisijski GPS-om i metrom.
 
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

Ako uspijem da nagovorim jedno Zlo da dodje bit ce svega al cisto sumnjam :icon_cry:
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

guru je napisao(la):
U Mostaru se na utrci 26. i 27.9. uvodi još jedna novost koja će po meni uvesti malo više reda i realnosti u vremena auta!
Dakle, iako organizator označava stazu tj. njezinu dužinu, u Mostaru će seu subotu službeno premjeriti staza prije postavljanja semafora i ćelija. Imenovat ćemo komisiju u kojoj će biti jedan član organizatora (direktor utrke), jedan član Mjerne službe i dva predstavnika vozača koji će zajedno GPS-om i metrom premjeriti stazu u dužini od 402, 31 metra i koji će to službeno potvrditi na papiru.
Na ovo nas je ponukalo različito mjerena vremena istih auta kod različitih organizatora i to s jako velikim razlikama u vremenima.
Da ne bi bilo da smo mi ili produžavali stazu (da ne bi izbile odnekud priče da nećemo da damo obećane novce za rekorde) ili skraćivali radi postizanja rekorda, mi ćemo je odsada uvijek mjeriti komisijski GPS-om i metrom.

Svaka čast, ideja za 10. Napredujete i to dosta dobro.
 
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

to za mjerenje staze je dobra ideja..
pa valjda bi svaki organizator trebao utvrditi tacnu duzinu staze na kojoj organizuje..

s druge strane, svaka staza je specificna, kao i vremenski uslovi na dan trke, tako da su razlike u vremenima neminovne, i bilo bi nerealno ocekivati da auto ide isto na svakoj stazi..

zadnji primjer je osijek, gdje je staza daleko kvalitetnija za voziti i od zagreba (V.G) i od mostara.. mnogi su napravili mnogo bolja vremena nego inace, ali isto tako je bilo dosta onih sa stock autima kojima su razlike bile samo 0.1 ili 0.2 sec ...

u svakom slucaju dobar potez ;)
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

Mrva je napisao(la):
2 GocaS6
Prvo drug, nisam Hota boy :D Covjeka jedva i poznajem
Moj favorit u Mostaru je naravno Sinisa (ako dodje) a ne Hota
I koilko znam grip nije isti u Mostaru i Osjeku tako da ce se dole morati mnogi potruditi ako misle da ponove rezultat iz Osjeka
Kako si i sam rekao Marin je upitan... A jesi li siguran da Frzop stize u Mostar, mogao ga je prijaviti ko je htjeo ;)
A ta Calibra ako bute imala vise od 700 KS bice super, realno ako bude imala koliko ti tvrdis 1000KS onda ce ona ici dosta dosta bolje i od BiMota

Drug nemoj me pogresno razumiti.. nemam apsolutno nista protiv tebe. Meni prvom ce biti drago ako ta Cali bude tako isla. Ipak se svaki dan nevidja auto od 9 sekundi :)

Ovdje je ocigledno da hvali svako svog :icon_biggrin:

btw. Napokon i Romana da vidimo na pisti u full snazi :D

Sretno svima

Nisam ja ni mislio da si "Hota boy" možda sam ja više nego ti ;), nitko nije ni prijavio Fržopa, mada znam da će čovjek doći 99% ;) pa nije ovo Gerin kup da netko prijavljuje ljude a oni pojma nemaju o tome :)

A rekao sam da će Calibra imati 1000 KS SA nitrom što bi značilo da će imati oko 700 KS da... Marin je naš veliki prijatelj i obećao je doći ako stigne sve završiti ;)

I zašto misliš da imam nešto protiv bilo koga ja vas sve volim samo dođite i uživajte ;)



HONEY je napisao(la):
ersan_sa je napisao(la):
svaki cigan svog konja hvali tako da...



i svaki cigan ce i branit svog konja kad trka prodje..:D

a to 700 - 1000ks, i to na 2 litra motor je toliko zamrsen i dugotrajan proces da boli glava.. koliko samo stavki i uvjeta treba zadovoljiti i ispuniti. teoretski moze, djelo me bas zanima.

a neki ako mislite da je dovoljno kupiti turbo za koji proizvodjac u reklami kaze da ima flow za xxx (xxxx) KS ne znaci samo od sebe nista.. to je samo pocetak...



Ti si svoje znanje pokazao e sad je red da pokažeš znanje drugih odnosno Srđanovo pošto tvoje mapiranje izgleda nije upalilo :)

A Calibru će mapirati Hic a ti bi trebao znati da je on dobar u rješavanju tih zamršenih procesa koji nisu za svakoga ;)
 
Početnik
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

GocaS6 je napisao(la):
Ti si svoje znanje pokazao e sad je red da pokažeš znanje drugih odnosno Srđanovo pošto tvoje mapiranje izgleda nije upalilo :)

A Calibru će mapirati Hic a ti bi trebao znati da je on dobar u rješavanju tih zamršenih procesa koji nisu za svakoga ;)



ja svoje znanje hvala bogu imam, opreme kao srdjan ni blizu, zato sam trazio da se to odradi. da nisam mozda vidovit pa da znam kako paljenje od oka postaviti, ha?

to mapiranje je mozda 1% radova na auta, tko je iznjeo onih 99% ?

da, Hic je strasno dobar, vjerujem da ce voziti na AFR-u nekih 10:1, ma statije, barem 1000KS :D:D:D

bitno je da vi komentirate a neznate ni kako ni sta ni zasto ni gdje.

samo naprijed, vidimo se na stazi :cool:
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

Zasto Vas dvojica neostvorite novu temu u off-u pa se prepucajite :icon_biggrin:


Goca, nemoj me pogresno shvatiti... al ja sam cuo da je taj Hic zajebao dosta auta :(

Jel istina??
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

Mrva je napisao(la):
Zasto Vas dvojica neostvorite novu temu u off-u pa se prepucajite :icon_biggrin:


Goca, nemoj me pogresno shvatiti... al ja sam cuo da je taj Hic zajebao dosta auta :(

Jel istina??

Haha baš kao što mali Zmaj kaže ;) a gledaj, Calibra se radi baš onako kako Hic traži, stavljaju se najkvalitetniji dijelovi od najpoznatijih proizvođača, zašto? Jer je dogovoreno da Hic odgovara za taj motor, znači pri mapiranju auta ako BILO ŠTO pukne u motoru Hic snosi štetu! Svi dijelovi koji eventualno puknu Hic kupuje dijelove i vraća motor u prvobitno stanje. O svom trošku.

O cijenama dijelova da i ne pričam.

Pa sad nek zajebe što hoće ;)

Nemam ja šta pogrešno shvatiti, sve 5 niti ja hvalim Calibru niti Hica, govorim onako kao jeste, ali reci mi ko će od ovih što mapiraju auta na ovim prostorima (i šire) pristati odgovarati za motor?
 
Početnik
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

pristat ce odgovarat, kad urade motor sa BRDOM REZERVE :D
ali da bi to citatelji razumili trebaju znati barem nesto o radu motora.

sve te skupe dijelove u motoru ja imam unutra vec 2 godine. i odgovaram sam sebi za njih

godinu ipo dana me jedan od tih vele strucnjaka mapiranja zavlaci pricama kako je motor na limitu sto se tice nekih stvari, ja te opreme da ispitam nemam, pa mi proslu sezonu i pocetak ove auto ide debelo ispod ocekivanja. i debelo od tog izmisljenog limita.
e tek sad radi tamo gdje moze i koliko moze, a zasto mislim da ce izdrzati i kako se brinem i snalazim od toga, moja je odluka, i moja je tajna, koju necu otkriti NIKAD.
nek se pravi tuneri sami snalaze..


ne kazem da se 700 ks ne da izvuci, daleko od toga. ali to je 20 puta veci zatjev za novcem, poslom, znanjem, forama, dijelovima robom i opremom, nego izvuci 300 ks. i gdje je onda pogon?
lako se je do tad razbacivat brojkama, nije uvjek snaga konacna onolika koliko proizvodjac navodi za "flow" turba :icon_biggrin:


toliko od mene, nebih vise imao ikome sta dodati, pa bio bi zahvalan da me niko i ne proziva vise.
ja cu doci voziti sa onim sto ja imam, uradjenim bez ijednog sponzora, dalje od toga ne mogu, sto imam ponudit, to je to.
pa.. jedva cekam da se vidimo :p

Mrva je napisao(la):
al ja sam cuo da je taj Hic zajebao dosta auta :(



koje je od 2 zla gore? da zgori motor, ili da auto neide nikako?
isto ti ga dodje u konacnici kad prodje sezona.. ;)
 
Početnik
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

hocel bit 1000 EUR prvo mjesto u klasi? ;)
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

muha je napisao(la):
hocel bit 1000 EUR prvo mjesto u klasi? ;)

Ljudi izgleda čitaju što bi željeli.
Standardna nagrada u svakoj klasi je minimalno 500 KM. Znači mi garantiramo za pobjednike klasa po 500 KM. Ako bude više prijavljenih pa se podjelom uplata po klasama dobije više od 500 Km i to se dodaje na onih 500 KM.

A nagrada od 1000 EUR je extra nagrada za najbrže auto u klasi 10. Naravno pobjednik dobiva i standardnih min 500 KM.
Ima i nagrada od 2000 EUR i to je extra nagrada za nejbržeg u klasi 9.
naravno podebljano sa 500 Km standardne nagrade.
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

BoosT666 je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
pristat ce odgovarat, kad urade motor sa BRDOM REZERVE :D
ali da bi to citatelji razumili trebaju znati barem nesto o radu motora.

sve te skupe dijelove u motoru ja imam unutra vec 2 godine. i odgovaram sam sebi za njih

godinu ipo dana me jedan od tih vele strucnjaka mapiranja zavlaci pricama kako je motor na limitu sto se tice nekih stvari, ja te opreme da ispitam nemam, pa mi proslu sezonu i pocetak ove auto ide debelo ispod ocekivanja. i debelo od tog izmisljenog limita.
e tek sad radi tamo gdje moze i koliko moze, a zasto mislim da ce izdrzati i kako se brinem i snalazim od toga, moja je odluka, i moja je tajna, koju necu otkriti NIKAD.
nek se pravi tuneri sami snalaze..


ne kazem da se 700 ks ne da izvuci, daleko od toga. ali to je 20 puta veci zatjev za novcem, poslom, znanjem, forama, dijelovima robom i opremom, nego izvuci 300 ks. i gdje je onda pogon?
lako se je do tad razbacivat brojkama, nije uvjek snaga konacna onolika koliko proizvodjac navodi za "flow" turba :icon_biggrin:


toliko od mene, nebih vise imao ikome sta dodati, pa bio bi zahvalan da me niko i ne proziva vise.
ja cu doci voziti sa onim sto ja imam, uradjenim bez ijednog sponzora, dalje od toga ne mogu, sto imam ponudit, to je to.
pa.. jedva cekam da se vidimo :p

Mrva je napisao(la):
al ja sam cuo da je taj Hic zajebao dosta auta :(



koje je od 2 zla gore? da zgori motor, ili da auto neide nikako?
isto ti ga dodje u konacnici kad prodje sezona.. ;)



Kakve ti gluposti pišeš to je za ne povjerovat, koga zanimaju tvoje tajne, kome li si ti bitan u ovome gradu a i šire to samo ti znaš i nitko drugi a koliko ja znam ti nisi bitan NIKOME a pogotovo tvoje auto u koje si "bez sponzora" (napiši na haubi tata mi je dao sve pare jer ja ustvari ne radim ništa) ukucao više od 30 000 eura i nisi napravio ništa!

Šuti bolan dižeš mi živce bzze :icon_mad:

Ajmo dosta je Repinih ispovijedi tema je već poznata

:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:



Pa sta ti glumis svakom loncu poklopac haj bogati reci eto...Pravi se on nest pametan ti nest znas neznas sarafa zategnut..Aj cao !


POTPIS, da nekome kažeš da je malo bitan u gradu, nema smisla. Ovo kažem na osnovu onog što tvoji prijatelji iz tvog Auto Kluba kažu da te odavno ne poznaju i da nisi tu od početka u teamu, davno bi letio iz njega jer si postao naporan u zadnje vrijeme i samim tim se usta uzima cijeli tvoj team, što nebi bio slučaj da tebe nema tu. Ogledaj se malo na člana Guru sa foruma o kojem nikad niko nije loše rekao, kao ni on nekome. Momak radi pošteno i druži se pošteno prije svega.
------------------------------------------------------------------


Što se tiče takmičenja, bolje da sačekamo taj datum i vidimo ove priče na pisti, svak će pokazat šta zna ispričat kad se upali zeleno svijetlo... Ostalo je manje bitno.

Za nagrade respekt, mislim da do sada niko ovoliko nije nagrađivao učesnike u Mostaru na pisti... samim tim bi trebao biti dobar odziv učesnika vjerojatno i trebalo bi biti dosta dobro i zanimljivo dole ;)

pozz.
 
Član
RE: Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II

antrax je napisao(la):
BoosT666 je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
pristat ce odgovarat, kad urade motor sa BRDOM REZERVE :D
ali da bi to citatelji razumili trebaju znati barem nesto o radu motora.

sve te skupe dijelove u motoru ja imam unutra vec 2 godine. i odgovaram sam sebi za njih

godinu ipo dana me jedan od tih vele strucnjaka mapiranja zavlaci pricama kako je motor na limitu sto se tice nekih stvari, ja te opreme da ispitam nemam, pa mi proslu sezonu i pocetak ove auto ide debelo ispod ocekivanja. i debelo od tog izmisljenog limita.
e tek sad radi tamo gdje moze i koliko moze, a zasto mislim da ce izdrzati i kako se brinem i snalazim od toga, moja je odluka, i moja je tajna, koju necu otkriti NIKAD.
nek se pravi tuneri sami snalaze..


ne kazem da se 700 ks ne da izvuci, daleko od toga. ali to je 20 puta veci zatjev za novcem, poslom, znanjem, forama, dijelovima robom i opremom, nego izvuci 300 ks. i gdje je onda pogon?
lako se je do tad razbacivat brojkama, nije uvjek snaga konacna onolika koliko proizvodjac navodi za "flow" turba :icon_biggrin:


toliko od mene, nebih vise imao ikome sta dodati, pa bio bi zahvalan da me niko i ne proziva vise.
ja cu doci voziti sa onim sto ja imam, uradjenim bez ijednog sponzora, dalje od toga ne mogu, sto imam ponudit, to je to.
pa.. jedva cekam da se vidimo :p

Mrva je napisao(la):
al ja sam cuo da je taj Hic zajebao dosta auta :(



koje je od 2 zla gore? da zgori motor, ili da auto neide nikako?
isto ti ga dodje u konacnici kad prodje sezona.. ;)



Kakve ti gluposti pišeš to je za ne povjerovat, koga zanimaju tvoje tajne, kome li si ti bitan u ovome gradu a i šire to samo ti znaš i nitko drugi a koliko ja znam ti nisi bitan NIKOME a pogotovo tvoje auto u koje si "bez sponzora" (napiši na haubi tata mi je dao sve pare jer ja ustvari ne radim ništa) ukucao više od 30 000 eura i nisi napravio ništa!

Šuti bolan dižeš mi živce bzze :icon_mad:

Ajmo dosta je Repinih ispovijedi tema je već poznata

:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:



Pa sta ti glumis svakom loncu poklopac haj bogati reci eto...Pravi se on nest pametan ti nest znas neznas sarafa zategnut..Aj cao !


POTPIS, da nekome kažeš da je malo bitan u gradu, nema smisla. Ovo kažem na osnovu onog što tvoji prijatelji iz tvog Auto Kluba kažu da te odavno ne poznaju i da nisi tu od početka u teamu, davno bi letio iz njega jer si postao naporan u zadnje vrijeme i samim tim se usta uzima cijeli tvoj team, što nebi bio slučaj da tebe nema tu. Ogledaj se malo na člana Guru sa foruma o kojem nikad niko nije loše rekao, kao ni on nekome. Momak radi pošteno i druži se pošteno prije svega.
------------------------------------------------------------------


Što se tiče takmičenja, bolje da sačekamo taj datum i vidimo ove priče na pisti, svak će pokazat šta zna ispričat kad se upali zeleno svijetlo... Ostalo je manje bitno.

Za nagrade respekt, mislim da do sada niko ovoliko nije nagrađivao učesnike u Mostaru na pisti... samim tim bi trebao biti dobar odziv učesnika vjerojatno i trebalo bi biti dosta dobro i zanimljivo dole ;)

pozz.



Antrax: na stranu sve znamo li se i na koji se način poznajemo, ali nije u redu da bacaš kost među članove našeg Kluba (nije bitno koji je klub). gocu u klubu svi dobro znamo i nitko to za njega niti misli niti je rekao što si ti naveo kao naše mičljenje ili nekih članova kluba. Ja znam da to nije točno. Mene najmanje vole jer svima u oči kažem što mislim i nemam dlake na jeziku ni za koga. Pusti Gocu i ostale n forumu i admina da rješavaju njihovu pisaniju na ovom forumu. Svako piše za sebe. Ja kada nešto napišem ispred Kluba to i naznačim da je službeni stav, a kada nešto pišem osobno onda je to samo moje mišljenje. Tako isto vrijedi i za Gocu i za Repu i za Igyja i z tebe i mislim i za sve na forumu.
Treba poštovati druge koliko želiš da poštuju tebe. To je bit pisanja na forumima.
Ovdje je bit da većina ljudi voli utrke na ovaj ili onaj način i da im to reba biti zabava. Sve izvan toga je u sferi admina da uvode red na forumu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top